Як ускладнення первинного туберкульозу він може бути сухим (фібрінозним) і ексудативним (серозним, серозно-фібринозним, рідше - серозно-гнійним і украй рідко - геморагічним).
У дітей плеврити частіше займають порожнину костальной плеври, рідше бувають міжчастковими і медіастинальними. Тоді як бронхолегочниє поразки при туберкульозі характерніші для дошкільників, плеврити частіше зустрічаються у школярів. Чинниками, що привертають до даного ускладнення, є: переохолодження грудної клітки (купання у відкритих водоймищах навесні і осінню), незбалансоване по повноцінних білках живлення, рідше - травми.
У патогенезі плевриту беруть участь різні механізми: виділяють переважно алергічний плеврит; перифокальний (під час переходу запалення на плевру з субпльоврально розташованих легеневих вогнищ або внутрішньогрудних лімфовузлів) і туберкульоз плеври. Клінічна картина сухого плевриту характеризується болями в грудній клітці, що посилюються при глибокому диханні і кашлі. При ексудативному плевриті на початку хвороби наголошуються болі в боці, що змінялися потім тяжкістю в боці, задишкою, кашлем, високою температурою. Для костального плевриту типові перкуторниє і аускультативні симптоми.
Верхня межа ексудату, вільно розташованого в порожнині плеври, має вид параболічної кривої з найвищою точкою стояння рідини по пахвовій лінії в обидві сторони, від цієї крапки межа плавно спускається наперед до грудини, ззаду - до хребта. Аускультативно в зоні тупості перкуторного тону, обумовленої ексудатом, дихальні шуми не визначаються, голосове тремтіння відсутнє. У ексудаті (прозорій серозній рідині з різними відтінками жовтого кольору) - високий вміст білка (30 грама/л і більш), реакція Рівальта позитивна, цитоз лімфоцитарного характеру. МБТ в ексудаті виявляються рідко. Прямі ознаки туберкульозної етіології плевриту: виявлення МБТ в мокроті, ексудаті, промивних водах бронхів, шлунку; рентгенологічні ознаки активного туберкульозу легенів і ТВГЛУ; активні специфічні зміни при пльовроськопії або бронхоскопії; гістологічне підтвердження. Решта ознак відноситься до непрямих: тубконтакт, «віраж», «гіперергія», характерні клініко-рентгенологічні ознаки плевриту із затяжною течією і формуванням залишкових змін на плеврі із-за великого вмісту фібрину в ексудаті.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.