Аритмія - це будь-яке відхилення від нормального серцевого ритму (у нормі частота серцевих скорочень у спокої у дорослої людини 60-90 ударів в хвилину). Виникнення аритмії пов'язане з порушенням формування і проведення імпульсу збудження в серцевому м'язі.
Аритмія
Аритмія - це будь-яке відхилення від нормального серцевого ритму (у нормі частота серцевих скорочень у спокої у дорослої людини 60-90 ударів в хвилину). Виникнення аритмії пов'язане з порушенням формування і проведення імпульсу збудження в серцевому м'язі. Причини аритмії: поразка серцевого м'яза (міокардит, кардіосклероз, інфаркт) порушення електролітного балансу (зміна вмісту в крові кальцію, калія, магнію) вплив токсичних речовин (бактерільниє токсини, отруйливі речовини) недостатнє насичення крові киснем (серцева недостатність, хронічні захворювання легенів) розлади центральної нервової системи (стреси, неврози) поразка центральної нервової системи (пухлини мозку, травми черепа, інсульт) Діагностика аритмій включає ЕКГ-дослідження, добове моніторірованіє (холтеровськоє) ЕКГ, електрофізіологічні дослідження, проби з фізичним навантаженням Збільшення частоти пульсу більше 90 ударів в хвилину називається тахікардія. Уреженіє менше 60 ударів в хвилину - брадикардія. Пароксизмальня тахікардія - різке нападоподібне почастішання серцевого ритму (від 160 до 200 і більш за удари в хвилину). Екстрасистолія - позачергове скорочення серця. Миготлива аритмія - досконалий "безлад" в роботі серця і "різнобій" в кількості скорочень, визначуваних при вислухуванні серця і підрахунку пульсу. Це найбільш порушення ритму серця, що часто зустрічаються, проте далеко не все.
Атеросклероз
Атеросклероз - захворювання всього організму, при якому вражаються всі со-суды. Це захворювання представляє дійсно величезну загрозу. На стінках судин відбувається відкладення жироподібної речовини холестерину, унаслідок чого судини втрачають свою еластичність, відбувається звуження їх просвітів і через це розлад кровообігу і розвитку тромбів, склерозів, інфаркту, інсульту. До ризику найчастіше схильні в другій половині життя старше 50 років, що мало рухаються, зловживають алкоголем, палять, хворіють на цукровий діабет. А останні дослідження показали, що і у підлітків у віці 9-15 років є відкладення на стінках судин у кожного десятого. При першій стадії захворювання виявляється порушення пам'яті, головні болі, слабкість, в другій стадії головні болі носять затяжний характер, дратівливість, пам'ять страждає все більше. У третій стадії пам'ять погіршується ще більше, професійно повністю не придатні. Прояв атеросклерозу судин серця полягає у присутності стенокардії (болі в області серця), закупорка (тромбоз) мозкової артерії може привести до її розриву, крововиливу в мозок - інсульту.
Гіпертонія
Гіпертонія - це хронічне захворювання, що характеризується постійним, а в початкових стадіях - періодичним підвищенням артеріального тиску. У основі гіпертонії лежить підвищення напруги стінок всіх дрібних артерій, внаслідок чого відбувається зменшення їх просвіту, що утрудняє просування крові по судинах. При цьому тиск крові на стінки судин підвищується. Гіпертонія - дуже поширене захворювання; зазвичай вона розвивається після 40 років, частіше у жінок. Гіпертонія розвивається поволі; починається з періодичних головних болів, серцебиття; кров'яний тиск стає нестійким. Потім з'являється оніміння пальців рук і ніг, приливи крові до голови, поганий сон, мигтіння "мушок" перед очима, швидке стомлення, підвищення кров'яного тиску стає стійким, в судинах до цього часу відбуваються склеротичні зміни. Ця стадія триває декілька років. При подальшому розвитку у хворого виявляється серцева або ниркова недостатність, порушення мозкового кровообігу.
Гіпотонія
Гіпотонія - знижений артеріальний тиск, який може спостерігатися навіть у цілком здорових людей, але може мати і характер захворювання.
Гіпотонія виявляється загальним поганим самопочуттям, запамороченням, головними болями, млявістю, потемнінням в очах при вставанні, дратівливістю.
Виникнення гіпотонії пов'язують з наступними чинниками: спадкова схильність - психічна травма - травма головного мозку - тривала психоемоційна напруга - порушення кровообігу - виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки - захворювання ендокринної системи - захворювання органів дихання - хронічні інтоксикації.
Інфаркт міокарду
Інфаркт міокарду - це смерть серцевого м'яза в результаті гострого виниклого і різко вираженого дисбалансу між потребою серцевого м'яза в кисні і його доставкою. Найбільш часта причина інфаркту міокарду - атеросклероз судин серця (коронарних судин). Серед інших причин - спазм коронарних артерій (унаслідок вживання кокаїну, наприклад), закупорка їх тромбом, аномалії коронарних судин. Інфаркт міокарду характеризується появою болю в грудній клітці тривалістю більше 15-20 хвилин, що не проходить у спокої і після прийому нітрогліцерину. Локалізується біль частіше за грудиною, може віддавати в ліву руку, плече, нижню щелепу, спину, шию, "під ложечку". Біль може супроводитися нудотою, болями в животі, запамороченням, втратою свідомості, порушенням серцевого ритму, різким зниженням артеріального тиску, задишкою. Провокуючі чинники - значне фізичне перенапруження або емоційний стрес незадовго до виникнення інфаркту міокарду. Для діагностики інфаркту міокарду обов'язково потрібно записати екг і провести деякі інші дослідження. Окрім інфаркту аналогічно можуть виявлятися болі при виразковій хворобі, оперізувальному лишаї, пневмотораксі, перикардиті, езофагіті, езофагоспазмі, виразці стравоходу.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.