В даний час в магазинах і супермаркетах з'явилося дуже багато різноманітного посуду. Одних сковорідок можна знайти декілька десятків найменувань.
Як зорієнтуватися у всьому цьому різноманітті? Як вибрати таку сковороду, яка служитиме декілька років, і в якій нічого не пригоратиме?
Є декілька критеріїв, по яких визначається якість сковорідок. Перший з них - це вага сковороди. Чим вона важча, тим надійніше. Що це означає практично? Це означає, що дно у сковороди має бути достатньо товстим. Тільки тоді воно не деформуватиметься від перегріву. Надмірне нагрівання також приводить до пошкодження внутрішнього покриття. Як швидко відбудеться таке пошкодження, залежить від матеріалу, з якого зроблена сковорода.
Алюмінієва сковорода
Останнім часом ринок перенасичений посудом з легенів алюмінієвих сплавів. Звичайно, такі сковороди дуже легкі і зручні в експлуатації, та і коштують вони недорого, але служать вони недовго. Тонке дно з алюмінію дуже погано переносить перегрів і швидко змінює форму. Перегрів погано впливає на внутрішнє покриття, яке в принципі, досить легко пошкодити. У алюмінієвих сковородах найчастіше покриттям є антипригарний тефлон.
Якщо дно сковороди недостатньо товсте, то незабаром тефлон, будучи полімером, починає випаровуватися. Не встигнете порадіти новому придбанню, як яєчня почне пригорати, а м'ясо неможливо буде відчухрати від дна сковороди.
Із-за пошкодженого покриття їжа, яку готують, стикається з шкідливими виділеннями і іржею. Ми їмо цю їжу, і всілякі шкідливі речовини накопичуються в нашому організмі. Практично будь-який матеріал, контактуючи з їжею, особливо з кислими і лужними блюдами, такими як борщ, щі і так далі, може виділяти шкідливі речовини. Ці речовини, потрапляючи в шлунок або в ніжні стінки кишечника, завдають здоров'ю непоправної шкоди.
Саме тому, сковорідки з покриттям не можна скребти металевими щітками або їжаками. Мити їх треба тільки м'якими миючими засобами і спеціальними ганчірочками для миття посуду.
Чавунна і титанова сковороди
Титан стійкіший і менш схильний до деформації при нагріванні матеріал. В цьому відношенні, сковорідки з титану є вигіднішим вкладенням грошей.
Найважчі сковорідки і ті, що не піддаються деформації зроблені з чавуну. Запитаєте у шеф-кухарів або досвідчених куховарок: “Яким сковородам вони віддають перевагу для випічки млинців або приготування м'яса?”. Звичайно, чавунним. У деяких сім'ях чавунні сковорідки дістаються по спадку від бабусь. Потрібно відзначити, що чавунні сковорідки не миються, а прожарюються на вогні, а потім сполоскуються холодною водою.
Отже, найстійкіші, не схильні до швидкого зносу сковороди зроблені з титану або чавуну. Якщо ж вам все-таки подобаються сковороди з алюмінієвих сплавів, то дно такої сковороди має бути товсте, не менше 5 мм для м'яса і не менше 2 мм для млинців.
Важливі характеристики сковороди
Дно усередині сковороди має бути рівне. Якщо є горби і ямки, це є дефектом виробу або ж неякісним виробництвом. Тому uasol рекомендує купувати посуд в тих місцях, де вам можуть показати сертифікат якості. Дно сковороди зовні може бути ребристе або з особливим орнаментом, іншими словами з проточкою дна. Це має функціональне призначення. Завдяки ребристості дна, сковорода рівномірно прогрівається і утримує досягнуту температуру набагато довше.
Стінки сковороди теж мають бути достатньо товсті. Хороша сковорода для м'яса матиме товщину стінок не менше 4 мм, а висоту 3 см. Оптимальна товщина стінок алюмінієвої сковороди для млинців 2 мм, а висота 1 см. Кріплення ручки сковороди - це також важливий момент. Добре, коли сковорода лита або ручка знімна. Якщо ручка кріпиться зсередини яким-небудь болтом, навколо місця кріплення обов'язково обколюватиме покриття і нижній металевий шар буде голий.
Шанси, що шматки, що обколюють, потраплять в їжу досить високі, тому необхідно звертати увагу на кріплення ручки.
Вибір сковороди залежить від плити
Вибір сковороди також, багато в чому, залежить від виду плити. Для газових плит потрібні сковорідки з проточкою дна (з дуже тонкими борозенками сріблястого кольору). Це необхідно для рівномірного нагрівання дна. Для електричної плити підійде будь-яка сковорода з будь-якого матеріалу.
Склокерамічна плита вимагає спеціального посуду. Товщина дна сковороди має бути не менше 3 мм, тому що температура нагрівання у склокерамічної плити вища, ніж у газової і електричної плити. Для склокерамічних плит також добре підходять сковорідки з проточкою дна. Для індукційних панелей необхідно використовувати сковорідки з емальованої сталі, чавунну або алюмінієву, але із сталевим дном.
Узагальнюючи все вищесказане, сковорідки мають бути масивними, з товстим дном і товстими стінками. Дуже бажано, щоб вони були зроблені з титану, чавуну або хоч би мали сталеве дно. Такі сковорідки коштуватимуть на декілька порядків дорожче, але знос у них буде невеликим і користуватися ними можна буде декілька років. Купувати дешеві і легкі сковороди, зрештою, обійдеться дорожчим і морочливішим.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.