Малюк, що з'явився на світло першим, зазвичай сильніший фізично і тому починає грати «головну роль» в парі. Необхідно вчасно відмітити це, щоб не дозволити молодшому відчувати себе невдахою, завжди «другим».
Ситуація, в якій один з малюків, - «лідер», а інший - «підлеглий», зустрічається дуже часто. Важливо допомогти дітям, щоб таке самовідчуття не збереглося потім і в дорослому житті.
Батькам, чекаючим появи близнят, потрібно готуватися не тільки до подвійних матеріальних витрат. І всі психологічні проблеми, конфлікти, труднощі виховання у випадку з народженням двох малюків опиняються як би «в подвійному розмірі», виявляються яскравіше.
У близнят, в порівнянні з іншими дітьми, є багато психологічних особливостей. Вони зв'язані і з постійним існуванням «удвох», в парі, і навіть з тими ускладненнями, які виникають ще на стадії багатоплідної вагітності. Оскільки організм жінки «розрахований» на народження лише одного, двом або трьом малюкам доводиться випробовувати і в материнській утробі, і при пологах різні «стреси». Правда, сучасна медицина здатна звести до мінімуму їх наслідки.
Проте зрештою батькам доведеться забезпечувати правильний розвиток дитини, не допускаючи відставання від рівня, відповідного зросту.
Дуже часто «дружні» близнята сильно залежні один від одного і не можуть розлучитися ні на хвилину. З іншого ж боку, така «самодостатність» не примушує хлоп'ят виходити «за межі» власного маленького маленького світу, будувати стосунки з іншими однолітками.
Частий наслідок такої тісної дружби - «автономна» мова, мова, створена близнятами і зрозумілий лише ним одним, який діти зазвичай і не бажають пояснювати таким, що оточує. У зв'язку з цим часто виникають затримки в розвитку нормальної мови, які можна усунути правильним спілкуванням з дітьми, спеціальними заняттями, іграми.
До трьох років близнята можуть відгукуватися на обидва імена і не дізнаватися себе в дзеркалі або на фотографії. Батькам важливо втрутитися якомога раніше і за допомогою певних прийомів привчати крихт до того, що у кожного з них - своє ім'я, свої інтереси, своя думка і своя особа.
У підлітковому віці, коли діти починають відчувати свою самостійність, вони, навпаки, можуть дуже сильно прагнути до самоствердження, доказу власної значущості. І це чревато особливими конфліктами, якщо вчасно не втрутяться дорослі. Малюк, що з'явився на світло першим, зазвичай сильніший фізично і тому починає грати «головну роль» в парі. Необхідно вчасно відмітити це, щоб не дозволити молодшому відчувати себе невдахою, завжди «другим». Ситуація, в якій один з малюків, - «лідер», а інший - «підлеглий», зустрічається дуже часто. Важливо допомогти дітям, щоб таке самовідчуття не збереглося потім і в дорослому житті.
Часто з близнятами батькам буває дуже важко справитися. Їх двоє - і діти можуть об'єднатися як би у войовничий «тандем», підпорядковувати який при вихованні буде дуже складне.
І при вихованні дуже важливо не переходити грань, «розділяючи» інтереси дуже близьких один до одного близнят або, навпаки, примиряючи «суперників». Потрібно діяти м'яко. Важливо також пам'ятати, що однаково відноситися до обох неможливо, адже вони - разниє, і про це блізнятам постійно нагадуватиме навколишній світ. Справедливість полягає не в тому, щоб «зрівнювати» дітей, а щоб правильно розуміти і захищати інтереси кожного.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.