Проаналізуємо чинники риски розвитку інсульту і інших серцево-судинних захворювань, які нам підвладні. З ними можна і потрібно боротися ради власного здоров'я і благополуччя. Які ж ці ризики?
Куріння і алкоголь
У тих, що палять в 2-3 рази вище ризик розвитку інсульту в порівнянні з некурящими. Чим більше ви палите, тим вище ризик. Велике значення має вік курця: у чоловіків, що палять, і жінок у віці до 55 років, куріння є провідним чинником риски розвитку інсульту. Алкоголь збільшує ризик захворювань серцево-судинної системи, впливаючи на рівень артеріального тиску, вагу, рівень трігліцерідов крові.
Зловживання ліками.
Застосування певних лікарських препаратів, особливо кокаїну і внутрішньовенних засобів, пов'язують з ризиком серцево-судинних захворювань і інсульту. Кокаїн може бути причиною порушення ритму, які можуть бути фатальними. Ін'єкційні лікарські препарати можуть стати причиною інфекційного захворювання серця і крові.
Застосування оральних контрацептивів
Численні досліди підтвердили: препарати, які містять естроген, істотно підвищують ризик ішемічного інсульту, особливо у жінок, що палять, з підвищеним артеріальним тиском.
Порушення ліпідного обміну
Не варто скидати з рахунків рівень холестерину в крові. І ось чому: високий рівень холестерину в крові збільшує ризик серцево-судинних захворювань, особливо у поєднанні з іншими чинниками риски. Одна з причин високого рівня холестерину в крові - неправильне і нерегулярне живлення.
Артеріальна гіпертонія
Про цей чинник риски знають всі: артеріальна гіпертонія збільшує навантаження на серцевий м'яз, що з часом приводить до її збільшення і ослаблення. У поєднанні з іншими чинниками риски (ожиріння, куріння, високий рівень холестерину в крові або цукровий діабет) артеріальна гіпертонія збільшує ризик розвитку інсульту у декілька разів. Артеріальна гіпертонія може стати проблемою у вагітних жінок або жінок, що приймають високі дози оральних контрацептивів.
Сидячий спосіб життя
Гіподинамія - причина багатьох серцево-судинних захворювань. Щоб уникнути їх, треба щодня рухатися - бігати, ходити пішки, робити уранішню зарядку. Фізична активність сприятливо впливає на рівень холестерину і цукру в крові, сприяючи тим самим зниженню підвищеного артеріального тиску.
Зайва вага і ожиріння
Люди з надмірною масою тіла більше за всіх останніх схильні до ризику інсульту, навіть якщо у них немає інших чинників. Надмірна вага сприяє збільшенню навантаження на серці, впливає на артеріальний тиск, рівень холестерину і інших жирів крові, збільшує ризик розвитку не тільки інсульту, але і діабету.
Цукровий діабет
Діабет збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, навіть при контрольованому рівні глюкози. Більш ніж 80% хворих діабетом вмирають від серцево-судинних захворювань.
Захворювання і стреси
Люди, що раніше перенесли інсульт, мають високий ризик розвитку повторного інсульту. Ризик розвитку інсульту також може бути пов'язаний з нервовими навантаженнями, стресами, сильними переживаннями. До речі, відмічено, що після пережитого стресу чоловік часто їсть більше звичайного, набагато частіше тягнеться до сигарет і не помічає того, що вже почав зловживати алкоголем. Все це знову ж таки спричиняє за собою підвищений ризик розвитку інсульту.
Представник Кремля Дмитро Козак в своєму листі запропонував радникам країн нормандського формату до 27 квітня зустрітися на Донбасі і обговорити питання перемир'я.
Мінагрополітики пропонує встановити ставку 14% ПДВ на всі види сільгосппродукції без виключень для здешевлення соціально значимих продуктів харчування.
За інформацією розвідки, найближчими днями російсько-окупаційні війська запланували провокації проти України, в тому числі й теракт на Великдень в одній із церков Московського патріархату.
Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що президент України Володимир Зеленський може провести переговори з президентом РФ Володимиром Путіним тільки в нейтральній країні.