Комп'ютерний стіл стає невід'ємною частиною інтер'єру Вашого будинку або офісу. І це не просто місце під комп'ютер, а робочий стіл зі всіма необхідними поличками і скриньками. Тому підхід до вибору комп'ютерного столу має бути відповідальний. Не кращий приклад, коли люди, приходивши в магазин, купують перший столик, що попався, аби підходив за кольором.
Адже важливий не тільки колір комп'ютерного столу, а і його зручність, продуманість моделі для додаткової оргтехніки (принтера, наприклад), якість матеріалів, з яких він зроблений, врешті-решт.
Моделі комп'ютерних столів
При виборі конкретної моделі комп'ютерного столу, визначитеся, де саме Ви збираєтеся його поставити. Він може розташовуватися як стіни, і тоді підійде стіл прямокутної форми. Або ж Вам знадобиться кутовий комп'ютерний стіл для компактного розміщення в кутку кімнати. У будь-якому випадку хороші моделі комп'ютерних столів повинні забезпечувати можливість комфортної роботи.
Для цього необхідна достатня глибина столешниці для того, щоб можна було не тільки поставити монітор на відстані, що рекомендується, від очей, але і при необхідності працювати з паперами і документами. Дуже зручний напівкруглий виріз в столешниці, за рахунок якого збільшується область обхвату, тобто за багатьма речами Вам не доведеться тягнутися. Полиця для клавіатури - невід'ємна частина комп'ютерного столу - повинна знаходитися трохи нижче столешниці, що економить досить багато місця на робочій поверхні. Полиця необов'язково буде висувною: механізм зручний тільки в тих випадках, коли достатньо місця в приміщенні. У деяких моделях комп'ютерних столів можна зустріти і окрему висувну полицю для миші (такий варіант цікавий для тих, хто не сильно часто нею користується). Звернете увагу і на присутність додаткових полиць: для системного блоку в обов'язковому порядку. Для принтера, сканера або іншої техніки теж бажано окреме місце, особливо якщо Ви плануєте їх придбання.
Вільний простір для ніг під столом також важливо при виборі моделі комп'ютерного столу. Можливість зручно розташуватися, присунутися ближче залежить від конструкції столу, розташування ніжок. Ще одна необхідна деталь - колеса на ніжках столу, що дозволяють без особливих зусиль проводити перестановку в приміщенні.
Для маскування дротів створені моделі з прорізами в столешниці, які дозволяють пропускати всі кабеля за задньою стінкою. Все ширше стає вибір комп'ютерних столів, в яких дроти ховаються в металевих ніжках. Природно, такі моделі і коштують дорожче.
Металевий або дерев'яний комп'ютерний стіл
При виборі комп'ютерного столу далеко не останнім чинником стануть матеріали використані при виробництві. На даний момент найбільш поширені із-за своєї дешевизни дерев'яні столи. Але і моделі з металевим також досить широко представлені на ринку.
Велика частина дерев'яних комп'ютерних столів виготовлена з ДСП як найдешевший варіант. Моделі на основі цілісного дерева зустрічаються рідше, їх покупка доцільна тільки для кабінетів керівництва.
При покупці столу з ДСП (мінімальна товщина 17 см) звертайте увагу на якість покриття. В основному навіть на дешевих моделях захисний шар достатній для захисту від виділення шкідливих для здоров'я смол. Але іноді в цілях економії на задніх ребрах столу, які, як передбачається, стоятимуть щільно до стіни і не видні для очей, нічим не захищені і ДСП залишається відкритим.
Крім того, у відмінності від робочої поверхні краї столешниці дуже швидко зношуються і тому мають бути закриті спеціально призначеною для цього окантовкою. Кант (металевий або пластиковий) може як наклеюватися, так і кріпитися за рахунок урізування в столешницю. Для запобігання скачування різного канцелярського приладдя кромка столу робиться трохи вищою за рівень робочої поверхні. В цілому, такі комп'ютерні столи досить надійні і практичні. Єдиний недолік в тому, що місця з'єднання сиплятся при збірці/розбиранні.
Металеві комп'ютерні столи є конструкцією з дерев'яної (або скляної) столешниці і каркаса з металу. Такі столи довговічніші, але не завжди вписуються в інтер'єр квартири, тому більше підходять для офісів. Як правило, при виготовленні столів використовують нержавіючу сталь і алюміній. Для оформлення кімнати в модному стилі «Hi-tech» можна вибрати комп'ютерний стіл з скляною робочою поверхнею. Оптимальна товщина для такої столешниці 10 мм. Мінуси скла в тому, що воно є холодним і залишає на собі багато відбитків. Але при цьому легко витирається і, на відміну від дерев'яної столешниці, практично не дряпається.
Розміри комп'ютерного столу
Вибір розмірів комп'ютерного столу, перш за все довжини, залежатиме від відведеного йому вільного місця. Але не забудьте і про ширину столу, яка як мінімум повинна складати 60 см для видалення монітора від очей приблизно на метр. Довжина важлива не тільки як показник компактності, особливо якщо Ви плануєте стіл використовувати не тільки як стійку для комп'ютера, а і для роботи з паперами.
Висота столу не більше 80 см, що рекомендується, оптимально 70-75 см. Головне, щоб центр монітора розташовувався трохи нижче за рівень очей. У продажу є і моделі з підставкою для монітора, регульована по висоті і куту нахилу, що може дуже зручно в окремих ситуаціях. Розмір висувної полиці повинен дозволяти зручно поміщати і клавіатуру, і мишу.
І ще трохи корисних порад на користь вибору того або іншого комп'ютерного столу. Темні кольори столу будуть украй не корисні для очей із-за великого контрасту між яскравим монітором і темною столешницею. До того ж на таких столах дуже сильно помітний пил. І, звичайно ж, питання ціни: комп'ютерний стіл не відноситься до розкішних меблів, тому для повсякденного користування Вас цілком повинні влаштувати стандартні моделі до 200 у.о. А за додаткові можливості доведеться доплатити. А якщо Ви не знайдете відповідної моделі або бажаєте придбати щось оригінальне, то завжди можна виготовити стіл для комп'ютера на замовлення.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.