Коли в нашому саду розпускаються квіти життя, наше життя має властивість мінятися кардинальним чином. Інші пріоритети, катастрофічно не вистачає часу і часто молода мама виявляється наодинці з дитиною.
Якщо раніше жінка була колегою, дружиною, подругою, то після пологів вона стає насамперед матерью.
Діти - це чудово, але не варто забувати про себе, щоб потім не кинути улюбленому чаду в серцях «Я на тебе все життя витратила, а ти.». Особисте життя не закінчується з народженням дитини, просто стає інший, і дуже важливо не рубати з плеча всю минувщину, а гармонійно з'єднати два кінці одного мотузка.
Молодій мамі важливо не випасти з життя і не замкнути себе в ізоляторі з щоденним переглядом фільму «День бабака». Знайдіть в собі сили хоч іноді розривати монотонність годувань і укладань приємними враженнями. Так буде краще як для вас і малюка (адже в дитинстві діти дуже чуйно реагують на емоційний стан мами), так і для стосунків з близькими людьми
Коли перші безсонні ночі позаду, з'являється бажання спілкуватися. Хочеться показати малюка друзям та і просто побачитися. Що робить молода матуся, вперше після пологів що побачилася з друзями і подругами? Щебече про малюка, вагітність, пологи. Загалом, захлинаючись ділиться новими враженнями, а зв'язані вони в основному з немовлям. Одна справа, коли діти в компанії з'являються з невеликою перервою і ще більше зближують компанії. А якщо немає?
Спочатку бездітні подруги слухають її розповідям з цікавістю, на другий і третій раз без ентузіазму піддакують, а після наступної спроби розповісти все-все про синочка або лапочку-дочку, непомітно зникають. Проходить рік і мама розуміє, що друзі живуть своїм життям, а її доля - сусідки по дитячому майданчику, стосунки з якими не завжди можуть замінити колишніх друзів-подруг. А ті самі друзі згадують Леночку або Ірочку словами «Мила дівчинка була, але зараз з нею катастрофічно неможливо спілкуватися, одні памперси і годування в голові».
Знайома ситуація, але потрапляти в неї сама не дуже хоче. Як же бути? Універсальних рецептів немає, багато що залежить від характеру самої жінки і її круга спілкування, але декілька рад, як не розполохати що оточують, дати можна:
10 порад молодій мамі
1. Розмовляючи з друзями, поділите все, що ви хочете розповісти про малюка навпіл, половину, що залишилася, розділите ще раз. Тим, що залишилося, можете ділитися. Виключення - подруги, що обожнюють дітей і що мріють про своїх, тут досвідом ділитися можна довго, головне, щоб не вийшло нудно.
2. Фізіологічні подробиці вагітності, пологів, годувань і відрижок залиште для приятельок з дитячого майданчика. В крайньому випадку, з жіночою компанією можна всім цим поділитися, але тільки один раз. А ось при сильній половині людства такі речі обговорювати категорично не рекомендується. Виключення - пряме питання «Як це було?».
3. Не просите друзів посидіти з дитиною. Виключення тільки одне - якщо самі запропонували (не під дулом пістолета або п'ятихвилинним пильним поглядом).
4. Ходити на свята і зустрічі краще без дитини, а якщо прийшли, то не дзвоните додому кожні п'ять хвилин, адже інструкції няні або чоловікові можна видати заздалегідь. Виключення - дитяче свято або заздалегідь обумовлене «запрошені в двох екземплярах».
5. Хоч малюк і є найдорожчою істотою на світі, не забувайте любити і себе: організовуйте годинник відпочинку, коли дитиною займаються чоловік, мама або няня і приділите цей час своєї зовнішності, читанню або улюбленому заняттю. Цікавтеся новинами, новинками кіно і всім тим, чим захоплювалися до пологів, хоч би в мінімальному об'ємі, щоб не обмежуватися домашніми проблемами.
6. Якщо ви запрошуєте друзів в будинок, то поклопочіться про їх комфорт, вибравши час, коли малюк спить або може обійтися без вашої безпосередньої уваги (сон, прогулянка з татом або нянею і тому подібне).
7. Утримаєтеся від коментарів ніби «Народиш, потім зрозумієш», «Після пологів і ти забудеш про талію» і тому подібне Пам'ятаєте, народження дитини не персональна благодать або кара, послана з небес, а можливість, яку мають майже всі жінки, так що у них все ще буде. Краще зайвий раз побажайте подругам успіху і відсутності проблем.
8. Якщо до пологів ви чимось захоплювалися (походи, збір грибів, фотографія і тому подібне), то через деякий час спробуйте зайнятися тим же, але разом з дитиною і друзями (якщо вони не проти). Поїздка в ліс з малюком не так страшна, можливо, йому навіть сподобається свіже повітря. Приклад безлічі молодих мам говорить про те, що дитина не перешкода, а випробування на міцність.
9. «Кенгуру» або слінг роблять вас на декілька порядків мобільнєє. Користуйтеся цим, (звичайно, якщо малюкові це до душі) і виходи в світ стануть доступнєє, а малюк завжди буде поряд з вами.
10. Радійте життю, хай не все завжди гладко, але позитивне сприйняття життя творить дива. Повірте в себе і все буде добре!
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.