Ви вирішили купити шини, але не знаєте як підібрати потрібну вам літню або зимову гуму? Шини із зимових на літніх потрібно міняти вчасно.
Температурна межа, після якої фахівці не рекомендують експлуатувати зимові покришки, - плюс 10 градусів Цельсія. При вищій температурі така гума починає розм'якшуватися: вона "пливе", погіршуючи керованість і починається її підвищений знос. Проте дуже рання заміна зимових покришок на літніх приводить до ще небезпечнішої ситуації: межа експлуатації літньої шини - 0 градусів. Наближаючись до цієї температури, літня шина дубєєт і починає ковзати по асфальту, немов пластмасова. Дивлячись на термометр за вікном і в календар на столі, розумієш: холодів (навіть уранці) вже не буде, а денна температура скоро перевищить перший десяток. Пора, самий час.
Крок 1: визначення типоразмеру
У інструкції з експлуатації вашого автомобіля обов'язково вказаний найбільш відповідний тіпоразмер шин, при якому експлуатація авто найбільш безпечна і комфортна. Змінювати розмірність покришок без консультації фахівців неприпустимо: це може привести як до технічних, так і експлуатаційним проблемам. Наприклад, шина дуже великого діаметру може чіплятися за деталі ходової, дуже маленький діаметр приведе до брехні спідометра і понизить комфортність і керованість.
Крок 2: визначаємо умови експлуатації
Для того, щоб правильно підібрати покришки, необхідно задатися питанням: де, в яких умовах проходитиме велика частина "життя" колеса.
Дорожні шини (шосейні) - малюнок протектора складається з шашок або ребер, розділених канавками, як правило, неширокими.
Універсальні шини призначені для експлуатації як на шосейних, так і на грунтових дорогах. Малюнок протектора складається з шашок або ребер і може мати грунтозацепи (масивні виступи) по краях протектора.
Шини підвищеної прохідності призначені для експлуатації в умовах бездоріжжя і м'яких грунтів. Мають розріджений малюнок з розвиненими грунтозацепами по краях і могутніми шашками, що не деформуються, по центру бігової доріжки.
Крок 3: визначуваний необхідний малюнок
Залежно від розташування елементів малюнка протектор може бути ненапрямленим, направленим або асиметричним.
Ненапрямлений малюнок - симетричний щодо радіальної плоскості колеса (що проходить через вісь його обертання). Є найбільш універсальним, тому велика частина шин випускається саме з цим малюнком.
Направлений малюнок - симметрічний щодо центральної плоскості обертання колеса (що проходить через середину протектора). Він володіє покращуваною здатністю відведення води з плями контакту з дорогою і зниженою галасливістю. Запасне колесо збігається по напряму обертання тільки з колесами однієї сторони автомобіля, але тимчасова установка його на іншу сторону допустима за умови руху на невеликих швидкостях.
Асиметричний малюнок - не симетричний щодо центральної плоскості обертання колеса. Його використовують для реалізації різних властивостей в одній шині. Наприклад, зовнішня сторона шини краще працює на сухій дорозі, а внутрішня - на мокрій.
Крок 4: підбираємо швидкісний індекс
Будь-яка шина розрахована на експлуатацію при певній максимальній швидкості. Перевищення цього параметра неприпустимо: покришка при обертанні розтягується і при меншому, ніж потрібний, індексі швидкості може просто зіскочити з диска ("роззутися") під час повороту. Але не варто вибирати і вищий, ніж необхідно, індекс - це один з параметрів, що серйозно здорожують.
Крок 5: підбираємо індекс навантаження
Будь-яка покришка призначена для експлуатації під певним навантаженням. Проте варто уточнити, що індекс навантаження шини визначає граничне навантаження саме на неї, одну шину, а не масу всього автомобіля. Тому в інструкції з експлуатації цей параметр має бути вказаний обов'язково - ви не можете знати, як розподіляється навантаження на кожну шину вашого авто окремо, тому не займайтеся визначенням індексу навантаження самостійно.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.