Вибір матраца - відповідальне рішення. Хороший матрац дозволяє добре відпочити і відчувати себе комфортно весь день.
Основа матраца - пружинний блок (є і безпружинні матраци). Потім жорсткий слой- спанбонд, повсть, що оберігає м'яких наповнювачів від зітхнення з пружинним блоком. Далі слідують об'ємні наповнювачі (пенополіуретан, кокосова плита, кокосова койра, натуральний латекс, морські водорості, шерсть). Поєднання матраців і типів пружинних блоків може бути абсолютно разною. Оббивна тканина зазвичай жаккард або трикотаж.
За типом пружинного блоку матраци бувають: На основі блоку залежних пружин. Для того, щоб матрац прослужив гарантований термін в нім повинно бути не менше 120 пружин на 1 кв.м
Посилений пружинний блок. Між рамками пружинного блока встановлені плоскі пружини Між рядами пружин також можуть бути прокладені блоки з пенополіуєратана високої щільності. Все це дає достатню пружність і жорсткість.
Матраци на блоках незалежних пружин.
Кожен блок знаходиться в окремому матерчатому стакані. Цей матрац можна назвати матрацом з ортопедичним ефектом. Вага тіла рівномірно розподіляється по всій поверхні, що дозволяє м'язам повністю розслабитися і хребет зберігає фізіологічно правильне положення.
Існують безпружинні поролонові або що набагато дорожче матраци з натурального латексу, з латексированної кокосової койри і комбіновані матраци.
Такі матраци зручні в транспортуванні, їх можна скрутити. Це матраци з анатомічним ефектом, тобто матрац повторює контури вашого тіла.
При виборі матраца врахуйте, що чим більше ваша вага, тим більша кількість пружин в блоці має бути в матраці. А якщо на матраці вказано, «більше 90 кг на 1 спальне місце», то легкій людині буде не дуже комфортно. Якщо один партнер набагато важчий за інше, то краще узяти жорсткий матрац, ще краще - матрац з пружинним блоком, що має подовжні зони жорсткості. Легка людина не «скачуватиметься» убік важчого.
Розмір матраца слід вибирати з урахуванням вашого зростання - матрац має бути мінімум на 15 см довше.
Якщо ви підбираєте матрац під існуюче ліжко - обов'язково точно міряйте внутрішні габарити ліжка. Якщо плануєте зробити меблі під замовлення - купіть спочатку матрац. А меблі з ЛДСП виготовити під заданий розмір не проблема.
Взагалі готові ліжка зазвичай розраховані під стандартні розміри матраців.
Також зараз виготівники матраців зроблять матрац по ваших розмірах. В середньому це коштує +20% від ціни найближчого стандартного розміру. Також компаніям під силу зробити круглий, овальний або інший матрац згідно вашій фантазії і грошам.
Якщо є можливість обов'язково полежите на матраці, перш ніж його купити. Поворочайтесь на нім. Ляжте удвох. Так найлегше зрозуміти, підійде вам матрац чи ні.
Середній термін служби матраца складає 10 років. Посилена модель - 15 років. Але якщо є можливість то краще замінити його років через п'ять-сім, оскільки в процесі служби матрац піддається амортизації. Потрібно правильно доглядати матрац, перевертати його кожні два-три місяця, пилососити і протирати спеціальним миючим засобом для текстиля у разі потреби. Не дозволяйте дітям стрибати на матраці, не сидіть на одному і тому ж місці щоб уникнути деформації.
Яка б не була у вас красива спальня, але головне - це правильно вибраний матрац. Ваш хребет - ваше здоров'я. Пам'ятаєте про це і приємних вам снів.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.