Відвіку рівна і біла шкіра вважалася за щонайпершу ознаку витонченої жіночності. Пудру придумали ще в Давньому Єгипті, а гречанки епохи розквіту Еллади вже щосили пудрилися свинцевими білилами. У різні часи і у різних народів замість пудри використовувалася червона і жовта охра, суміш бобом і пшенична мука, біла глина і навіть екскременти крокодила.
Навіщо ж потрібна пудра? Наша шкіра постійно виділяє природний жир. Пудра допомагає боротися з жирним блиском і забезпечує шкірі матовість і бархатистість, одночасно освіжаючи обличчя. Крім того, вона допомагає вдало замаскувати дрібні зморшки.
Якщо ви користуєтеся тональним кремом, то його необхідно фіксувати, щоб він не «розпливався». Пудра відмінно справляється з цим завданням, забезпечуючи макіяжу велику стійкість. А якщо ви зовсім не користуєтеся гримом - не біда! Пудра сама по собі, навіть поза сусідством з тональним кремом і рум'янами, надає шкірі доглянутий вигляд.
Рум'яна і тіні набагато зручніше наносити поверх пудри, чим без неї: і пензлик ковзає краще, і фарба лягає рівніше. Пудра допоможе і в тому випадку, якщо раптом нанесені рум'яна або тіні для вік виглядають занадто кричущо. Треба лише злегка пройтися по скулах або віках пушком, як фарби лагідніють, а переходи між ними стають не такими помітними.
Саме тому на сторінках uasol ми вирішили розповісти все про пудру: яка вона буває і як правильно її наносити.
Яка буває пудра?
Сучасна пудра - складна суміш натурального каоліну, карбонату кальцію, тальку і меленого шовку, а також різних живильних добавок - існує в двох основних варіаціях: розсипчаста і компактна.
Розсипчаста пудра рівномірно лягає і тонко розподіляється, повністю змішуючись з тональним кремом. На жаль, розсипчасту пудру не поносиш з собою в косметичці, так що її краще застосовувати в процесі нанесення основного макіяжа, безпосередньо перед виходом з будинку.
Компактна пудра, навпаки, - постійна мешканка жіночої сумочки, завжди готова виручити, якщо раптом в офісі або в гостях у вас заблищав ніс. До речі, завдяки високому вмісту жиру вона ідеально підходить для сухої шкіри.
Теракотова пудра, що містить мелений цілющий бруд, - альтернатива тіням для вік або рум'янам насиченого відтінку загару. Вона прекрасно підкреслює контури обличчя, але на жаль! - зовсім не виглядає на блідій і незасмаглій шкірі.
Ще один вид пудри - рідка пудра-крем, яка ідеально підходить для сухої і нормальної шкіри обличчя. Володаркам жирної шкіри, навпаки, з рідкою пудрою краще не експериментувати, оскільки вона ще різкіше виявить всі наявні вади.
До речі, тим, чия шкіра неідеальна, може допомогти зелена пудра, якраз призначена для маскування недоліків шкіри: прищів, прожилків, що проступили, червоних плям. Зелену пудру наносять точково, тільки на ті місця, які необхідно приховати, і обов'язково поверх накладають шар пудри тілесного кольору.
Існує також пудра у вигляді різноколірних кульок. Така пудра володіє ефектом віддзеркалення світла і завдяки ньому допомагає додати шкірі особливу свіжість, тільки наносити її слід дуже прозорим шаром.
Якщо ви збираєтеся на вечірку, виберіть мерехтливу пудру. Золотисті або срібні частинки, що містяться в такій пудрі, при штучному освітленні додають шкірі загадкове мерехтіння. Чи варто нагадувати, що при світлі дня мерехтлива пудра на обличчі виглядає не натурально, як втім, будь-який вечірній макіяж? І ще, мерехтливу пудру наносять на скули, руки, область декольте, але у жодному випадку не на середину обличчя.
Пудра застосовується і в медичних цілях. Так, антисептична пудра містить різні антибактеріальні і антизапальні добавки. Нанесена за допомогою стерильної вати, така пудра швидко заспокоїть запалену шкіру обличчя. Головне, не використовувати антисептичну пудру для нормальної або сухої шкіри, інакше можна тільки собі нашкодити.
Як вибрати потрібний відтінок пудри?
Якщо ви не користуєтеся тональним кремом, орієнтуйтеся тільки на свій природний колір шкіри, а якщо постійно використовуєте тональний крем - то і на нього. Слід враховувати, що компактна пудра робить природний відтінок шкіри трохи темніше. У ідеалі, колір пудри повинен збігатися з кольором шкіри і тонального крему; втім, якщо раптом пудра виявиться трохи світлішою, нічого страшного в цьому не немає.
Найпростіший вибір - придбати безбарвну пудру, яка підійде до практично будь-якого відтінку шкіри або тонального крему. Проте слід пам'ятати, що смуглявій або загорілій шкірі безбарвна пудра здатна додати сіруватий відтінок. Отже, якщо ви тільки що повернулися з півдня або відвідуєте солярій, кращим варіантом для вас виявиться тонована пудра коричневих тонів. Якщо ж, навпаки, ви ще не встигли загоріти, то обходьте стороною рожеві тони - вони зроблять бліду шкіру обличчя неприродної.
Як правильно наносити пудру?
Для початку бажано почекати поки денний і тональний крем вберуться до кінця, інакше пудра ляже нерівномірно, і шкіра виглядатиме плямистою.
Пудру краще всього наносити товстою кистю або пушком, а краще використовувати і те, і інше одночасно.
На скули і бокову частину обличчя пудру наносять кистю. При цьому надлишки пудри які опинилися на кисті можна просто здути або струсити. Раз на тиждень кисть необхідно мити в теплій воді з шампунем і добре просушувати в теплому місці, тільки не під прямими сонячними променями.
За допомогою пушку пудра наноситься на центральну частину обличчя (лоб, ніс і підборіддя). Набравши пудру пушком, спершу притисніть її до зворотної сторони долоні - так ви втиснете пудру в пушок. І лише тепер, обережно, не поспішаючи, легкими круговими дотиками щедро наносіть пудру на обличчя.
Припудрюючись, завжди особливу увагу приділяйте центральній частині обличчя, де достатньо щільно розташовані потові і сальні залози, так що наносити пудру туди слідує особливо ретельно. Якщо ж раптом в середині дня ви відмітили на носі або підборідді жирний блиск, не поспішайте тут же діставати пудреницю. Спочатку слід позбавитися від жирного блиску, наприклад, за допомогою паперової серветки, і лише потім помалу припудрюйте «проблемні» місця.
Маленький секрет: якщо ви нанесете пудру на віка і губи, то тіні для вік і губна помада триматимуться набагато довше. Якщо ж ви, заздалегідь припудривши вії, потім покриєте їх тушшю, то і вії здаватимуться густіше.
І наприкінці uasol нагадує, що не слід використовувати пудру довше відведеного нею терміну придатності - 3 роки. А також не варто купувати пудру, якщо на її упаковці немає інформації про те, де, ким і коли вона проведена, і не вказаний список її інгредієнтів.
Якщо ви купуєте компакт-диск-пудру, прослідкуєте, щоб пудрениця була зручною, легко відкривалася і надійно закривалася, а також обов'язково мала маленьке дзеркальце.
І ще, хороша пудра у жодному випадку не повинна створювати на шкірі «ефект штукатурки». Якщо це так, то краще замінити її на якісніший варіант, який лежить на обличчі рівно, точно друга шкіра. Тільки тоді ваше мистецтво завжди виглядати привабливо, досягне досконалості.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.