З цією істиною не посперечаєшся: інсульт, що трапився, ділить життя людини на два нерівнозначні періоди - "до інсульту" і "після нього". Те, що раніше здавалося природним і не складало ніяких труднощів, тепер приносить біль, позбавляє останніх сил і зв'язано з немислимою напругою.
Багато людей, що перенесли інсульт, практично вчаться жити наново. Наше завдання - допомогти хворому відновитися після інсульту, щонайшвидше. Як тільки стан хворого покращає, приступайте до активних відновних заходів, тобто - до реабілітації. Наберіться терпіння - процес буде довгим і трудомістким.
При рухових порушеннях хворому буде потрібно, перш за все, лікувальну гімнастику, навчання ходьбі і навикам самообслуговування. В цьому випадку будуть дуже корисні і ефективні різні види масажу, електростимуляція м'язів, бальнеотерапія.
При порушеннях мови необхідні заняття з логопедом-афазіологом. Також хворому буде потрібно регулярний прийом препаратів, поліпшуючих обмінні процеси в мозку (ноотропіл, енцефабол, аміналон, церебролізин і ін.)
Важливий принцип процесу відновлення після інсульту - серйозне відношення, абсолютна віра в успіх і активну участь хворого (і всіх членів його сім'ї!) в заняттях, направлених на навчання рухам, мові, читанню і листу. На жаль, нам нерідко доводиться констатувати такий факт: пацієнти, що перенесли інсульт, часто недооцінюють всю серйозність виниклих дефектів і тому скептично відносяться до занять або зовсім відмовляються від них. Хворим людям доводиться дорого платити за подібну легковажність. Після позитивних результатів, що ледве намітилися, відбувається різке зниження рухової і психічної активності.
Людина, що пережила інсульт, потребує постійної турботи і уваги близьких. До речі, відмічено: у тих сім'ях? де панує взаєморозуміння, взаємовиручка і доброзичлива атмосфера, хворі швидше відновлюються після інсульту. Теплі стосунки в сім'ї, щира увага родичів допомагає хворою справитися з підвищеною дратівливістю, постійними депресіями, а нерідко і з нападами агресивності. Тому оточує необхідно зробити все можливе, щоб хвора людина і після інсульту відчував себе повноцінним членом сім'ї, з думкою якого вважаються, думкою якого дорожать.
Що всім опинилося в подібній ситуації слід пам'ятати, що терміни найбільш інтенсивного відновлення функцій організму після інсульту, на жаль, обмежені: 3-6 місяців - для об'єму рухів і ходьби; 12 місяців - для складних побутових і трудових навиків; 2-3 року - для мови. Та все ж, не дивлячись на різке уповільнення процесу відновлення, потрібно, як і раніше, наполегливо займатися лікувальною гімнастикою і приймати засоби, застережливі розвиток повторних інсультів. Це, перш за все, препарати, що знижують артеріальний тиск і розширяльні судини мозку (кавінтон, Стугерон, серміон, танакан), що зменшують здібність тромбоцитів до злипання (аспірин, тромбо-асс, тіклід, курантіл), перешкоджають швидкому згортанню крові (фенілін, неодікума рін, синкумар). Крім того, корисні препарати, поліпшуючі обмін речовин в мозку і знижуючі рівень ліпідів в крові (гемфіброзіл, пробукол, ліпостабіл, нікотинова кислота).
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.