uasol.com
Додати статтю | Реєстрація
Інтернет і сервіси
Авто і Мото
Бізнес і фінанси
Будівництво та ремонт
Будинок, сім'я
Все про меблі
Дієти, ваша фігура
Діти і батьки
Закон і Право
Захоплення і хобі
Зв'язок
Комп'ютери
Краса, мода, імідж
Кулінария
    Десерти й випічка
    Другі страви
    Закуски
    Консервація
    Напої
    Пісні страви
    Перші страви
    Прянощі
    Різне про їжу
    Солодощі
Культура та мистецтво
Лекції, посібники
Люди, суспільство
Медицина і здоров'я
Наука і освіта
Політика
Промисловість
Реферати
Робота, працевлаштування
Спорт
Товари і послуги
Туризм і подорожі
Чоловік + Жінка
  Морські свинки. Утримання і догляд.  
  Створення рінгтонов 
  Ліки для лікування кандидозу (молочниці)  
  ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАГІТНОСТІ 
  Материк Євразія 
  ОРХІДЕЯ В БУДИНКУ - ДОГЛЯД 
  Черепахи: утримання та догляд 
  ПОВНА ТАБЛИЦЯ КАЛОРІЙНОСТІ ПРОДУКТІВ  
  Що це таке вегето-судинна дистонія? 
  Як скласти бізнес-план 
Каталог україномовних статей - uasol.com
 укр
 eng
 рус
ШУКАТИ!
Запам'ятати сторінку | Зробити стартовою | Поділитися з товарищем
Гарбуз, Заготовлюємо. Зберігаємо
Гарбуз, Заготовлюємо. Зберігаємо
Гарбуз називають - королевою городу....


Гарбуз називають королевою городу.

Він містить: воду, азотисті й білкові речовини, органічні кислоти (яблучна переважно) клітковину, крохмаль, цукри (близько двох третин усіх цукрів - глюкоза), каротин, вітаміни D, С, В1, В2, солі міді, фосфору, заліза, цинку.

Цікаво, що про походження гарбуза дотепер ведуться активні суперечки: частина вчених уважають, що цей овоч був завезений з Америки, а інші - що батьківщиною золотавого чуда є Китай, у якім гарбуз вирощували при дворі самого імператора.

Знайомий нам усім по американських фільмах рудо-золотавий і круглобокий гарбуз - не єдиний різновид цієї рослини. Гарбузи різних сортів можуть мати зелений, жовтий, червоний або навіть білий колір.

У їжу вживають аж ніяк не всі сорти цього овочу. Звичайно гарбузи ділять на харчові й технічні. Технічні - це ті, що використовуються у виготовленні посуду (калабас, наприклад) і деяких музичних інструментів.

Гарбузи широко використовуються в кулінарії практично всіх країн світу. Із цього красеня готовлять смачну й корисну кашу, вичавлюють сік, його кришать у супи й десерти, варять, парять, фарширують і запікають. А ще гарбуз - це чудесна начинка для апетитних і ароматних пирогів. Просте об’їдання!

Про користь гарбуза було відоме ще нашим предкам. Так, наприклад, гарбузове насіння здавна використовували в якості проти глистяного й проти блювотного засобу.

Велика кількість корисних речовин, а особливо вітаміну D, необхідного, не менше, чим кальцій для здорового росту дітей, робить гарбуз чудовим компонентом дитячого раціону. Клітковина цього рудого овочу дуже легко засвоюється, і саме тому його дуже часто рекомендують у якості профілактичного або лікувального харчування.

Підвищений вміст солей міді й заліза робить гарбуз корисним при недокрів’ї й атеросклерозі. Використовують цей овоч і як натуральний сечогінний засіб, й що попускає.

Різні блюда з гарбуза рекомендують людям, які страждають від захворювань печінки (гепатит, холецистит), жовчного міхура і його проток (жовчнокам’яна хвороба), шлунково-кишкового тракту (коліти, запори) і серцево-судинної системи (гіпертонія).

Свіже вичавленим соком лікують захворювання нирок, а м’якушкою - екземи, опіки й висипи. Сік гарбуза поліпшує сон і заспокоює нервову систему.


    Як зберігати?
    Зберігати гарбуз можна в будь-якому прохолоднім місці. В ідеалі звичайно для цього підходить льох. Але якщо його немає, то можна зберігати гарбуз і на заскленій лоджії.

Головне помніть, що зимові сорти гарбуза не люблять прямих сонячних променів, тому розташуєте плоди таким чином, щоб вони не стикалися боками й укрийте зверху якою-небудь тканиною. Якщо температура на вашій лоджії опускається, нижче 2 градусів - укутайте гарбуза тепліше

Деякі сорти гарбуза без шкоди можна зберігати всю зиму при кімнатній температурі в сухім приміщенні - наприклад на кухні.

Розрізаний гарбуз можна зберігати в холодильнику 3-4 дні. Або очистити від шкірки й насіння і забрати в морозильну камеру на більш довгий термін.

Що готовлять?
    Готовити з гарбуза можна все, без перебільшення. Можна запікати його в духовці, варити, тушкувати й смажити. Із цього овочу варять варення, поєднують із будь-якими фруктами.

Начинки для пиріжків, мантів, самси - спробуйте, і будете приємно здивовані. Перераховувати можна нескінченно: це й каші з гарбузом, і плов, і солодкі десерти, і оладки. Гарбуз прекрасно гармоніює з м’ясом. Маленькі гарбузи можна нафарширувати. Великі плоди - використовувати в якості посуду.

Зніміть верх кришечкою, вилучите насіння, а в ємності, що вийшла ,засолите огірки. З гарбуза печуть хліб і варять супи. Сам по собі гарбуз не має якогось яскраво вираженого смаку, він скоріше навіть небагато пріснуватий. Але вміле готування, додавання спецій і комбінація з іншими продуктами дозволяє смачно використовувати корисні особливості цього овочу.


   Гарбузовий сік
    Особливих відмінностей від інших натуральних соків, що заготовлюються, немає. Спочатку треба сам сік віджати. Зробити це можна як ручною соковичавницею, так і електричною. Потім сік треба нагріти майже до кипіння, розлити в стерильні банки й закатати. Додавати цукор чи ні - вирішуйте самостійно.

Якщо у вас немає соковичавниці, можете заготовити сік іншим способом. Для цього м’якоть гарбуза поріжте шматочками приблизно по 1 сантиметру, складете в каструлю з товстим дном, додайте небагато води - для того щоб м’якоть не пригоряла. Варите якийсь час, а потім протріть через сито.

Якщо ви збираєтеся заготовити сік на зиму - то після того, як ви протрете його через сито, прогрійте його ще раз, майже до кипіння, можна додати цукор, з розрахунку 2 столових ложки на 1 літр соку, потім розлийте по стерилізованих банках і закатайте.

Ще один рецепт соку я прагну запропонувати тим, хто збирається зберігати цілі плоди взимку. Його не обов’язково закатувати на зиму - приготувати його можна швидко й безпосередньо перед уживанням. 500 грам м’якоті гарбуза натріть на дрібній тертці, додайте 1 літр води, 100 грам цукрового піску. Доведіть до кипіння. Видавите сік з одного лимона. Масу,що вийшла злегка остудите, і збийте міксером.

Приємного апетиту!



Автор: uasol | Відгуки: 0 | Перегляди: 4320 | 27/12/2014 Кулінария - Консервація

Ссылка на статью:


Коментарій

Оставить комментарий
Ваше имя:
Комментарий:
Введите текст, изображенный на картинке:
 
 укр  |  рус  |  eng 
02.12.2022 14:25

Влада пояснила, чому забороняють УПЦ МП: небезпечна для здоров’я і життя

Центр стратегічних комунікацій при Мінінформполітики "Справді" пояснив, чому в Україні вирішили заборонити діяльність УПЦ Московського патріархату. Джерело: Справді у Telegram Дослівно "Справді": "Чому Зеленський заборонив діяльність УПЦ МП.
02.12.2022 14:24

РНБО ввела санкції проти очільника Лаври Павла, Новинського та інших церковників УПЦ МП

Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
02.12.2022 14:11

Єврокомісія представила пропозиції щодо криміналізації порушення санкцій ЄС проти РФ

Європейська комісія висунула пропозицію щодо гармонізації кримінальних злочинів та покарань за порушення обмежувальних заходів ЄС. Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у повідомленні Єврокомісії.
02.12.2022 13:44

На Харківщині знайшли схованку зі списками поліцаїв та доноси колаборантів під час окупації

Працівники ДБР у взаємодії з Харківською обласною прокуратурою виявили у Куп'янському районі схованку з важливими документами, які окупанти не встигли знищити під час відступу. Джерело: пресслужби ДБР, Харківської облпрокуратури Дослівно: "Вилучені правоохоронцями документи є підґрунтям для відкриття кримінальних проваджень за фактами держзради та колабораційної діяльності".
02.12.2022 13:36

Росіяни вивезли в море 12 "калібрів" – Кім

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив, що російські окупанти вивели у море кораблі із 12 ракетами "Калібр".
02.12.2022 12:59

Закривавлені пакунки і очі тварин: в МЗС заявили про нові акти залякування українських дипмісій

МЗС України повідомило про продовження цілеспрямованої кампанії терору та залякування українських дипустанов за кордоном. Про це йдеться у заяві речника МЗС України Олега Ніколенка, повідомляє "Європейська правда".
02.12.2022 12:40

У МАГАТЕ сподіваються домовитися про зону безпеки навколо ЗАЕС до кінця року

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сподівається досягти угоди з РФ і Україною про створення зони безпеки на Запорізькій атомній електростанції до кінця цього року
02.12.2022 12:03

Кремль на умови Байдена для переговорів відповів, що з України росіяни не підуть

Кремль не готовий прийняти умови для переговорів зі Вашингтоном, які 1 грудня озвучив президент США Джо Байден, - а саме Росія не планує забрати свої війська з території України. Джерело: російське пропагандистське видання "РИА Новости", Telegram-канал "Вы слушали маяк", який публікує аудіокоментар Пєскова Пряма мова Пєскова: "Ви частково процитували заяву Джо Байдена.
Усі новини