У який час після перших пологів краще всього запланувати другу вагітність? Слід поквапитися або необхідна пауза? Чи варто йти на такий крок, як виховання детей-погодков?
Ультразвукові дослідження вагітних міцно увійшли до життя. Без узі вагітність вже і не представляється. Це дослідження важливе з багатьох причин. Крім того, воно допомагає і визначити пів дитину, що є важливим моментом для батьків. Бувають випадки, коли жінки, та і чоловіки, дізнавшись про те, що народиться дівчинка (якщо це розходиться з очікуваннями), починають думати приблизно так: "Ну, гаразд, але наступним обов'язково буде син". Або навпаки, тут можливі варіанти.
А коли краще всього запланувати другу вагітність? Із цього приводу є цілий ряд важливих нюансів, які повинна знати жінка, що збирається другий раз стати матерью. Перш за все, як свідчить статистика, не треба поспішати з другою вагітністю, якщо мова йде саме про той випадок, який описаний на початку статті.
Є дуже чітка закономірність, підтверджена практикою. Якщо у вас з'явилася на світло дівчинка і наступна вагітність почалася протягом першого року після пологів, то з великою часткою вірогідності можна стверджувати, що і другою дитиною стане дівчинка. З хлопчиками ситуація аналогічна. Тобто діти, що народжуються один за іншим з різницею до півтора років, майже завжди мають одну підлогу!
А ось якщо після перших пологів проходить три роки до моменту появи на світло другої дитини, то діти в переважній більшості випадків виявляються різностатевими. Така ось цікава особливість.
Якщо ви вилікували безпліддя, народивши дитину, не варто поспішати "закріплювати успіх". Лікарі-фахівці стверджують, що близько двох років йде на відновлення організму після пологів. Отже і в цьому випадку оптимальним проміжком між першими і другими пологами стане проміжок часу в три роки.
В принципі, самою природою закладений передих жіночому організму на якийсь час для повного відновлення після пологів. Протягом цього часу завагітніти просто не можна. Поки жінка годує малюка грудьми, в період лактації зберігається контрацептивний ефект. Він зазвичай складає 6 місяців.
Якщо годування продовжується, а наступила вагітність, то цю ситуацію слід визнати тривожною. Обов'язково потрібно дуже уважно до неї віднестися. По-перше, порадьтеся з лікарем, гінеколог дасть вам необхідні рекомендації. Годування дитини розглядається як достатньо серйозний стрес для організму. У цей період витрачається багато енергії. І друга вагітність стає дуже серйозним навантаженням.
Але якщо молоко "пропаде" в результаті гормональних змін при ранній вагітності, то постраждає дитина, одержуюча материнське молоко. В тому випадку, якщо годування продовжується, може виникнути загроза викидня. Вона пов'язана з виробленням гормону окситоцину. А йому властива особливість викликати скорочення матки.
Тобто ситуація дійсно непроста. Аборт же украй не бажаний в післяродовий період.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.