uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
    Інші питання права
    Авторські і суміжні права
    Документи (скарги, позови та інше)
    Житлове право
    Перевірки
    Податкове право
    Спадок
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Допомога по догляду за дитиною або як забрати своє
Допомога по догляду за дитиною або як забрати своє
Відповідно до ст. 15 Закону України «про державну допомогу сім'ям з дітьми» в редакції, що діяла до вступу до законної сили Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», допомога по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років .


Закон про державний бюджет Верховна Рада ухвалює щорічно, і Конституційний Суд з вражаючою постійністю щороку окремі положення цього закону визнає неконституційними. Тільки ось вносити зміни до законів і підзаконних актів на підставі вирішення Конституційного суду законотворці не поспішають, а чиновники, на жаль, без детальних інструкцій застосовувати вирішення Конституційного Суду не уміють, а тому користуються нормами, які визнані неконституційними. Звідси - масове порушення гарантованих Конституцією України прав громадян.
   
   Фабула справи. До фахівців звернувся постійний Клієнт з проханням знатися на конфлікті, що склався, з Управлінням праці і соціального захисту населення місцевої ради (далі - Управління). Його дружина, мати дворічної дитини, звернулася в Управління з проханням провести їй перерахунок допомоги при народженні дитини і по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку у зв'язку з тим, що вказані виплати були проведені їй на підставі норм, визнаних неконституційними, унаслідок чого виплачено значно менше, ніж вважається. Відповідь Управління був такий: «Оскільки у відповідні Закони на підставі Вирішень Конституційного суду України зміни не внесені, підстав для перерахунку немає».
   
   Екпертноє думка.
   
   Відповідно до ст. 15 Закону України «про державну допомогу сім'ям з дітьми» в редакції, що діяла до вступу до законної сили Закону України «Про державний бюджет на 2007 рік», допомога по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років .
   
   Відповідно до вимог Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», допомога при народженні дитини і по догляду за дитиною до досягнення їй трирічного віку, відповідно до Законів України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” і “ о загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням дитини і похоронами», здійснюється за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом в таких розмірах: допомога при народженні дитини - 8500 грівень, причому в такому порядку: едіноразово при народженні дитини в сумі 3400 грівень, а останнє - протягом наступних 12 місяців рівними частинами. Допомога по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку складає суму, рівну різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, і середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на 1 особу за попередніх 6 місяців, але не менше 90 грн. для незастрахованих осіб і не менше 23% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для застрахованих осіб.
   
   Пунктом 14 ст. 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» було припинено дія ст. 12, ч. 1 ст. 15 і п. 3 розділи VIII «Завершальні положення» Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а тому Управління проводили виплати у вказаних вище розмірах.
   
   «09» липня 2007 року Конституційний суд України виніс ухвалу % 6-рп/2007 про соціальні гарантії громадян. Даним рішенням, окрім іншого, були визнані неконституційними положення абзацу 3 частини 2 статті 56 і п. 14 ст. 71 Закону України “Про державний бюджет України на 2007 рік”.
   
   Питання про те, чи необхідне внесення відповідних змін до Законів (як наполягає Управління), щоб застосовувати вирішення Костітуционного Суду, відповідає Закон України “Про Конституційний Суд України”. Згідно ч. 2 ст. 73 ці Закони у випадку, якщо закони або окремі положення правових актів Верховної Ради України визнаються такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), вони оголошуються недійсними і втрачають дійсність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність . Стаття 69 того ж Закону передбачає, що вирішення Конституційного Суду обов'язкові до виконання.
   
   Таким чином, вирішення Конституційного суду застосовуються незалежно від того, чи внесені відповідні зміни в обжалуємиє закони. Тобто позиція Управління протіворечит Закону.
   
   Відповідно до ст. 12 Закону України “Про державну допомогу сеамьям з дітьми”, допомога при народженні дитини надається в сумі, кратній 22,6 прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років, встановленої на день народження дитини.
   
   Проте, необхідно враховувати, що оскільки по Вирішеннях Конституційного Суду України норми визнаються неконституційними з моменту винесення ухвали, до “07” липня 2007 року правомірним був розмір допомоги при народженні дитини в сумі 8500 грівень. Тому, якщо дитина була народжена до “07” липня, підстав вимагати перерахунок немає.
   
   Аналогічно і в питанні виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку - вимагати перерахунку можна тільки за період з “07” липня 2007 року до кінця 2007 року. А саме розмір допомоги повинен складати:
   
   з “07” липня до “01” аперля 2007 року - 434 грн./мес.;
   
   з “01" квітня до “01” жовтня 2007 року - 463 грн./мес.;
   
   з “01” жовтня по “31” грудня - 470 грн./мес.

   
   Що стосується розміру допомоги по догляду за дитиною в 2008 році, необхідно відзначити таке. Вирішенням Конституційного суду України % 10- рп2008 від “22” травня 2008 року визнані неконституційними норми п. 25 розділу 2 Закони України “Про державний бюджет України і внесення змін до деяких законодавчих актів України”. На розгляд Конституційного суду не виносилися питання конституційності статей Закону України “Про державний бюджет України і внесення змін до деяких законодавчих актів України” в частині внесення змін в Закон України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”. Фактично в 2008 році питання порядку і розміру виплат допомоги застрахованим особам одночасно регулюється статтями 41, 43 Закони України “ о загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням дитини і похоронами” і статтею 15 Закону України “Про державну допомогу сім'ям з дітьми”. Дані норми протіворечат один одному.
   
   Для визначення, яку ж з даних норм застосовувати, необхідно виходити з принципів має рацію і віддати перевагу спеціальному закону, яким є Закону України “ о загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням дитини і похоронами”.
   
   Таким чином, допомога по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку повинна виплачуватися в таких розмірах:
   
   з “01” січня по «01» квітня 2008 року - 592 грн./мес.;
   
   з “01” квітня по “01” липня 2008 р. - 605 грн./мес.;
   
   з “01” липня по “01” жовтня 2008 р. - 607 грн./мес.;
   
   з “01” жовтня по “31” грудня 2008 р. - 626 грн./мес.

   
   
    Що стосується допомоги по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку в 2009 році, то її розмір визначається в тому ж порядку, що і в 2008 році після набуття чинності Вирішення Конституційного суду України % 10- рп2008 від “22” травня 2008 року, оскільки які-небудь зміни в статті 41, 43 Закон України «о загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності і витратами, обумовленими народженням і похоронами» в 2009 році не вносилися.
   
   Таким чином, допомога по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку в 2009 році надається застрахованій особі в розмірі, який встановлюється правлінням Фонду соціального страхування по тимчасовій втраті працездатності, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом.
   
   Законом України «Про державний бюджет на 2009 рік» визначено, що прожитковий мінімум для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, встановлюється в розмірах, які діяли в грудні 2008 року.
   
   Отже, допомога по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку в 2009 році повинна виплачуватися у розмірі 626 грн./мес.
   
   Спори про визнання незаконним рішення і виплаті допомоги по догляду за дитиною підлягають розгляду в окружних адміністративних судах України згідно територіальної підсудності, встановленої Кодексом адміністративного судочинства України.
   
   
   Наприкінці вважаємо за необхідне відзначити, що слуги Феміди в цьому питанні, як ніколи, одноголосні - подібні позови задовольняються практично у всіх випадках.
   

Автор: uasol | Відгуки: 3 | Перегляди: 8969 | 31/07/2009 Закон і Право - Інші питання права

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
11.01.2021 13:57

У Вінниці від вибуху на території садочка постраждали діти

У Вінниці в понеділок в результаті вибуху невідомого пристрою на території дитсадка постраждали троє дітей.
11.01.2021 13:19

МОЗ оновило список "червоної зони": у ньому 78 країн

Міністерство охорони здоров'я віднесло 78 країн до так званої "червоної зони" за рівнем поширення COVID-19.
11.01.2021 13:16

НАЗК перекрило фінансування "Голосу" з бюджету 

Національне агентство з запобігання корупції призупинило державне фінансування для партії "Голос", вона розцінює це як тиск на себе.
11.01.2021 13:04

Суд скасував люстрацію голови міліцейського слідства часів Майдану: він знову збирався в МВС

Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.
11.01.2021 11:40

Місія МВФ відновила роботу в Україні

Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-by відновила свою роботу в Україні.
11.01.2021 11:22

Із нардепів-прогульників зняли 30 мільйонів штрафів – “слуга народу”

Верховна Рада за минулий рік зекономила для державного бюджету України 30 мільйонів гривень за рахунок штрафів для нардепів-прогульників.
11.01.2021 10:20

На Львівщині стався землетрус

10 січня у Львівській області стався землетрус магнітудою 2,9 за шкалою гхтера.
11.01.2021 09:55

Степанов розповів про тижневу динаміку COVID і залишки зразків

За минулий тиждень було виявлено 41 063 випадки захворювання на COVID-19 і госпіталізовано 15 110 людей, при цьому з лікарень виписали 15 882 людини.
Усі новини