Багато батьків стурбовані тим, що дитина смокче палець. Так шкідлива це звичка чи ні? Чи коштує дитина відучувати від неї або пустити все на самоплив?
Смоктання пальця до півтора років є нормальним явищем. Таким чином, діти задовольняють свій смоктальний інстинкт. Особливо якщо дитини недостатньо годують грудьми або через соску. Надалі у деяких дітей це може перейти в шкідливу звичку, яка чревата наслідками: формування неправильного прикусу; викривлення пальця і так далі
Відмічено, що немовлята, яких мама довго годує грудьми, рідко починають смоктати палець. Є випадки, коли смоктання або жування пальців не повинна викликати неспокій батьків. До 6 місяців те, що піднесло пальців або кулачка до рота сигналізує про те, що малюк хоче їсти. В період прорезиванія зубів діти часто тягнуть пальці в рот. Діти старше 6 місяців часто смокчуть пальці для заспокоєння або перед сном. В основному з часом діти навчаться без пальця заспокоювати своє хвилювання, і ця звичка проходить сама собою. Інакше вона переходить в розряд шкідливих.
Якщо ви відмітили що смоктання пальця ставати для дитини шкідливим варто відучити дитину від цього.
Дотримуючи основні рекомендації, ви зможете м'яко відучити дитину від смоктання пальця.
1. Спробуйте зрозуміти причину звички і усунути її
2. Важливо відмітити вчасно переляк або розлад і упокоїти дитину самим, не давши йому час для засовування пальця в рот. Якщо дитина у віці до року, допомагає похитування на руках або в ліжечку, розумне користування соскою, заколисування. Навіть дітвора постарше любить слухати колискові пісні у виконанні мами або тата.
3. Багато дітей стають тривожнішими, коли в їх житті дуже багато заборони. Зробіть безпечнішим його простір і використовуйте слово не «можна» тільки у виняткових випадках.
4. Часто діти можуть почати смоктати палець після сильного стресу: народження другої дитини, розлучення батьків, відвідини дитячого саду, часті конфлікти в сім'ї.
5. Не перенавантажуйте дитини частими розвиваючими завданнями.
6. Заохочуйте спілкування з іншими дітьми
7. Частіше проявляйте ласку по відношенню до малюка, більше ніжних слів, обійми. Дуже важливо, щоб це йшло від всіх членів сім'ї.
8. Не варто висмикувати пальці з рота силою або кричати на нього, дитина засовує їх автоматично, в цьому випадку можна наклеїти пластир на підставу пальця, що допоможе йому контролювати своє бажання засунути палець в рот. Можна також змастити пластир оцтом, або одягнути рукавичку.
9. Контролюйте частоту проглядання телевізора, виключите з проглядання бойовиків, жахів. Давайте дитині частіше слухати спокійну музику.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.