Ритм життя диктує свої правила всій соціальній системі. У повільному, розміреному дев'ятнадцятому столітті дівчата ставали матерямі в шістнадцять років, а в сорок вже вважалися за немолодих пані.
Сьогодні бізнес-леді роблять кар'єру, а малюком обзаводяться ближче до сорока. Спочатку так було в Америці, потім в Европе, зараз ця тенденція спостерігається і у нас.
Пізня вагітність, наскільки вона небезпечна, якими міфами обросла і якими незаперечними достоїнствами володіє?
У сучасних жінок менструальна функція припиняється до 55 років. Це означає лише одне - природа дає жінці можливість обзаводитися потомством цілих півстоліть. Якщо бажання природи збігається з вашим бажанням гріх від нього відмовлятися. Благо пізня вагітність, часто, відлякує лише міфами і страшилками, почутими від бабусь.
Як правило, пізню вагітність ускладнюють захворювання, які жінки накопичили за все своє життя. Це чревато не тільки ризиком для дитини, але і ускладненнями самого захворювання. Захворювання щитовидної залози, що так були до вагітності, під час вагітності можуть спровокувати цукровий діабет. Вони ж можуть привести до переривання вагітності.
Також слід вилікувати всі запальні захворювання статевих органів. З вищесказаного можна зробити очевидний вивід: хворобі потрібно лікувати, якщо не ради себе, то хоч би ради дитини. У наш час прогресивної медицини жити із запущеними захворюваннями попросту соромно.
Окрема розмова хронічні захворювання серця, легенів, нирок і інших органів. В цьому випадку до і під час вагітності необхідно знаходитися під спостереженням хороших лікарів, і не економити на лікуванні. Жінка має бути готова до того, що, можливо, пологи завершаться кесаревим розтином. Проте варто врахувати, що до операції нерідко доводиться вдаватися і у випадку з молодими пацієнтками. Так або інакше, дане питання вирішується індивідуально.
Є розхожа думка, що пізня дитина народиться з хромосомним відхиленням, а саме - з синдромом Дауна. Психологи вважають, що це одна з основних причин, по якій зріла жінка може відмовитися від пологів. Так, дійсно, ризик захворювань дитини, що викликаються хромосомними відхиленнями, підвищується з віком матері. Але потрібно бути об'єктивною, цей ризик підвищується на долі відсотка.
Навіть у п'ятидесятирічної жінки є великий шанс, що перевищує 90%, народити здорову дитину. 97% жінок, що пройшли пренатальні дослідження, дізнаються, що вірогідність народження повноцінного малюка у них така ж, як у більшості молодих мам.
Варто сказати про незаперечні переваги пізньої вагітності, вона сприяє оздоровленню організму (зокрема, може повернути до повноцінного життя онкологічних хворих). Вона не відсовує настання менопаузи (по затвердженнях лікарів, самі жінки вважають інакше), але значно зменшує кількість клімактеричних скарг. Годування грудьми різко знижує ризик захворювань молочної залози, матки і яєчників.
Не варто відмовлятися від пізньої вагітності, якщо єдине, що вас зупиняє це психологічний бар'єр. Комплекси, горезвісне "що про мене подумають люди?"... Багато жінок за тридцять володіють міцнішим здоров'ям і більшою пристосованістю до життя, ніж сьогоднішні двадцятирічні мами. Крім того, у вас значно більше життєвого досвіду, і як вихователь ви відчуватимете себе упевненіше.
Якщо ви зважилися на пізню вагітність, не економте час і гроші на попередньому обстеженні і, при необхідності, на лікуванні. Необхідно виявити наявність інфекцій, вилікувати хронічні запалення, провести необхідну корекцію і пройти курс вітамінотерапії. Також на ранніх термінах вагітності потрібно пройти обстеження для виключення патології плоду (обстеження методом амніоцентеза в кінці першого триместра вагітності).
Про що слід поклопотатися, якщо ви плануєте пізню вагітність в перспективі (наприклад, в своїх двадцять п'ять знаєте, що раніше чим через десять років ставати матерью не збираєтеся)? Раду одну ведіть здоровий спосіб життя. Дуже важливо мати підтягнуте, сильне тіло, здорові судини і органи травлення. Не забувайте, що і зуби у вас мають бути в ідеальному стані. Якщо так і буде, не переживайте, вагітність і пологи у вас пройдуть легше, ніж у багатьох юних дівчат. Пізніх пологів не буває, і ви переконаєтеся в цьому на власному досвіді.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.