Для всіх хто планує стати батьками, питання підготовки до вагітності дуже актуальне. За даними медичної статистики у абсолютно здорових молодих людей ризик народити неповноцінну дитину складає 5%
. Якщо сім'я не потрапляє в ці відсотки, то це кінцево, небагато. А якщо потрапляє? Саме тому у всьому світі вже давно прийнято говорити про плановану вагітність.
Спосіб життя в період планування вагітності.
Звичайно ж, при плануванні вагітності повинен насамперед помінятися спосіб життя при плануванні вагітності. Необхідно розуміти, що перші 12 тижнів вагітності - це час закладання всіх основних органів і функцій організму Вашої майбутньої дитини, тому дуже важливо, щоб до цього моменту майбутня мама і звичайно ж були здорова. Тому задовго до настання бажаної вагітності парі слід змінити деякі звички і відмовитися від всього того, що може пошкодити нормальному розвитку малюка.
Жінкам: 1. не пити ніяких ліків, не порадившись з лікарем-гінекологом; 2. не палити (в крайньому випадку - скоротити число сигарет, перейти на легші сигарети або купити мундштук з фільтром); 3. не пити алкогольних напоїв (більше 100 мл вина в день); 4. не пити чай і каву (більше двох чашок в день), перейти на корисний трав'яний чай і фрукти-овочі; 5. не хворіти; 6. не приймати гарячих ванн, не ходити в лазні і сауни; 7. за три місяці до передбачуваного зачаття необхідно почати приймати вітаміни з фолієвой кислотою; 8. викинути з голови всі дієти.
Особливу увагу слід приділити вакцинації. Ще до настання вагітності необхідно здати кров на наявність антитіл до TORCH-инфекциям. Наприклад, краснуха дуже небезпечна під час вагітності, але оскільки зараження краснухою неможливо попередити за допомогою мерів профілактики, то найбільш прийнятним варіантом є профілактичне щеплення. Зробити її необхідно за 3 місяці до настання вагітності.
Чоловікам:
1. не хворіти, особливо небажано температурити; 2. не ходити в лазню і сауну (протягом 3-х місяців до перших спроб зачаття); 3. не пити, не палити, не ковтати пігулок; 4. не бігати марафони (якщо ви займаєтеся бігом, постарайтеся перейти на легку рись або ходьбу, більше 37 км. в тиждень пробігати не рекомендується); 5. не займатися екстремальними і травматічнимі видами спорту; 6. не носити тісні синтетичні труси.
Обстеження при плануванні вагітності
Майбутні батьки повинні знати, що від стану їх здоров'я залежить, якою народиться дитина. Потрібно дуже ретельно спланувати народження дитини. Підготовка до вагітності повинна початися не менше чим за полгода до його зачаття. Подружня пара в цих полгода до зачаття повинна пройти повне медичне обстеження у кваліфікованих фахівців, щоб запобігти можливим проблемам в майбутньому. Проведене вчасно обстеження при плануванні вагітності дозволяє виявити велику частину природженої і спадкової патології і запобігти народженню хворої дитини.
Чоловікам.
Здоров'я отця майбутньої дитини не менш важливий чим здоров'я його матері. Чоловікові, плануючому поповнення, настійно рекомендується обстежуватися у андролога і уролога на предмет виявлення інфекцій, хронічного або гострого простатиту і оцінки спермограмми.
Жінкам:
Майбутній мамі просто необхідно насамперед відвідати гінеколога і поділитися з ним своїми планами. Хороший фахівець перегорне вашу медичну карту, з'ясує все про попередні вагітності, аборти і методи контрацепції. Його може зацікавити ваш спосіб життя, перенесені і наявні хвороби. При необхідності він призначить додаткові обстеження або направить вас до інших фахівців. Крім того, лікар постарається з'ясувати, в якому стані знаходиться ваша репродуктивна система (статеві органи, яєчники, матка), на яку ляже основне навантаження при вагітності, візьме у вас аналізи на захворювання, що передаються статевим шляхом (хламідії, мікоплазми, уреаплазми і ін.) Якщо виявиться яке-небудь з цих захворювань, то перш ніж вагітніти, необхідно їх вилікувати. Тих, хто вже встиг завагітніти, поспішаємо заспокоїти: виявлені під час вагітності інфекції теж лікуються, проте їх наявність в організмі майбутньої мами може негативно відбитися на здоров'ї майбутнього малюка.
Всім жінкам, що збираються зачати дитину, роблять загальний аналіз крові (важливі показники гемоглобіну, кількості еритроцитів, лейкоцитів і ін.), біохімічний аналіз крові, загальний аналіз сечі, а також мазання і дослідження крові на статеві інфекції: багато хто з них надає шкідливу дію на плід. Для уточнення стану внутрішніх статевих органів проводять ультразвукове дослідження (УЗІ). Далі рекомендуються відвідини терапевта, завданням якого є виявлення і лікування хронічних захворювань (серцево-судинної системи, хвороб нирок, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, анемії, тонзіліта, дисбактеріозу, імунодефіцитних станів і так далі). Наявність хронічних захворювань може сильно ускладнити перебіг вагітності, тому дуже важлива їх діагностика і лікування ще до зачаття. Так, для виявлення осередків хронічної інфекції необхідна консультація ЛОР-врача і відвідини стоматолога.
Отже, повторюваний, що перш ніж пускатися в такий складний і відповідальний "політ" як вагітність, необхідно перевірити всі системи організму, особливо ті, на які випаде велике навантаження при вагітності і в пологах, а також набудувати свій організм на тривалу, складну і прекрасну роботу виношування і пологів малюка.
Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату.
Джерело: Справді у Telegram
Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу.
Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури
Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном.
Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України.
Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова
Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.