Відбулося! Нарешті, жінка позбавлена від смутних припущень і томливих сумнівів, тепер Вона точно знає - ЦЕ Вагітність. Довгождана або несподівана, запланована або випадкова, перша або чергова.
На самому початку, немов рання весна. Час грандіозних змін у всьому організмі, які супроводяться рядом змін у фізіології і психології жінки. Ми систематизували наявні теоретичні відомості з даної проблеми і структурували отриману інформацію відповідно до трьох фаз (триместрами) протікання вагітності.
I триместр.
Це час революційних змін не тільки у фізіології жінки, але і в її психології, характеризується рядом змін в організмі матері, до яких вона майже не готова.
У фізіологічному плані в організмі жінки починається гормональна "атака". Вона супроводиться рядом неприємних станів, такими як: нудота, підвищена пітливість, непритомні стани, блювота вранці і др, медики цей стан називають "ранній токсикоз вагітних". Все це не приносить задоволення жінці.
У її психологічному стані також відбуваються величезні зміни. Це, так званий, криза змін. У внутрішньому, сокровенному просторі її "Я", з'явився простір іншої людини, з існуванням якого треба не просто вважатися, а можливо, перебудувати все життя, змінити всі плани. Навіть якщо дитина довгождана і бажана - грандіозність цієї події захоплює всі подумування жінки, примушуючи її хвилюватися.: "Як складатиметься моє майбутнє життя?" "Як протікає вагітність?" "Чи буду я хорошою матерью?" "Як складатиметься моя кар'єра?" і ще маса питань, які не дають спокою. У повторно родящих жінок виникають питання "Як підготувати старшу дитину в сім'ї до появи ще одного?" "Чи будуть вони дружні між собою?". З'являється підвищена дратівливість. Жінка стає емоційно ранимою, схильною до неспокою, чутливішою до негативних переживань. Начебто і привід для розладу нікчемний, а очі на "мокрому місці", і ніщо не радує. У її душі відбувається так багато змін, що вона може почати відчувати себе дуже самотньо у водоверті нових переживань, що налинули. Всі люди, що оточують її, залишилися колишніми, лише вона одна у владі "вагітних відчуттів". Навіть, якщо до вагітності жінка відрізнялася незворушною вдачею, то тепер може легко впадати в паніку від абстрактних міркувань свого лікаря про ускладнення протікання вагітності або від розповіді ексцентричної подруги про свої пологи. Сцени з деяких фільмів або телевізійних новин, різке зауваження начальника або попутника в метро можуть довести її до сліз. Зміна психологічного стану, можливо, може відбитися на соціальному оточенні жінки. Не всі домашні можуть відразу прийняти такі зміни в поведінці майбутньої мами. Відповідно все це може породити нерозуміння в сім'ї. Адже жінці найважливіше отримати підтримку саме від улюбленої людини. Проте чоловікові набагато складніше включитися в процес вагітності дружини і стати "вагітним" татом. Є вірогідність, що виникне нерозуміння колег по роботі і навчанню, можуть бути конфлікти з начальством. Причому все це відбувається без бажання самої жінки мінятися, тут знову "працюють" гормони.
У повторнородящих жінок цей період проходить так само, за винятком того, що вони вже знають зміни, які відбуваються в організмі під час вагітності і внутрішньо намагаються бути до них готовими. Знову ж таки у них більше проблем, які якось згладжують всю цю "революційну перебудову". Вони пов'язані із старшими дітьми, які як вимагали, так і вимагають масу уваги і батьківської турботи. І ці проблеми залишаються впродовж всієї вагітності.
Кінець I триместра - для багатьох вагітних початок "корінного перелому" в самопочутті. Ранній токсикоз послаблює свою "хватку". І все потихеньку стабілізується. На межі першого і другого триместра вагітності з'являється відчуття прийдешнього материнства, і це відчуття, що міцніє день від дня, безумовно, є одним з найцінніших відчуттів, що переживаються багатьма жінками.
II триместр.
Але все-таки до кінця II триместра жінка цілком освоюється з роллю головної героїні в приголомшливому спектаклі під назвою "Другий триместр вагітності". Може з гордістю нести високе звання Майбутньої Мами. Оточення вагітної жінки потихеньку звикає до її нової ролі. Чоловік і близькі родичі вже усвідомлюють це повною мірою. Зазвичай в цей час в сім'ї встановлюється нормальне "робоче" відношення до прийдешнього збільшення у власному складі. Всі прагнуть допомогти, підтримати. Проте неприємності на роботі або навчанні все ще можуть зберігатися.
III триместр.
У фізіологічному плані - маса проблем. Важко дихати, з'явилася печія, часто хочеться в туалет: причина цьому - матка, що виросла, яка притиснула всі внутрішні органи. Із-за всіх цих причин порушується нормальний сон. Може виявитися така патологія, як варікозне розширення вен. Але все це скоро закінчиться. До кінця цього триместра легшає дихати, зменшується печія, оскільки дитина опускається в область малого тазу, і тиск на сусідні органи ставати менше.
Психологічна сторона. Жінка вже звикла до постійних поштовхів дитини. Вони нерозривне ціле і будь-яка вагітна це розуміє і приймає. Практично у всіх вагітний в цей термін збільшується тривога за майбутнього малюка. Знову виникає безліч питань: "Як довго ще залишилося до пологів?" "Як пройдуть пологи?" "Чи буде здорова дитина?" багато жінок не знають, якої підлоги народитися дитина, звідси цілком природні питання "Хто народитися, і якої ваги?" Практично у всіх первородящих жінок більше всього хвилюють майбутні пологи, їх очікування пов'язане з цілою серією страхів. Буває, що в очікуванні пологів, що наближаються, жінка починає випробовувати страх перед смертю. Справа навіть не в страху за власне життя, а швидше в передчутті переживань дитини, яка в процесі народження проходить стадію психологічного "вмирання".
Фізіологічна сторона. Зміни в організмі продовжуються, але до них жінка вже звикає. Фігура зовсім вже не схожа на ту, друга була 4 місяці тому. З'являється живіт, груди збільшуються в розмірі, округляються стегна. Це природно, адже малюк розвивається і росте, йому треба багато місця для комфортного перебування в матці. У деяких жінок явища токсикозу можуть продовжуватися, але скоро вони пройдуть. З'являються нові проблеми, такі як замки, геморой. Хочеться почастіше прилягти, відпочити. Але не все так погано. Саме у цьому триместрі майбутня мама починає відчувати рухи своєї маленької дитини, що знаходиться в утробі. І в психологічному плані це дуже важливий момент протягом вагітності. Жінка починає звикати до свого новому "Я". З'являється підвищена відповідальність за все, що вона робить в житті. Вагітна із страхом починає перебирати всі чинники риски, якою вона піддавалася з початку вагітності і думати, як же вони позначаться на дитині. У хід йдуть спогаду про випитий келих вина або прийнятому аспірині, коли ще не було відомо про вагітність, роздуму про забруднене повітря рідного міста або опромінюванні від монітора комп'ютера на її робочому столі. Це нормально, але доставляє велику тривогу мамі. Жінка починає замислюватися про те, що її чекає в майбутньому. Первородящие ще не знають, що таке пологи. Вони читають про це в книгах, слухають своїх мам і подруг. Уявляють собі цей важливий підсумок всієї вагітності. Практично у всіх з'являється страх перед пологами. Також в цей період, останнім часом досить часто, багато майбутніх мам стикаються з такою проблемою як - загроза вагітності. В більшості випадків це супроводиться госпіталізацією в лікарню. Це є додатковою тривогою в цей непростий для жінки час.
Hey,
Highly anticipated best ever text-to-speech Speechdio app finally released with great buzz across social media.
With Speechdio s SPD technology, you finally have truly natural text-to-speech sounding voices and an ability to harmonize any back
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.