Кожна жінка повинна знати, що її молоко є найбільш повноцінною їжею для її дитини в перших 6 місяців, а за окремими спостереженнями і протягом першого року життя.
Тому вона повинна виконувати правила успішного грудного вигодовування, щоб забезпечити для свого малюка здоров'я, а також кращі умови для зростання і розвитку його організму:
Раннє докладення до грудей протягом першої години після народження.
Виключення догрудного годування з пляшки або іншим способом, щоб уникнути небажаного імпрітінга і не сформувати у дитини установку на будь-яке інше годування, окрім грудного.
Сумісний вміст матері і дитини в одній палаті.
Правильне положення дитини у грудей, яке дозволяє матері уникнути багатьох проблем і ускладнень з грудьми. Якщо матір не навчили цьому в пологовому будинку, їй слід запросити фахівця і навчитися цьому спеціально.
Годування на вимогу дитини. Необхідно прикладати його до грудей по будь-якому приводу, надавши можливість смоктати груди, коли він хоче і скільки хоче. Це дуже важливо не тільки для насичення дитини, але і для його відчуття комфорту і захищеності. Окрім цього мати може пропонувати немовляті груди до 4 разів в годині Нічого поганого не буде в тому, що малюк зайвий раз прикладеться до грудей. Від цього і він, і його матір тільки виграють.
Тривалість годування регулює дитина. Не слід відривати дитини від грудей раніше, ніж він сам відпустить сосок.
Нічні годування дитини забезпечать стійку лактацію і обережуть жінку від наступної вагітності. Крім того, нічне молоко найповноцінніше.
Відсутність допаїванія і введення будь-яких рідин. Якщо дитина хоче пити, його слідує частіше прикладати до грудей.
Повна відмова від сосок і темно-зеленого годування. При необхідності введення докорма його слід давати тільки з чашки, з ложки або з піпетки.
Не слід перекладати дитини до других грудей раніше, ніж він висмокче перші груди. Якщо мати поквапиться запропонувати малюкові другі груди, він не дополучит пізнього молока, багатого жирами.
Виключення миття сосків до і після годування. . Часте миття грудей приводить до видалення захисного шару жирів ареоли і соска, що приводить до утворення тріщин. Груди слід мити не частіше за 1 раз і день під час гігієнічного душу. Якщо жінка приймає душ рідше, то і в цьому випадку немає необхідності в додатковому митті грудей.
Відмова від частих контрольних зважувань дитини. Ця процедура не дає об'єктивної інформації про повноцінність живлення немовляти. Вона тільки нервує матір, призводить до зниження лактації і необгрунтованого введення докорма.
Виключення додаткового зціджування молока. При правильно організованому грудному вигодовуванні молока виробляється рівно стільки, скільки потрібно дитині, тому необхідності в зціджуванні після кожного годування не виникає.
Дитина до 6 місяців знаходиться на виключно грудному вигодовуванні і не потребує додаткового живлення і введення прикорму. По окремих дослідженнях на грудному вигодовуванні без збитку для свого здоров'я він може знаходитися аж до виконання 1 року.
Підтримка матерей, що годували своїх дітей грудьми до 1-2 років. Спілкування з жінками, що мають позитивний досвід грудного вигодовування, допомагає молодій матері знайти упевненість в своїх силах і отримати практичні поради, що допомагають налагодити годування грудьми.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.