Аналіз крові - найбільш простий спосіб діагностики вагітної жінки. По зміні кількості еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів, співвідношення їх різних видів, рівню гемоглобіну, швидкості осідання еритроцитів в крові судять про благополуччя в організмі вагітної жінки.
Загальний аналіз крові при вагітності
Загальний аналіз крові покаже наявність запального процесу в організмі, навіть за відсутності клінічних проявів. Рання діагностика дозволить перервати хворобу до того, як вона зуміє вплинути на плід. Загальний аналіз крові виявить захворювання крові, анемію (недокрів'я). Анемія дуже частий супутник вагітності. Анемія здатна викликати кисневе голодування плоду, відставання його розвитку. Своєчасне лікування анемії дозволяє зберегти хороше самопочуття і здоров'я жінці і дитині. Загальний аналіз крові вкаже на алергічну реакцію, зокрема при зараженні глистами.
Загальний аналіз крові охарактеризує згортаючу здатність крові. Це дуже важливо для профілактики значної крововтрати в пологах. Попереджений, означає озброєний. Для загального аналізу крові беруть кров з пальця вранці натщесерце. Напередодні увечері рекомендується утриматися від жирної їжі. Це може вплинути на кількість лейкоцитів. Крім того, спотворити картину крові може стрес (навіть сварка з ким-небудь по дорозі в поліклініку). Загальний аналіз крові береться вперше на другому місяці вагітності і далі щомісячно до пологів, якщо не потрібний частіше. Біохімічний аналіз крові при вагітності
Біохімічний аналіз крові - це аналіз крові, що дозволяє оцінити роботу багатьох внутрішніх органів, - нирок, печінки, підшлункової залози і ін. Крім того, біохімічний аналіз крові покаже, яких мікроелементів не вистачає в організмі жінки. Біохімія крові дозволить виявити порушення в роботі внутрішніх органів тоді, коли ще немає ніяких зовнішніх симптомів хвороби. Біохімічний аналіз покаже зміна в крові навіть якщо структура самого органу ще не постраждала, а порушення носять функціональний характер.
Біохімічний аналіз крові роблять на самому початку вагітності, при постановці вагітної на облік. Повторно біохімію крові роблять в 30 тижнів вагітності, якщо не потрібний частіше. Набір досліджуваних позицій визначає лікар. Кров на біохімічний аналіз беруть з вени вранці натщесерце. Причому краще напередодні і повечеряти раніше. Повинно пройти не менше 12 годин з останньої їди.
Аналіз крові на цукор при вагітності
Аналіз крові на цукор дозволяє визначити приховано протікаючий цукровий діабет у вагітних. Під час вагітності на підшлункову залозу, що виробляє інсулін, доводиться підвищене навантаження. І якщо підшлункова залоза не справляється із збільшеними вимогами при вагітності, підвищується рівень глюкози в крові. Клінічними ознаками цукрового діабету є сильна спрага, підвищене сечовиділення і шкірне свербіння. Аналіз крові на цукор роблять на самому початку вагітності, при постановці вагітної на облік. Повторно кров "на цукор" беруть в 30 тижнів вагітності, якщо не потрібний частіше. Аналіз крові на цукор беруть з пальця вранці натщесерце, або з вени одночасно із забором крові для інших аналізів.
Аналіз крові на гемосиндром при вагітності
Аналіз крові на гемосиндром (гемостазіограмма) дає можливість оцінити здатність крові згущуватися. Гемостазіограмма включає цілу групу досліджень - визначення протромбінового індексу, час згортання крові, час кровотечі. Дуже важливі показники в очікуванні пологів. Аналіз крові на згортуваність при вагітності Аналіз крові на згортуваність роблять на самому початку вагітності, при постановці вагітної на облік. Повторюють аналіз крові на згортуваність в 30 тижнів вагітності, якщо не потрібний частіше.
Аналіз крові на АФП, ХГЧ
Аналіз крові на АФП, ХГЧ, РАРР-А визначає ступінь риски народження дитини з синдромом Дауна. Аналіз крові на АФП, ХГЧ, РАРР-А здається в інтервалі між 10 і 14 нед. або між 16 і 20 нед. вагітності (термін розраховується від першого дня останньої менструації). Проводячи аналіз крові, необхідно враховувати що: У інші терміни вагітності результати аналізу важко інтерпретувати, і тому він втрачає інформативність. Для отримання максимально достовірної інформації значення біохімічних маркерів слід аналізувати за допомогою спеціальної комп'ютерної програми. Це дозволяє найточніше розрахувати вірогідність народження дитини з синдромом Дауна.
Відхилення в рівнях біохімічних маркерів не свідчать про те, що плід хворий. Це лише привід для подальшого обстеження і рішення питання про проведення допологового вивчення хромосом плоду.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.