Гідроізоляція використовується для того, щоб в будинок не проникала волога, якщо цьому не протистояти і не предесмотреть на початковому етапі будівництва, стіни від вогкості почнуть пліснявіти і гнити.
При будівництві будинку одним іж найважливіших моментів є гідроізоляція фундаменту.
Гідроізоляція використовується для того, щоб в будинок не проникала волога, якщо цьому не протистояти і не предесмотреть на початковому етапі будівництва, стіни від вогкості почнуть пліснявіти і гнити.
У випадку, якщо ви будуєте цегляні або кам'яні будинки, використовуйте гідроізоляцію на деякій висоєт від землі (15-25 см). Якщо підлоги кладуть на балки - тоді гідроізоляція фундаменту має бути на 5-15 см нижче за них.
Способи гідроізоляції фундаменту при будівництві будинку:
Спочатку кладуть шар цементного розчину (2-3 см), складу 1:2, вирівнюють, железнят, сушать. Вистилають 1 шар руберойду, потім кладуть 2-3 шаруючи мастики - гарячу мастику наносять шарами (загальна товщина 7-10 мм). Настилають досуха 2 шаруючи гидроїзола з нахльостуванням не менше 150 мм. Верх фундаменту покривається бітумною мастикою і наклеюється перший шар гидроїзола, який знов покривається мастикою, і наклеюється другий шар. У будинку з підвалом, гідроізоляція фундаменту проводиться на двох рівнях:
1) у фундаменті на рівні підлоги підвалу або нижче за нього на 13 см;
2) у цоколі на 15:25 см вище за поверхню отмостки.
Верх фундаментів і цоколів при будівництві будинків рідко буває рівним. Тому, для їх вирівнювання - по бічних сторонах, на 1-3 см вище за їх поверхню, кріпляться дошки з рівними кромками. Простір в опалубці заливається цементним розчином складу 1/3 або 1/4, вирівнюється, розгладжується, просушується. І лише після цього виконується гідроізоляція фундаменту. Для того, щоб захистити фундамент від дії поверхневих вод, які з'являються від різних атмосферних опадів, для гідроізоляції фундаменту, по всьому периметру будівлі, встановлюється отмостка, шириною 700-800 мм, з ухилом убік від будинку. Під бровкой отмостки треба встановлювати дренаж, який відводить поверхневі води і знижує навантаження на гідроізоляцію підземної частини фундаменту. Захищаючи місця зіткнення цегляної кладки з бетоном від капілярної вологи, прокладається гідроізоляційний шар з рулонних матеріалів. У тому випадку, коли фундамент будинку влаштований із збірних елементів, а в будинку передбачається підвал, то шар гідроізоляції треба прокладати на рівні підлоги підвалу. Якщо грунт сухий, тоді, для вертикальної гідроізоляції фундаменту, потрібно тільки обмазати бітумом двічі зовнішню поверхню. У разі, коли рівень грунтових вод більше глибини заставляння фундаменту - краще всього застосувати гідроізоляцію обклеєну, з рулонних матеріалів. Ще можна насипати під фундамент шар з щебеня, який просочується бітумом. Якщо у грунтових вод - високий рівень і великий натиск, то встановлюється дренаж, що захищає фундамент від вологи.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.