Куди йде мода? Чому повертається мода? Повертається із двох причин. Перший фактор – чисто людський. Поки старше покоління носить модні речі й модні зачіски,росте молоде й незнайоме плем’я. Подорослішав, вони...
Куди йде мода? Чому повертається мода? Повертається із двох причин. Перший фактор – чисто людський. Поки старше покоління носить модні речі й модні зачіски,росте молоде й незнайоме плем’я. Подорослішав, вони згадують своє дитинство і юність, як кращий час і намагаються повернути його. Хоча б за допомогою моди тієї епохи. Крім того, у модельєрів теж є мами, а мами завжди ідеал краси для дітей. І так хочеться, щоб усі жінки були так схожі на маму, хоча б убранням і зачіскою… Другий – майже політичний. Мода, як відповідь на соціальну й політичну ситуацію своєї епохи може повернутися, коли повториться збіг обставин. Так у перші післявоєнні роки жінкам хотілося нарешті відчути себе жінками, і з’явилися пишні спідниці й корсети з 19 -го сторіччя. До чого вся ця демагогія? До того, що настав час відвідати магазини одягу й прикрас і переконатися: мода 1990-х повертається. І офіційна й андеграундна - виросло ще одне покоління, от і все. Є побоювання, що повернуться в моду зачіски 90-х… А може, усі не так уже й страшно?
Щоб зробити висновки. Варто зробити невелику ретроспективу по темі «Зачіски 90-х» Із чого почати? Із серіалів, мабуть. Саме вони диктували моду на всім пострадянському просторі. Першими були «Багаті теж плачуть». От звідти й прийшла «хімія» на довге волосся, тільки не така божевільна як в 80-і а більш жіночна
Ще один шедевр молодіжної моди початку 1990-х–одуван. У перукарні робилася хімія на волосся середньої довжини й воно зменшувалося в довжині разів в 1,5. Потім після миття голови хімічні локони освіжалися завивкою окремих пасом на плойку. Після обробки плойкою (електричними щипцями для завивки) конструкція дрібно-дрібно начісувалася й заливалася лаком. На голову надягали супермодний ободок зі стразами (такі й зараз носять) і з гордо піднятою головою скоряти шкільні дискотеки. У цей же час були моторошно популярні міські легенди про те, як модниця зробила завивку на освітлене волосся й воно висипалося - вилізло жмутами,поламалося й посиніло…Втім, ці легенди засновані на цілком реальних подіях.
Ну і які ж 1990-і без чубчиків самих божевільних модифікацій! Сучасні емовські й гламурні й поруч не стояли. А в 90-і стояли як улиті – і все завдяки ударній дозі лаку для волосся. Спочатку «Москвичка» і «Принадність», потім Лореаль і Тафт.
Чубчиків було кілька типів.
Як же їх робили? Просто! Чубчик можна було зробити в перукарні або просто відрізати пасмо волосся у районі чола. Біля основи чубчик начісувався. Потім з начесаної маси формувався гребінь, по архітектурі, що нагадує крило дельтаплана. Стискувався долонями, і як би "ставився". Тепер залишилося тільки залити лаком. Не скромничаючи! Так, щоб пухирці лаку були видні на волоссі! Так, саме так! Далі. Чубчик треба знебарвити! Обов’язково!
Ще один варіант - чубчик просто марна. Вона ж фіранка для прищів. Вона ж вошивий будиночок. Основна частина чубчика піднімалася перед чолом гордим гребенем. Частина, що залишалася, тоненькою фіранкою розподілялася по всьому чолу
Десь у середині 90-х з’явився чубчик поні. Від нього ведуть свій родовід модні чубчики сучасності. Це звичайний прямий чубчик, тільки він начісувався знизу, а потім напівкруглим валиком лежав на чолі. До речі кажучи, 1990-і роки, особливо їх початок, як епоха тотального безгрішшя, не вбила бажання бути гарними
Середина 90-х це час чарівних бізнес-леді. От звідки гладке, ідеально рівне волосся й тугі вузли на голові, гладке й рівне каре й пажі з такими ж прямими чубчиками, короткі стрижки з такими ж чубчиками. Дуже жіночна й ніжна мода – прагнення заробляти гроші теж не перетворює жінку в чоловіка. Молодіжна мода тих часів це всілякі аксесуари для волосся, так такі, яких сьогодні й не знайдеш у природі: пушинки, соняшники, херагами, пов’язки, різнобарвні гумки… Трохи пізніше з’явилися дрібні кіски» домашнього виготовлення», маленькі шпильки - ромашки й кольорова туш для волосся а також різнобарвні накладні пасма: і яскраві кольори. Кінець 90-х це час гарних серіалів. Так що, ідеали - американські зірки телебачення. Кармен Електра й Дженіфер Еністон з їхніми каскадами, Джіл Андерсон з рудими волоссям по плечі, жіночні стрижки блондинок Шерон Стоун,Мег Райан,яка стала дуже ніжною Мадонною.
Молодіжна ж мода це мелірування, вертикальна хімія, шампуні,які відтіняють, дредлоки, зачіски родом з «П’ятого елемента»…
Взагалі то не все так уже й страшно, а місцями дуже навіть нічого. Може бути, взяти щось на озброєння?
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.