В період вагітності, особливо на пізніх термінах, волосся часто радує жінку. Вони стають сильними, блискучими. Дивлячись на гребінець, просто не віриться: раз по раз, на ній не залишається клаптика волосся! Цьому сприяє насичення організму вітамінами, живильними речовинами і сприятливий гормональний фон.
Зате через три - чотири місяці після пологів можна спостерігати зворотний процес: волосся деколи сильно випадає, страждає від ламкості і виглядає мляво. Без паніки! Ваше волосся скоро знов знайде красу, але їм обов'язково потрібно допомогти.
«Тонке» життя волоска
Людина щодня втрачає в середньому 60-80 волосків. Одночасно на зміну що випав, зростає аналогічна кількість волосся. Волос росте в середньому на 1-1,5 см в місяць. Коли в цибулині утворюється новий волос, старий випадає.
Що ми знаємо про своє волосся?
Жіноче волосся живе до десяти років, а чоловічі всього 3.
Найгустіше волосся у блондинок - 140 тисяч волосків. У брюнеток - 102 тисячі, у шатенок - 109, у рудих - 88 тисяч.
На густину волосся впливає і національність, і місце проживання. Відомо, що у уродженок півдня волосяний покрив голови більш виражений, ніж у мешканок півночі.
Вдень волосся росте швидше, ніж вночі.
У весняний - літній час зростання волосся відбувається значно активніше, ніж восени і зимою.
Швидкість росту волосся залежить від віку. Найактивніше зростання відбувається між 15 і 30 роками, а до сорока років швидкість росту волосся значно зменшується.
Бізнес-леді в небезпеці!
На жаль, в умовах сучасного життя похвалитися прекрасною шевелюрою можуть далеко не всі. За даними ВІЗ, до 2010 року в Европе 70-ти відсоткам чоловіків і 10-ти відсоткам жінок загрожує облисіння. Так, ось така «веселенька» статистика!
Насамперед, серед жінок в групу риски потрапляють пані - керівники і бізнес-леді. Річ у тому, що в крові сильних по характеру жінок міститься надлишок чоловічого гормону тестостерона, саме він і сприяє «діловому» облисінню.
Чому ж випадає волосся?
Коли полягання шкіри голови і циркуляції крові в нормі, зайвого випадання волосся не відбувається.
Різке випадання волосся може початися з причини:
- помітного зниження кількості естрогену (жіночих статевих гормонів) після вагітності, пологів;
- прийому деяких контрацептивних препаратів, до складу яких входять речовини, що підвищують рівень андрогенів в крові
- поганій циркуляції крові
- нестачі харчування коріння волосся
- перенесених операцій з використанням загального наркозу, інфекційних захворювань шкіри голови
- зайвій сальності
- неповноцінного живлення (нестача вітамінів і мікроелементів)
- стресів.
- хронічного недосипання.
У молодої мами причин втрати волосків може бути відразу декілька з вищеназваних: від гормональних до проблем з сном, адже далеко не кожен малюк з перших місяців спатиме вночі по 5-6 годин підряд, особливо якщо він знаходиться на вільному вигодовуванні і прикладається до грудей на вимогу.
Важливо відмітити, що піддаватися паніці у будь-якому випадку не слідує, адже випадання волосся припиняється в середньому через 4-6 місяців паралельно з гормональною перебудовою організму. Але питання стосується того, скількох волосся Ви можете позбутися. При правильному догляді надмірно сильній втраті і порідшанню волосся можна запобігти, а пошкоджене волосся і шкіру голови відновити.
Рецепти для збереження вашого волосся
Признатися, тут Ви не знайдете рад з роду «потрібно спати не менше 8 годин на добу», або «забудьте про стреси і завжди зберігайте олімпійський спокій». Повторюся, що повноцінний сон і душевна рівновага для молодої мами - явища майже унікальні.
Ще одна перешкода: постійний брак часу на себе. Тому постарайтеся не відмовлятися від допомоги рідних: добре, їли хтось з них всього 15-20 хвилин займеться малюком, поки Ви займетеся доглядом за собою.
Одна наша читачка пише:
- Волосся почало сильно випадати через чотири місяці після пологів. І за три наступні місяці я втратила, напевно, відсотків тридцять волосся, вони явно стали рідкісними. Якби у мене вистачало часу зайнятися собою відразу, я б не втратила стільки волосся. Але, втомлюючись, я перший час завжди вибирала можливість подрімати зайві півгодини, чим йти щось робити. Забивши на сполох, я почала пробувати випробувані засоби для лікування волосся, і процес випадання сповільнився, все менше волосся почало залишатися на гребінці. А ще через два місяці я відмітила, що моє волосся поступово приходить в норму. Викрадати хвилини для себе мені іноді допомагав чоловік, іноді мама, за що я їм украй вдячна.
Отже, спробуйте один з наступних ефективних методів боротьби з випаданням волосся:
1. Розпарений житній хліб нанесіть на вологе волосся, злегка ввітріть в шкіру і тепло укутайте голову. Через півгодини, масажуючи шкіру голови і протираючи волосся, змийте хліб і обполосніть одним з відварів трав, наприклад настоєм кропиви або розмарину.
2. Ввітріть жовток яйця в змочене волосся, масажуючи шкіру голови, голову тепло укутайте і через 30 хвилин вимийте волосся так само, як ви миєте їх шампунем.
3. Можна мити волосся теплою молочною сироваткою, добре втираючи її в шкіру голови.
Укутайте голову на півгодини, а потім ретельно обполосніть теплим відваром або настоєм трави, згідно нижче приведеним рецептам:
- Приготуйте відвар стебел жимолості запашною (б столових ложок на 1 л води, кип'ятити 10 хвилин, наполягти 30 хвилин, процідити) і використовуйте для миття голови при випаданні волосся протягом трьох тижнів через день.
- У німецькій народній медицині настоянку з листя настурції великої і кропиви пекучою вживають для втирання в шкіру голови при випаданні волосся.
- Якщо вас турбує свербіння при лупі і випадає волосся, то мийте голову міцним відваром рівних частин кори верби і коріння лопуха.
- Візьміть 20 грама кореневищ лепехи, 20 грама кореня лопуха, 25 грама листя кропиви дводомною, 10 грама квіток календули лікарською, все це варите в 1 л окропу на слабкому вогні 5 хвилин. Відвар повинен наполягати в теплому місці 2 години. Процідивши, використовуйте його для змазування волосся і легкого масажу, заздалегідь вимивши голову. Процедуру повторюйте 5-6 разів протягом місяця.
- Одним з ефективних засобів від випадання волосся є миття голови З разу на тиждень впродовж місяця відваром коріння лепехи і лопуха. Для його приготування беруть по 2 столових ложки того і іншого коріння, додають пару жмень шишок хмеливши, заливають 1 л окропу, кип'ятять 5 хвилин, наполягають.
- Візьміть по Із столові ложки листя кропиви дводомної і листя мати-й-мачухи, заварите в 1 л окропу і після годинного наполягання процідите, мийте волосся три рази на тиждень протягом місяця, масажуючи шкіру голови.
- Якщо Ви переносите запах часнику, спробуйте втирати в шкіру голови сік часнику, змішаний з медом в співвідношенні 1 : 2. Проводите процедуру через день протягом місяця. Після закінчення процедури ретельно обполіскуйте волосся одним з настоїв трав з властивостями, що дезодорують, наприклад розмарину.
Ще чого декілька рецептів від Вас, дорогі читачки:
Проведіть курс лікування волос, що складається з десяти процедур: раз на тиждень потрібно робити маски, до складу яких входять: яєчний жовток, 6 крапель відповідних вам масел і 1 мл рослинного масла. Переважно ефірні масла жожоба або авокадо. Ромашка, розмарин, шавлія, лимон, іланг-іланг, шавлія мускатна, лаванда - це ефірні масла, теж найбільш випадання волосся, що часто вживаються для лікування. Масла чайного дерева жожоба використовують при лупі. Якщо немає масла жожоба, то його можна замінити будь-яким іншим. Суміш треба рівномірно розподілити по волоссю, накрити голову ковпаком, витримати 40-90 хвилин, а потім необхідно вимити голову.
Якщо немає алергії на лук, то змішайте сік лука і меду пропорційно і втирайте за півгодини до миття волосся. Обов'язково користуйтеся бальзамамі після миття і дуже дбайливо розчісуйте. Також можна підстригтися коротший, з тим щоб відновити нове інтенсивне зростання міцнішого волосся.
Ще «цибульний» рецепт: у відвар кори дуба додайте лушпиння лука. Кип'ятите 5 хвилин. Цей рецепт особливо корисний при жирному волоссі.
Масажуючими рухами втирати в шкіру голови сіль (краще дрібну "Екстра") протягом 2-3мін., потім помити голову шампунем.
Як ще можна допомогти волоссю?
- У післяродовий період приймайте полівітаміни для годуючих мам.
- Менше споживайте солоних, копчених і маринованих продуктів. Дану рекомендацію легше дотримуватиме мамам, які годують грудьми: це одна з умов дієти для тих, що годують щоб уникнути алергії у дитини.
- Рідше користуйтеся феномом - гаряче повітря позбавляє волосся вологи і робить ломкими. Краще спорудите тюрбан з рушника, а потім дайте волоссю просохнути природним чином. - Частіше міняйте гребінці, мікротріщини на них - ніші для розмноження мікробів ушкоджувальних шкіру голови.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.