Отже, сім'я готується до народження дитини - події грандіозному і неординарному за значенням. І неважливо, чи йде мова про першу дитину або п'ятому. У радісному очікуванні перебувають не тільки майбутні батьки, але і найближчі родичі і друзі, що докучають питанням: "А хто вам більше хоче: дівчинку або хлопчика?"
Тут думки тих, що оточують розходяться. "Звичайно, хлопчика, - в більшості випадків відповість розділ сім'ї, - мені спадкоємець потрібний". "Дівчинку, дівчинку народжуй, - скаже майбутня бабуся, - помічницею нам стане". А маму, як правило, хвилює не стільки пів малюка, скільки благополучний дозвіл від тягаря здоровим немовлям.
Лише іноді народження дитини "незапланованої" підлоги викликає досаду і розчарування. "Знову дівча, - сердиться засмучений тато, - хоч з пологового будинку не забирай!"
А тим часом за підлогу новонародженого цілком і повністю відповідає отець. Яйцеклітина може містити статеву хромосому тільки одного вигляду, а саме Х-хромосому, тоді як сперматозоїди бувають двох видів: з Х-хромосомою і Y-хромосомой. Якщо в яйцеклітину проник сперматозоїд з Y-хромосомой, то народиться хлопчик з набором статевих хромосом XY. При зустрічі яйцеклітини із сперматозоїдом, що містить Х-хромосому, на світло з'явиться дівчинка (ХХ).
У деяких сім'ях бажання народити немовляти певної статі настільки велике, що батьки йдуть на будь-які хитрування, щоб здійснити задумане. Виконуються різні рекомендації: від псевдонаукових до відверто неосвічених і смішних, почерпнутих зі всіляких джерел. У популярній літературі приводяться численні теорії, які інакше як спекуляцією на тему планування статі майбутньої дитини не назвеш. Існують певні місячні календарі запліднення, методики оновлення крові і безліч інших народних прикмет, але заслуговуючих довіри серед них немає.
Єдина теорія, яка має право на існування і яку можна пояснити з наукової точки зору, тісно пов'язана з процесом овуляції.
Відомо, що стіть немовляти визначається хромосомним набором сперматозоїда. Сперматозоїд з чоловічим набором хромосом (Y-хромосома) рухається швидшим, але менш живучий, чим його побратим з жіночим набором. Якщо статевий акт відбувається в день овуляції, коли жіноча яйцеклітина звільнилася з яєчника, то швидше досягне її рухоміший сперматозоїд з Y-хромосомой. Ось вам і хлопчик!
Якщо ж статевий акт відбувся за два-три дні до овуляції, то до моменту готовності яйцеклітини сперматозоїди, що містять Y-хромосомы, стануть вже нежиттєздатними. Цим і скористаються їх суперники з жіночим набором хромосом і безперешкодно досягнуть своєї мети.
На стать дитини можуть зробити вплив і особливості сексуальних стосунків подружжя - відмічено, що періоди статевої стриманості сприяють народженню хлопчиків, а часті статеві контакти ведуть до появи дівчаток.
За статистикою, у молодих первородящих матерей (18-20 років) частіше народжуються сини. Свій внесок в збільшення народжуваності немовлят чоловічої статі вносить і нестабільність соціально-економічного життя - відомо, що в період воєн і революцій хлопчиків народжується більше.
Як би там не було, замовити стать майбутнього малюка неможливо, та й не потрібно. Cамє головне, щоб вагітність пройшла успішно, і дитина благополучно народилася здоровою на радість всій сім'ї.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.