З самого моменту своєї появи на Землі людина намагалася спростити собі життя. Спочатку оволоділа вогнем, потім винайшла колесо, автомобіль, телефон, комп'ютер.
Очевидно природа не розраховувала на те, що її дитя - людина коли-небудь почне жити окремим життям, часто відходячи від її законів. І як тільки людина почала віддалятися від природи, так відразу ж у неї виникли різні проблеми, пов'язані із зниженням фізичної активності: надмірна вага, порушення кров'яного тиску, серцесудинне захворювання, і інші супутники малорухливого способу життя.
Одним з кращих способів компенсувати недолік руху є біг. Про те, як правильно бігати uasol розповість в цій статті.
Про користь бігу і не тільки
Отже, біг - один з найдоступніших і ефективніших способів тренування організму. При бігу легені людини працюють значно активніше, тим самим краще забезпечуючи постачання кліток організму киснем. Серце активніше перекачує кров, і завдяки цьому прискорюються обмінні процеси організму. Так у тренованих людей, спортсменів серце під час бігу при 180 ударах в хвилину перекачує до 25 літрів крові! Це зіставно з потоком води з повністю відкритого водопровідного крана. Завдяки прискоренню обмінних процесів поліпшується загальне самопочуття. А пробіжки по тихих живописних місцях заспокоюють нервову систему. Крім того значні витрати енергії при бігу сприяють позбавленню від зайвої ваги. Ну і, само собою зрозуміло, біг укріплює м'язову систему людини. Проте, не все так веселково, як може показатися на перший погляд. Є і зворотній бік медалі. У зв'язку з посиленою роботою легенів під час бігу, їм не можуть займатися люди, страждаючі різними захворюваннями легенів. То ж можна сказати і про людей, що мають проблеми пов'язані з роботою серцевого м'яза, такі, що перенесли деякі операції, страждаючих варікозним розширенням вен, хворобами суглобів, плоскостопістю. Тому якщо ви вирішили зайнятися бігом не зайвим буде проконсультуватися з лікарем.
Як займатися бігом на вулиці
Мабуть, головним правилом тут є поступове збільшення навантаження. Почати можна з піших прогулянок, поступово збільшуючи швидкість ходіння. Потім можна перейти на невеликі пробіжки, чергуючи їх з ходінням. І тільки тоді, коли Ваш організм звикне до навантажень можна використовувати біг в чистому вигляді. Адже нетренованій людині шкідливі великі фізичні навантаження, у тому числі і біг.
Заняття бігом повинні займати не менше півгодини в день. Краще всього бігати вранці, коли повітря ще не насичене пилом, вихлопними газами і іншою красою міського життя. Пробіжки потрібно здійснювати не менше двох разів на тиждень. Якщо Ви не маєте явних протипоказань до бігу, то тривалість пробіжок і їх частоту потрібно поступово збільшувати, не впадаючи при цьому в крайності. І якщо після пробіжки Ваше самопочуття погіршується, варто зменшити навантаження, або припинити займатися зовсім. У будь-якому випадку відчуття, як фізичні, так і моральні, мають бути позитивними, тільки в цьому випадку Ви досягнете позитивного результату.
При бігу потрібно дотримувати правильну позу. І хоча у кожної людини свої особливості будови тіла і, отже, «правильна» поза для кожного - своя, деякі загальні рекомендації з приводу того, як же все-таки правильно бігати, uasol може дати. Не слід сильно нахилятися вперед, опускати голову вниз. Але не потрібно і закидати голову назад, високо піднімати підборіддя. Голову потрібно тримати так, щоб дивитися на 10 - 15 кроків попереду себе. Руки мають бути зігнуті в ліктях під кутом 90о. Кисті не варто стискувати в кулаки, всі рухи мають бути природними і не напруженими. Вже після декількох тренувань Ваше тіло само відчує, яка поза для нього краща і її прийматиме машинально. Взуття для пробіжок потрібно вибирати зручніше, з товстою підошвою, не дуже важку. Пробіжки бажано здійснювати в відносно безлюдних місцях. По-перше, не всі бігуни люблять, коли на них звертають увагу перехожі. По-друге, зайве число перехожих заважатиме руху. Краще всього бігати в парку, лісі, по набережній: і повітря чистіше і людей менше.
Як бігати удома не біговій доріжці
Зрозуміло, не у всіх є можливість пробігтися по парку або тим більше по лісу. Розумним рішенням в цьому випадку буде придбання бігової доріжки - тренажера, який можна встановити удома і бігати, не виходячи з квартири.
Тренажери бувають двох видів:
Механічні. Бігова доріжка приводиться в дію силою ніг того, хто біжить. Не найзручніший варіант, та зате найдешевший.
Електричні. Доріжка рухається сама, точніше її приводить в рух електродвигун. При цьому є маса додаткових функцій: імітація різних поверхонь, зміна кута нахилу, автоматичне регулювання швидкості руху, підрахунок кількості кроків, пройденої відстані і багато що інше. Як і у випадку з бігом на вулиці, при використанні бігової доріжки навантаження слід збільшувати поступово. Коли ви включаєте доріжку, ноги повинні стояти по різні сторони від стрічки, ставати на стрічку можна, тільки переконавшись в тому, що доріжка рухається з мінімально необхідною швидкістю.
На перших порах можливі незвичні відчуття, пов'язані з тим, що ноги біжать, а обстановка навколо не змінюється, але до цього швидко звикаєш. В крайньому випадку, спочатку можна користуватися страхувальними рукоятками, але зловживати ними не треба, оскільки тіло при бігу повинне мати правильну позу, а рухи мають бути природними. При бігу на біговій доріжці потрібно дивитися вперед і прагнути не відволікатися, інакше можна збитися з кроку. Не рекомендується бігати по біговій доріжці босоніж, а взуття, як і при бігу по вулиці, має бути зручним.
І пам'ятаєте: рух, у тому числі і біг, для людини - природний стан. Тому бігати, корисно для здоров'я, як для фізичного, так і для психологічного. Тільки важливо, як і у всьому, дотримувати міру і дуже скоро Ви відчуєте користь від занять.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.