Зараз багато людей цікавляться, як поводитиметься долар і євро до кінця року. За твердженням експертів ми можемо зрозуміти, що найближчі три місяці курс валют буде стабільним. А до кінця року гривна ослабіє під тиском політичних і економічних чинників. Оптимісти говорять об 8 грн. за $1, песимісти готують курс в 10 грн. за “вічно зелений”.
Що стосується євро, то йому прогнозують зростання до кінця року до рівня $1,45-1,5 (в кінці травня було $1,3-1,35). Отже якщо літом євро можна буде придбати за 10,7 - 11 грн., то до кінця року він може вирости до 12 грн. /Ђ1. Разом, валютою краще запастися саме влітку. Банківський внесок у валюті може стати хорошим способом заощадження засобів. Тим більше що зараз банки пропонують безпрецедентну прибутковість - до 15% річних у валюті!
Проте прибутковість вище середньою ринковою, обережного вкладника повинна насторожувати. І правильний вибір банку зараз важливіше за прибутковість. Адже, як правило, занадто завищені ставки означають, що фінансова установа відчайдушно потребує засобів. Якщо чекати виплат з Фонду гарантування внесків не хочеться, краще покласти гроші під менший відсоток, але в надійніше місце - в банк з крупним капіталом, з відомими іноземними акціонерами або із стовідсотковою часткою держави.
У десяти найбільших банках за об'ємом капіталу середня прибутковість знаходиться на рівні 10 - 12% річних. При цьому, чим довше термін депозиту, тим вище за став. Максимальну прибутковість можна отримати по внесках на рік: 11 - 14% річних в доларах і 9 - 14% річних в євро.
Враховуючи валютні прогнози, максимальну прибутковість в перерахунку на гривню можна отримати, якщо придбати валюту влітку і продати восени-зимою. Тобто найцікавіше зараз (навіть з погляду мінімізації риски) тримісячні і піврічні внески. До того ж по шестимісячних депозитах часто пропонується така ж прибутковість, як і по річних (Ощадбанк, “Райффайзен Банк Аваль“, “ОТП Банк“). А ось тримісячні - менш прибуткові.
Тому, можливо, оптимальним є оформлення внеску на місяць з щомісячною пролонгацією до потрібного терміну. Переваг таких депозитів - множина. По-перше, досить висока прибутковість - 10-11% в доларах і 9-11% в євро. По-друге, засоби залишаються відносно доступними. По-третє, при пролонгації внесків банки, як правило, “накидають” постійному вкладникові бонусний відсоток (від 0,2% до 1%).
Мінусом є необхідність щомісячно відвідувати банк для підписання нового договору - якщо, звичайно, умови внеску не припускають автоматичної пролонгації. Ще один недолік місячних внесків полягає в тому, що вже в наступному місяці ставка по ним може бути понижена на одін-два процентних пункту.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.