Головна відмінність перфоратора від дриля це можливість надійної роботи з твердими матеріалами (цеглиною, бетоном, каменем), тобто там, де ударний дриль вже не справиться.
Перевага перфоратора, як при долбленії, так і при свердленні обумовлено якісно іншою механічною будовою, що забезпечує вищу продуктивність праці. На відміну від ударного дриля, де режим ударної роботи є додатковим, перфоратор створювався як інструмент, в якому буріння було, перш за все, безпечно для людини і надійно для конструкції в цілому. Для цього ударний режим здійснюється не механічним, як в ударному дрилі, а пневматичним способом. У перфораторі повністю виключається прослизання бура, із-за спеціальної конструкції патрона Quick/lock. Нежорстке кріплення в патроні дозволяє швидко міняти насадки і буру, а удар робить жорстким і могутнім. У дрилі ж принцип дії ударного механізму наступний: зубчаті храповики (які при свердленні щільної стикаються) перескакує із зубця на зубець. Очевидно, що термін корисного використання інструменту при зловживанні цією функцією значно скорочується, при цьому буріння відбувається на якісно нижчому рівні (слабка потужність і низька амплітуда ударів).
Варто все ж таки враховувати, що за вищу якість доводиться більше платити, тому перфоратори і ударні дрилі знаходяться в разних цінових категоріях. Це також стосується і всього оснащення для інструментів. На перфоратор йде бура з кріпленням Sds-plus (Sds+) або Sds-max (Sdsmax), що відповідають вищою вимогою міцності, при трохи більшій вартості.
При виборі перфоратора необхідно оцінити ряд параметрів:
По-перше, це потужність, від якої залежить максимальний діаметр просвердлюваних отворів (причому в різних матеріалах він різний). Від потужності безпосередньо залежить вага інструменту і необхідні для роботи з ним зусилля. Виробники інструменту, як правило, строго стежать за тим, щоб вказані в документах характеристики відповідали дійсності. Для цього періодично проводиться тестування проведених зразків відділом контролю якості.
По-друге, це наявність додаткових функцій, що значно спрощують роботу. Практично всі перфоратори забезпечені регулюванням швидкості свердлення. Також можливо обмежувати максимально можливу швидкість обертання, не регулюючи її пусковим курком. При тривалій безперервній роботі кнопку вимикач варто застопорити, що дуже зручно, оскільки не потрібно буде постійно тримати палець на пусковій кнопці. Хороший перфоратор забезпечений спеціальний механізмом для уникнення непередбаченого включення, який забезпечує бічна блокуюча кнопка. Тільки при її натисненні одночасно з головним пусковим курком інструмент приводиться в робочий стан.
Необхідно завжди піклується і власній безпеці при роботі перфоратором. Як правило, якісний інструмент забезпечений подвійною ізоляцією, що забезпечує надійний електричний захист. Принцип подвійного захисту при роботі з перфоратором відповідає передовим стандартам по виробництву електроінструментів. Перший рівень ізоляції проводиться на всіх електричних вузлах, а другий на елементах корпусу. Такі інструменти підключаються до звичайної розетки без заземлення.
Часто конструкторами розробляється спеціальна муфта, що забезпечує безпеку при роботі. Так, якщо оснащення застрягне в матеріалі, ця муфта обереже працівника від удару.
Високу надійність професійного електроінструменту забезпечує металевий корпус редуктора. Завдяки чому, він витримує інтенсивні навантаження і не перегрівається. Незамінну роль грає і сам редуктор, якість якого виробник зобов'язаний гарантувати. Явною гідністю професійного перфоратора є висока точність голчатих і кулькових підшипників, складові основу конструкції.
Професійний перфоратор має три режими роботи: перфорація (свердлення з ударом), просто свердлення і просто удар. Крім того в останньому режимі зубило можна встановити під зручним кутом, змінивши положення оснащення. Трьохрежимний перфоратор- це універсальний інструмент, замінюючий собою і дриль, і відбійний молоток. Окрім своєї основної функції перфорації (режим свердлення з ударом) такий перфоратор може з легкістю перейти на режим свердлення, який є основною функцією дриля, а також на режим долбленіє без свердлення, тим самим, перевтілившись у відбійний молоток. Даному інструменту доступні будь-які матеріали, будь то з виробу з пластмаси, різних порід дерева або ж цеглина, керамограніт і залізобетон. Зручність таких інструментів в знімному SDS-патроне, замінивши який, можна встановити патрон для звичайних звірив. Фіксація патронів надійна і забезпечується кульковою муфтою. Зміна патрона відбувається зволіканням спеціального кільця і не викликає ніяких утруднень.
Завжди вигідно узяти повну комплектацію перфоратора.
Вхідні в комплект насадки можуть тривалий час прослужити в роботі по будинку. Наявність в комплекті запасних щіток економить і гроші, і час, витрачений на пошук. При цьому необхідність заміни щіток при інтенсивному використанні інструменту звичайна справа.
Для продовження терміну служби всіма виробниками без виключення рекомендується кожного разу використовувати спеціалізовані мастила для перфораторів, які також повинні йти в комплекті. Використання мастил сприяють як меншому зносу, так і зручності в роботі з інструментом. Мастило наноситься рівномірним тонким шаром на хвостовики бурів Sds-plus і різного роду насадок Sds-plus (бурових коронок, зубил, зубил канальних (штроб) і списів). Перед змазуванням необхідно очистити хвостовик від сторонніх домішок. Якщо рідина розмазується, рекомендується її наносити на торець бурів (насадок) в малих кількостях.
У комплект повинні входити дві рукоятки: основна і додаткова регульована. Основна рукоятка має бути забезпечена м'якою гумовою вставкою, що створює комфортне відчуття при роботі. Друга ж регульована з металу володіти необхідною для упору жорсткістю і надійністю.
До інших достоїнств перфоратора можна віднести реверс, морозостійкий шнур, зручне розташування перемикача реверсу і кнопки контролю оборотів.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.