Навіть якщо у вас цікава і високооплачувана робота, розумний і грамотний начальник і приємні товариші по службі, один єдиний пліткар або скандалістка (таких і серед чоловіків повно) може все зіпсувати і геть відбити бажання ходити на роботу і навіть змусити задуматися про зміну робочого місця.
Але кидати улюблену роботу із-за однієї людини, яка навіть не є вашим керівником, - недозволена розкіш, тому краще заздалегідь продумати способи нейтралізувати ворога.
Є чотири основні типи "робочих ворогів". Це скандалісти, пліткарі, скаржники і базіки. Розглянемо, які їх характерні риси і як їм потрібно протистояти:
СКАНДАЛІСТ - цій людині зовсім не потрібна вагома причина для того, щоб почати стрясати повітря криками, поступово переходячи на ультразвук. Як привід для голосових вправ сгодітся незакриті двері, чашка недопитого чаю на вашому столі або просто косий погляд у бік скандаліста.
Стратегія боротьби. У жодному випадку не починайте кричати у відповідь - скандаліст тільки цього і чекає, адже для таких людей сварка - кращий спосіб розважитися і привести себе в тонус. Крім того, ступаючи на слизький грунт з'ясування стосунків, ви свідомо програєте, адже у скандаліста значно більше досвіду подібних сутичок. Кращий вихід - зберігаючи олімпійський спокій і саму променисту і доброзичливу усмішку, дати скандалістові як слід прокрічаться і випустити пару. Побачивши, що ви не маєте наміру лаятися, скандаліст швидко втратить до вас інтерес. Ще один спосіб нейтралізувати скандаліста - проявити жалість. Як тільки у вашу адресу понесуться образливі слова, скажіть: «Я розумію, у тебе проблеми в особистому житті, не переживай, все налагодиться!» - або що-небудь подібне. Скандаліст буде збентежений.
ПЛІТКАР - якщо ви несподівано для себе почали помічати здивовані погляди колег у вашу сторону і нашіптування за спиною, швидше за все, ви стали об'єктом сплетений. Можливо, колись ви по необережності поділилися з кимось з колег подробицями особистого життя, а після цього ваша історія обросла абсолютно неймовірними деталями, над якими тепер потішається весь колектив.
Стратегія боротьби. Єдиний спосіб справитися з пліткарем - тримати рот на замку в його присутності. Але постійно зберігати горде мовчання нудно, тому потрібно уміти вчасно обчислити ворога. Дізнатися любителя попорпатися в чужій білизні не так вже складно: якщо людина починає випитувати у вас подробиці ваших історій, просить переказати сварку з чоловіком по ролях і у всіх деталях, постійно вставляє репліки типу: «Ох, як я тебе розумію!», «А що ти йому відповіла?» - швидше за все, перед вами закінчений пліткар. Спочатку може здатися, що ви нарешті знайшли кращого друга, - пліткар неодмінно вдаватиме, що переживає за вас як за рідну, але саме від таких «кращих друзів» варто триматися подалі.
Ну а щоб остаточно забезпечити себе і свою репутацію, ніколи не говорите гидот про начальство і товаришів по службі, інакше ваші шанси нажити додаткових ворогів сильно підвищаться..
У СКАРЖНИКА все завжди не слава богу: у його дитини постійно оголошують карантин в дитячому садку, у нього самого є купа проблем із здоров'ям, його крани протікають із завидною постійністю, в його квартирі йде вічний ремонт, а його мамі регулярно потрібні дефіцитні ліки. У результаті, сповнившись співчуттям, ви покірливо звалюєте на себе обов'язки скаржника і працюєте за два.
Стратегія боротьби. Почувши у себе над вухом тужливе скиглення і прохання затриматися на роботі, сміливо починайте скаржитися у відповідь. Напевно у вас теж є цілий ряд домашніх проблем, що вимагають негайного рішення, а якщо у вас удома панує повний порядок, ви запросто можете розповісти скаржникові про нелади своїх знайомих, видавши їх проблеми за своїх власних. Скаржники зазвичай відразу збігають, вони терепеть не можуть собі подібних. Якщо ж ви людина пряма і терта, можете заявити, що ви не маєте наміру працювати наднормово без жодної винагороди, і відправити скаржника до кабінету шефа для того, щоб поговорити з шефом про те, щоб вам доплачували за вашу допомогу. Успіх 100% - історія не знає випадків, щоб хтось прийшов з такою пропозицією до боса.
БАЗІКА - найшкідливіший зі всіх офісних ворогів, але від цього не менш докучливий. Він може годинами переводити вас мірним мимренням, безжально відриваючи від роботи, усипляючи і заважаючи концентруватися. Базіка упевнена, що вам надзвичайно цікава його думка з приводу погоди, нестабільної ситуації в Іраку і зростання світових цін на енергоносії, і всі ваші спроби перервати даремну розмову, як правило, ні до чого не приводять.
Стратегія боротьби. Зазвичай базіки абсолютно не хвилює, наскільки уважно його слухають. А тому, якщо ви володієте щасливою здатністю відволікатися від сторонніх шумів, не обертайте на базіку уваги, уявіть, що його розмови - це щось ніби гулу машин за вікном. Якщо ж постійне базікання вам заважає, зробіть вигляд, ніби жахливо зайняті. Перекладайте на столі папери, засуджуйте, що нічого не встигаєте, і обіцяйте, що неодмінно поговорите з базікою, як тільки знайдете вільну хвилинку. Відмінний спосіб - поставити між вами візуальну перешкоду, квітку або монітор, навіть базіка не говоритиме з людиною, яка психологічно "відокремлена"...
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.