Однією з найважливіших проблем є захворювання жінки під час вагітності або настання вагітності на фоні вже наявного захворювання сифілісом.
Інфікування плоду може відбутися як у разі захворювання матері до зачаття, так і пізніше, на різних стадіях розвитку плоду. Бліді трепонеми проникають в організм плоду через пупкову вену або по лімфатичних щілинах пупкових судин. Оскільки вторинний сифіліс протікає з явищами спірохетемії, найбільш великий ризик народження хворої дитини у вагітних, що хворіють на вторинний сифіліс. Крім того, передача сифілісу потомству відбувається в основному в перші роки після зараження матері; пізніше ця здатність поступово слабшає.
Результат вагітності у хворого сифілісом жінки буває різним: вона може закінчитися пізнім викиднем, передчасними пологами, народженням хворих дітей з ранніми або пізніми проявами хвороби або латентною інфекцією. Для жінок, що хворіють на сифіліс, характерний різний результат вагітності на різних етапах перебігу процесу, оскільки ступінь інфікування плоду залежить від активності інфекції. Виявлення сифілісу у вагітної є свідченням до лікування, а не до переривання вагітності, якщо вона бажана. В даний час не існує наукових критеріїв для переривання вагітності за медичними показаннями при виявленні сифілісу у вагітної.
Проте, враховуючи, що навіть повноцінне лікування сифілісу під час вагітності не гарантує 100% випадків народження дитини без ознак внутріутробного інфікування, сифіліс віднесений до медичних свідчень для переривання вагітності в терміні до 28 тижнів (наказ Мінохоронздоров'я Росії від 28.12.93 N 302) .врач об'єктивно інформує жінку про ступінь риски несприятливого результату вагітності (з урахуванням індивідуальних характеристик випадку), а також про ефективність планованих мерів по профілактиці природженого сифілісу, насамперед - специфічного лікування. Рішення про збереження або переривання вагітності приймає сама жінка (ст.36 Основи законодавства Російської Федерації про охорону здоров'я громадян). Бажана вагітність має бути збережена, а лікар зобов'язаний зробити все необхідне для лікування і попередження природженого сифілісу. При виникненні ускладнень в перебігу вагітності лікар акушер - гінеколог повинен повідомляти дерматовенеролога.
Можливість зараження плоду шляхом передачі збудника інфекції через сперматозоїда від отця не доведена.Зараження сифілісом плоду і новонародженого під час вагітності відбувається двома шляхами: Трансплацентарна передача -когда бліда тепонема (T. pallidum) проникає в плаценту від матері організм плоду через пупкову вену або по лімфатичних щілинах пупкових судин. Трансплацентарна передача може відбутися ще на 9 -10 тижні вагітності і далі в будь-якому подальшому моменті часу протягом вагітності. Вертикальна передача - при народженні дитини в процесі пологів. Вертикальна передача при пологах відбувається частіше протягом первинного або вторинного сифілісу чим при латентному. Ризик вертикальної передачі зменшується після 4 років інфекції, навіть коли не було отримано лікування.
Не дивлячись на раннє проникнення блідих трепонем в організм плоду, патологічні зміни в його органах і тканинах розвиваються тільки на V-VI місяцях вагітності. Тому активне протисифілітичне лікування в ранні терміни вагітності може забезпечити народження здорового потомства. Сифіліс плоду - це смерть ембріона вагою більше 500 грама або що має термін вагітності більше 20 тижнів у випадках, коли хворий сифілісом мати не отримувала протисифілітичного лікування або є пряме підтвердження інфекції у вигляді виявлення блідої трепонеми в зразках, отриманих при розтині. Сифіліс плоду виникає при трансплацентарній передачі і швидкому розповсюдженні сифілітичної інфекції в організмі плоду з поразкою внутрішніх органів - печінки, селезінки, надниркових, легенів, кісток і шкіри. В більшості випадків плід гине після 18 тижнів вагітності. Вагітність при сифілісі плоду закінчується пізніми викиднями, передчасними пологами з народженням мертвого плоду. Сифіліс плоду розвивається у вагітних з вторинним сифілісом (частіше) і раннім прихованим сифілісом (рідше) тобто коли зараження сифілісом жінки відбулося задовго до початку вагітності.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.