Мастопатія - це доброякісні зміни тканин молочної залози у жінок. Мастопатія буває у жінок різного віку, але найчастіше нею страждають жінки у віці від 25 до 45 років. За даними статистики це 60-80% жінок.
Мастопатія Причини мастопатії
Основною причиною мастопатії є порушення в гормональній системі жінки. При нормальному функціонуванні жіночого організму щомісячні гормональні зміни приводять до циклічних змін і в молочних залозах. Порушення в гормональному циклі можуть привести до виникнення мастопатії. Чинники риски, присутність яких підвищує вірогідність виникнення мастопатії:
1. Запалення придатків матки, перенесене пацієнткою 2. Спадковий чинник. Якщо у родичок по материнській лінії зустрічалися доброякісні і злоякісні захворювання, то дуже великий ризик їх появи і у жінок наступних поколінь. 3. Захворювання щитовидної залози 4. Захворювання печінки і жовчного міхура 5. Діабет, ожиріння, судинні порушення 6. Недолік йоду в організмі 7. Стреси, депресії, нерегулярне статеве життя 8. Аборти. Перервана вагітність збільшує ризик виникнення мастопатії, ризик збільшується у жінок тих, що зробили аборт більше трьох разів. 9. Травми молочної залози, алкоголь, куріння, радіація 10. Відсутність або пізня перша вагітність, короткий період грудного вигодовування 11. Ранній початок менструацій і пізніше їх припинення 12. Нерегулярний секс - також можлива причина мастопатії, оскільки саме вона приводить до гормональних порушень.
Симптоми мастопатії
Основними симптомами мастопатії є ущільнення, що добре промацуються, або вузли різних розмірів і форм в молочних залозах. Рідше при мастопатії з'являються виділення з соска, які можуть мати кров'яний, світлий або темний колір. Темні і кров'яні виділення можуть указувати на передракові полягання або сер'езниє патології в молочній залозі. Вузли і ущільнення, в більшості випадків, не викликають неспокою у жінки, і часто пацієнтки не обертають на це особливої уваги. Хворобливі відчуття з'являються, за декілька днів до менструації, ущільнення стають хворобливими. Хворобливі відчуття швидко проходять з початком менструації. Це пов'язано з гормональними змінами, які відбуваються у жінок в критичні дні. Ущільнення і вузлові утворення при мастопатії бувають хворобливими при пальпації, при цьому ущільнення можуть мати різну консистенцію. При запущених формах і розвитку вузлової мастопатії хворобливі відчуття можуть віддавати в плече і пахву. Хворобливим стає щонайменший дотик до грудей. Багато лікарів вважають, що мастопатія може перейти в рак.
Класифікація мастопатії:
1. Дифузна мастопатія:
* з переважанням залізистого компоненту * з переважанням фіброзного компоненту * з переважанням кістозного компоненту * змішана форма.
2. Вузлова мастопатія
Діагностика мастопатії
Мастопатія в 90% випадків діагностується, насамперед, самою жінкою. Існує спеціальна методика, що дозволяє жінці самостійно провести огляд грудей по спеціальній методиці, опис якої з'явиться найближчим часом.
Якщо при проведенні самоосмотра Ви виявили ознаки мастопатії, то бажано, не відкладаючи, звернутися до лікаря для проведення детальнішого обстеження. Діагностика у лікаря також починається з огляду, збору скарг і Ваших відчуттів - це найважливіший матеріал при проведенні діагностики. Склад обстеження визначає лікар на підставі зібраного анамнезу і індивідуальних особливостей. До складу обстеження можуть входити: УЗІ, термографія молочної залози, мамографія, гістологічні дослідження, аналіз крові на гормони і ін.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.