Щоб не промахнутися з придбанням краватки, - декілька корисних порад.
По-перше, хороші краватки, як правило, шиють з чистого шовку і уручну! За традицією особливого цінуються краватки ручної роботи з Европи, зокрема італійського пошиття. Проте прийнятні, хоча і дешевші, краватки можуть бути зшиті і в Китаї. Хороша краватка стоїть не менше 30 доларів, а якщо мова йде про престижній марці, то вартість його може коливатися в районі 100 доларів. Прийшовши на ділову зустріч в дорогій краватці, Ви відчуватимете себе набагато упевненіше.
Друге: купуючи краватку, уважно оглянете поверхню тканини і перевірте можливий брак виготовлення. Якщо розташувати краватку упоперек долоні, широкий кінець повинен звисати в одній плоскості не скручувавшись. Така краватка звисатиме рівно і після того, як Ви зав'яжете вузол. Краватка ручної роботи визначається по шву на оборотній стороні. Якщо шов зшитий жорстко -ето точно не ручна робота. Провівши рукою по поверхні краватки, Ви виявите поперечні шви між шматками тканини. Дорогі краватки неодмінно зшиті з трьох шматків, більшість дешевих - з двох.
Яка ж краватка підійде для ділових контактів, переговорів, з чим і як він повинен поєднуватися?
Перш за все треба пам'ятати, що у краватки існує розмір, в сенсі довжина і ширина. Довжина краватки має бути в межах 130-150 см, хоча для високих людей або для об'ємного вузла Віндзор вона може бути збільшена.
Правило хорошого тону таке: кінчик зав'язаної краватки має бути всього лише трохи нижче за пояс брюк!
Тепер про ширину: чим ширше плечі у костюма, тим вужчий краватка. Зовсім недавно в моді були широкі краватки. Наша рада: якщо не хочете сплохувати, купуйте краватки шириною 7 - 10 см - проміжна категорія, щоб не дуже виділятися на тлі тих, що оточують.
Краватки як аксесуар костюма ділової людини можна умовно розділити на консервативно-класичних і модно-класичних. Консервативно-класична краватка хороша своєю універсальністю. У нім - і на роботу, і на бал (є зважаючи на презентація, концерт, світський раут).
Як підібрати малюнок? Класичний стиль - це звичайно однотонна краватка в діагональну смужку, тонку шотландську клітку, з ромбами або горохом. Краватка з малюнком, що поєднує діагональні смужки чорного, сірого і жовтого кольорів, можна надіти на презентацію, робочу зустріч або семінар. У такій краватці Ви виглядатимете не просто як ділова людина, а як модна ділова людина.
Проте на важливих переговорах краще обмежитися консервативною класикою. Найголовніше запам'ятаєте раз і назавжди: малюнок краватки не повинен повторювати малюнок сорочки. Якщо сорочка в смужку, слід надіти однотонну краватку. Крім того, краватка повинна гармонувати з кольором сорочки і костюма. З сорочкою в смужку надягають таку краватку, щоб в нім був присутній колір однієї з її смуг. По відношенню до костюма краватка повинна мати або контрастний колір (до синього костюма -желтий краватка), або в тон до нього. У особливо урочистих випадках - прийом, бал, світський раут - переважний галстук-"бабочка".
Сьогодні краватки носять з різними сорочками, навіть джинсовими і з вельветовим комірцем. Комір сорочки під краваткою часто залишають не застебнутим на верхній гудзик (це вважається за дуже модне, хоча багатьма сприймається як недбалість). Вузол сучасної краватки достатньо масивний. Сорочку і краватку часто доповнює жилет: в цьому випадку краватку трохи витягають з вирізу жилета, щоб він трохи відкопилювався. Деякі екстравагантні дизайнери пропонують використовувати краватку навіть як ремінь для брюк! Але якщо Ви відправляєтеся на ділову зустріч, робити цього не радимо.
Одна з останніх вимог моди: фактура краватки повинна відповідати фактурі тканини костюма. А ось інше правило, не залежне від модних тенденцій сезону: представницька краватка може бути тільки з натуральних волокон - щільного шовку (консервативна класика), шерсті, бавовни, льону (модна класика). За словами фахівців, не існує строгих правил щодо літніх і зимових забарвлень краваток і матеріалів.
Існуюча думка, що взимку слід носити темні, а влітку - світлі і яскраві краватки, не вірно. Багато модельєрів радять надягати світліші краватки, щоб пожвавити темну зимову гамму костюмів. Проте шерстяні волокна присутні, звичайно, тільки в зимових колекціях - такі краватки мають товщу, "сухішу", іноді ворсистішу поверхню.
Якщо в гардеробі чоловіка краватку займає почесне місце незмінного атрибуту офіційних прийомів і ділових зустрічей, то жінці, що вперше наділа краватку після першої світової війни в прагненні ліквідовувати статеву дискримінацію, краватка по протоколу не покладена. Для жінки він, швидше, прикраса. Тому має бути яскравим і оригінальним. У класичній краватці жінка виглядає відверто безглуздо.
Догляд за краваткою
По-перше, коли Ви знімаєте краватку, його обов'язково треба розпускати. Одного разу добре зав'язаний вузол може зберегти належний вигляд достатньо довго - підмога ледарям. Проте таким чином волокна тканини перекручуються і міняють форму, підкладка краватки деформується. В результаті Вам з кожним разом все важче зав'язуватиме вузол, краватка стане непрезентабельною. Розпускати краватку треба в послідовності, зворотній тій, в якій Ви його зав'язували.
Гірко помиляються ті, хто вважає, що вузол слід розпускати, витягаючи вузький кінець краватки. Саме при такому підході на краватці з'являються численні складки, а від тертя меркне глянець і ушкоджуються волокна.
Зберігають краватки у висячому положенні на горизонтальному штирі, наприклад, на вішалці. Продаються і спеціальні вішалки на одну краватку. Прислухайтеся до ради американських експертів: зняли краватку, розв'язали, повісили на вішалку - і не знімайте два-три дні, дайте йому "відпочити", отвісеться.
Хорошу краватку не слід ні стирати, ні гладити. Але, припустимо, на краватці з'явилися плями. Сухі плями можна видалити засобом для виведення плям. Водяні плями - зменшити, потерев об таку ж матерію. Ну, а якщо у Вашої краватки вже такий пом'ятий вигляд, що йому окрім праски тільки і дорога - в сміттєву корзину, варто все ж таки спробувати його погладити. Вносимо пропозицію: перед гладінням зробіть картонну вирізку за формою краватки і вставте всередину краватки.
Бездоганний імідж для ділової людини - це вже половина успіху. З чого складається успіх? З рішучих дій і важливих кроків, які ділова людина здійснює. "Правильно зав'язана краватка - перший важливий крок в житті", - це не наші домисли, це - Оскар Уайльд.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.