Ендометріоз є одній з основних причин жіночого безпліддя. За даними статистики в Росії на це захворювання в тому або іншому ступені страждають до п'ятдесяти відсотків жінок у віці від двадцяти до п'ятдесяти років. У дівчаток ендометріоз зустрічається в десяти відсотках випадків, у жінок старшого віку до чотирьох відсотків.
Ендометріозом є виникнення на органах малого тазу і черевної порожнини новоутворень у вигляді тканини, схожої по складу з ендометрієм, тканиною, що вистилає внутрішню поверхню порожнини матки. Ендометріоз є одним з найзагадковіших захворювань. Медики до цих пір не зійшлися на єдиній точці зору з приводу причин, що впливають на виникнення ендометріозу. Встановлено, що в групу риски потрапляють жінки, що мають гормональні відхилення, порушення імунної і ендокринної систем, що перенесли різні операції на статевих органах і органах черевної порожнини. При цьому вірогідність розвитку ендометріозу вище у жінок, що не народжують. У сімдесяти відсотків жінок страждаючих безпліддям, причиною порушення репродуктивної функції є ендометріоз.
Лікування ендометріозу проводиться з великою ефективністю. Існує ряд методів лікування ендометріозу: медикаментозний, хірургічний і комбінований. Основою медикаментозного лікування є гормонотерапія. Курс лікування ендометріозу складає шість-вісім місяців. В ході лікування застосовуються гормональні препарати. Їх склад і дозування залежать від індивідуальних особливостей кожної жінки, ступеня тяжкості і локалізації захворювання. При початкових стадіях ендометріозу застосовуються естроген-гестагенниє препарати. Вони сприяють зменшенню больового синдрому за рахунок своєї здатності пригнічувати овуляцію і впливати на секрецію естрогену. Естроген-гестагенниє препарати неефективні при серйозніших стадіях хвороби. Лікування ендометріозу будь-якої стадії проводять за допомогою гестагенних препаратів. Антигонадотропні препарати застосовуються в лікуванні ендометріозу для придушення секреції гонадотропних гормонів. Новим словом в гормонотерапії є застосування агоністів гонадотропних релізінг-гомонов. Вони сприяють придушенню овуляції і ефективно зменшують вогнища ендометріозу. На відміну від вищеперелічених препаратів, вживаних безперервно протягом курсу лікування, агоністи гонадотропних релізінг-гомонов приймаються один раз в місяць і практично не мають протипоказань. У медикаментозному лікуванні ендометріозу разом з гормонотерапією призначають препарати для зняття больового синдрому і запалення уражених органів.
Хірургічне лікування показане у ряді випадків, коли іншими методами провести ефективне лікування ендометріозу неможливо. Такими випадками є: поєднання ендометріозу з міомою матки, або іншими запальними захворюваннями; важкі ступені ендометріозу шийки матки; ендометріоз яєчників; важкі ступені ендометріозу, коли медикаментозне лікування неефективне і ряд інших. У кожному конкретному випадку рішення про метод лікування ухвалюється індивідуально. Одним з ефективних методів діагностики і щадного оперативного лікування ендометріозу є лапароскопія. Через невеликі проколи вводяться хірургічні інструменти, хід операції відображається на моніторі. Операція не вимагає довгого відновлення, і вже наступного дня Ви зможете бути виписані.
На сьогоднішній день найбільш ефективним методом лікування ендометріозу є комбінований метод. Він поєднує в собі медикаментозне і оперативне лікування. Успіх такого лікування досягається в більшості випадків.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.