uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
    Вагітність і пологи
    Виховання
    Годування та догляд за немовля
    Здорова дитина
    Консультація психолога
    Музичний розвиток
    Планування вагітності
    Різне
    Розвиваючи ігри і іграшки
    Фізичний розвиток дітей
Закон і Право
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Розвиваючі іграшки. Що це таке?
Розвиваючі іграшки. Що це таке?
Останнім часом все більш актуальною стає тема розвиваючих ігор і іграшок. Розвивати дітей прагнуть якомога раніше і найбільш всесторонньо.


Але, деколи весь процес розвитку зводиться до навчання. Як співвідносяться ці поняття? Які розвиваючі іграшки дійсно потрібні для всестороннього розвитку?
   
   Вважається, що іграшки, призначені для дитячого розвитку, мають бути обов'язково повчальними. Дитина повинна уміти зібрати, співвіднести, зробити щось за зразком і так далі Тим самим, іграшки, які не припускають подібної мети (звичайні машинки, ляльки, м'ячики і ведмедики) в розряд тих, що розвивають начебто і не вписуються. У продажу з'явилися багато іграшок, які позиціонуються як що розвивають. Це «ігрові розвиваючі центри» з різними звуковими і світловими ефектами, відомі кубики Никітіна і Зайцева, допомога Монтессорі, різноманітні картки, рамки і вкладиші. а також всілякі набори для творчості, незвичайні конструктори і навіть технічно оснащені брязкальця. На етикетці, як правило, присутнє само слово «розвиває» і вказаний вік, на який ця іграшка розрахована. Але вікові рекомендації на упаковках часто лякає схожі - від 3 років. І буває дуже складно зрозуміти, коли іграшка дійсно необхідна. Тому виникають питання: чому інший раз так швидко вичерпується потенціал іграшки? І чому малюк не підтримує ініціативу дорослих його розвивати?
   
   А мій малюк не хоче грати!
   
   Дуже скоро після покупки з'ясовується, що дитина не бажає або не може використовувати іграшку по її прямому призначенню. Ймовірно, подібна ситуація знайома багатьом. І тут є дві проблеми. Одна з них - непопадання у вік. Наприклад, хитрі дошки з рухомими по дротяних доріжках фігурками і звенелкамі-гремелкамі могли б підійти дворічному малюкові, якому хочеться пробувати всілякі види руху і звучання. Але слідувати складній траєкторії йому поки не під силу, а на той час, коли він буде достатньо підготовлений для цього, іграшка перестане здаватися цікавою. Друга проблема - невідповідність завданням розвитку. Дворічна дівчинка отримала шнурування-черевик, спробувала одягнути на ногу, але, зрозумівши, що це найважливіша із її точки зору властивість черевика не здійснима, вмить втратила до нього інтерес. При цьому вона не розлучається з батьковими черевиками і вельми майстерно їх шнурує. А п'ятирічний хлопчик навідріз відмовляється бачити в кубиках з буквами щось інше, окрім матеріалу для будівництва, викладає прекрасні фортеці для своєї армії, як справжній каменяр, і до складання з кубиків конкретних слів відноситься без ентузіазму.
   
   Що таке ранній розвиток?
   
   У ранньому віці, та і в дошкільному теж, акцент на яскраву азбуку замість ляльок і машинок приводить дитину в сферу, абсолютно чужу його потребам. Напевно, багато хто помічав, що найчастіше сенс букв-значків до малюка просто не доходить і залишається незатребуваним. Безумовно, на певному етапі оволодіння мовою письмового і цифрового спілкування необхідне. Але ніж більше уваги ми приділимо формуванню у дитини власного ігрового багажу і творчих здібностей, тим більше шансів, що при знайомстві з мовами миру дорослих вони опиняться дійсно затребувані. Адже перш за все дитина повинна навчитися творити і виражати результати своєї творчості власними знаковими системами. Тому під раннім розвитком правильніше було б розуміти своєчасний розвиток наочної і ігрової діяльності. Контактуючи зі світом речей і явищ, миром людей і стосунків, дитина розвиває свій власний внутрішній світ - бажання, смаки, інтереси, можливості і неможливості. З цього, здавалося б, хаотичного емпіричного досвіду дитина винесе невимірний більше, ніж зі всіх найпрекрасніших вправ, разом узятих. Це і стане тим цінним багажем, який сама ж дитина захоче і зможе систематизувати, прагнутиме застосовувати його, причому усвідомлено, підключаючи творчу уяву і інтуїцію.
   
   Розвиваючий ефект іграшки визначається перш за все вільним від директивних вказівок характером гри. Головна функція всякої іграшки полягає в активізації вільної самостійної дитячої діяльності. Що ж до дидактичних іграшок, то в більшості своїй вони не можуть органічно вписуватися в простір вільної гри. Дидактична іграшка припускає певні рамки, «воротца», достатньо вузькі, в яких повинна потрапити дитина в процесі дій. Над уявою і волею дитини починає бути достатній воля закладеної в допомозі способу дії, тобто, в реальності це воля дорослого, такого, що підводить дитину до цього алгоритму. Предмети, що припускають вузько-стереотипні дії, можуть стати матеріалом для тренувань, але не гри. І якщо в ранньому віці така практика корисна, то пізніше вона перешкоджає розвитку.
   
   Сфера гри - це сфера образів, умовностей, що розкриваються фантазією дитини можливостей. Таким чином, при попаданні дидактичних матеріалів в гру у них є два способи прояву себе: або у вільній грі вони можуть використовуватися дитиною як предмети-заступники і таким чином втрачають своє головне призначення. Виключенням, мабуть, тут будуть матеріали М. Монтессорі, якщо дати можливість вживати їх дітям у вільній грі з властивою ним вигадкою. Тоді в грі так чи інакше головні властивості будуть затребувані і освоєні. Або дидактичні матеріали стають предметами для заняття з певними правилами. Тобто дитина повинна для досягнення результату виконати певну послідовність дій. Таким чином, передбачається, що дитина має вже достатньо високий рівень довільності і психологічно готовий слідувати пред'явленим ззовні правилам. А тим часом, здоровий розвиток дошкільника припускає формування правив добровільно, усередині широкого спектру можливостей, в якому дії придумуватимуться і змінюватимуться самою дитиною.
   

Автор: uasol | Відгуки: 0 | Перегляди: 7999 | 28/07/2009 Діти і батьки - Розвиваючи ігри і іграшки

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
02.12.2022 14:25

Влада пояснила, чому забороняють УПЦ МП: небезпечна для здоров’я і життя

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Джерело: Справді у Telegram Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
02.12.2022 14:24

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
02.12.2022 14:11

Єврокомісія представила пропозиції щодо криміналізації порушення санкцій ЄС проти РФ

Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
02.12.2022 13:44

На Харківщині знайшли схованку зі списками поліцаїв та доноси колаборантів під час окупації

Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу. Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
02.12.2022 13:36

Росіяни вивезли в море 12 "калібрів" – Кім

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що російські окупанти вивели у море кораблі із 12 ракетами "Калібр".
02.12.2022 12:59

Закривавлені пакунки і очі тварин: в МЗС заявили про нові акти залякування українських дипмісій

МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном. Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
02.12.2022 12:40

У МАГАТЕ сподіваються домовитися про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
02.12.2022 12:03

Кремль на умови Байдена для переговорів відповів, що з України росіяни не підуть

Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України. Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.
Усі новини