При догляді за дитиною, перш за все, необхідно дотримувати чистоту. Чистою має бути дитина, його білизна, ліжко, посуд, іграшки. Потрібно ретельно прибирати приміщення, в якому знаходиться дитина.
Навколо нас - в повітрі, яким ми дихаємо, на порошинках, що піднімаються із землі, в некип'яченій воді знаходиться величезна кількість мікробів. Багато видів мікробів, потрапляючи в організм людини, можуть викликати різні хвороби навіть у дорослого. Маленькі ж діти особливо сприйнятливі до мікробів. У організм маленької дитини небезпечні мікроорганізми можуть потрапити через найдрібніше садно на його шкірі, через рот, з їжею, з пустушки, погано вимитого посуду, з іграшок, які дитина тягне в рот. При диханні і, особливо при кашлі і чханні, дорослі з найдрібнішими крапельками слизи і слини виділяють велику кількість мікробів, які у дитини при вдиханні можуть викликати різні захворювання. То ж трапляється, коли що оточують і навіть матір цілують дитини в обличчя, в губи. Тому, потрібно не допускати пилу, не дозволяти стороннім близько нахилятися над дитиною.
Причиною зараження часто можуть бути брудні руки. Треба завжди пам'ятати про це і не допускати, щоб хто-небудь з членів сім'ї брав дитину на руки, бавився з ним, годував його, не вимивши рук. Мати винна особливо ретельно стежити за чистотою свого тіла і одягу.
Нігті на руках потрібно коротко обстригти. Регулярно приймати душ і міняти білизну. На соски слід класти чисті прокип'ячені ганчірочки величиною з носова хустка і щодня їх міняти. Крім того, перед кожним годуванням потрібно обов'язково обмивати сосок теплою кип'яченою водою.
Велику роль в розповсюдженні мікробів грають мухи. Необхідно всіляко боротися з ними: робити сітки на вікна або завішувати їх Марлеєм.
Як прибирати кімнату новонародженого
Кімнату, в якій житиме новонароджений, необхідно привести в порядок заздалегідь. Зайві предмети мають бути винесені з кімнати. Необхідно приготувати куточок дитини - його ліжечко, ліжко, шафку або полицю для дитячої білизни і предметів відходу.
Для куточка дитини, де поміщають його ліжко, стіл, на якому його сповивають, шафу або полицю, де зберігається його білизна, предмети відходу, іграшки, відводять найсвітлішу частину кімнати. У кімнаті дитини необхідно щодня проводити вологе прибирання. Вікна в літній час мають бути затягнуті спеціальною сіткою від комах. По можливості не повинно бути зайвих меблів, чим менше захаращена кімната, тим більше в ній повітря і менше за пил. Щоб в кімнату потрапляло більше сонячного світла, не слід завішувати вікна щільними завісками.
Дуже важливо регулярно провітрювати кімнату. У холодний час кватирку треба відкривати кожні 3-4 години на 10-15 хвилин.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.