Вересень - саме час робити заготовки на зиму з помідорів. Назва помідорів походить від італійського pomo d’oro - золоте яблуко. Справжня назва була в ацтеків- матль, французи переробили його у фр. tomate (тому...
Вересень - саме час робити заготовки на зиму з помідорів.
Назва помідорів походить від італійського pomo d’oro - золоте яблуко. Справжня назва була в ацтеків - матль, французи переробили його у фр. tomate (томат).
Помідори - одна з найпоширеніших і коштовних овочевих культур. У плодах помідорів утримується багато вітаміну С (100 мг%), р- каротину (1 мг%), багаті вони такими органічними кислотами, як яблучна й лимонна, мінеральними речовинами.
Та й живильна цінність помідорів досить велика: в 100 г плодів утримується 31 ккал. Рекомендуються в їжу хворим з різними видами порушень обміну речовин, особливо сольового обміну, а також особам, які страждають ожирінням.
Корисні томати при захворюваннях серцево-судинної системи й шлунково-кишкового тракту. Для переробки придатні майже всі сорти помідорів у будь-якому ступені зрілості.
Наприклад, для засолювання беруть помідори різного ступеня зрілості - від зелених до зрілих. Непридатні тільки переспілі, занадто великі й ушкоджені або хворі плоди
Пропонуємо Вам кілька оригінальних рецептів консервування таких звичних для нас помідорів (томатів). Спробуйте, і Вам сподобається. Це дуже смачно!
Консервовані помідори
Для заливання: на 1 л води - 20-40 г цукру, 2-3 г лимонної кислоти, 15-20 г солі.
М’ясисті помідори вимити, опустити в киплячу воду на 1-2 хв., відкинути на друшляк, остудити під струменем холодної води, очистити від шкірочки. Кожний помідор розрізати на дві-чотири частини, розкласти по стерилізованих або вимитих із содою банкам.
Приготувати заливання: цукор і сіль розчинити у воді, додати лимонну кислоту, довести до кипіння й зняти з вогню. Помідори залити гарячим заливанням. Пастеризувати при температурі 90С: півлітрові банки - протягом півгодини, літрові - протягом 35 хв., дволітрові - протягом 40 хв.
Бланшовані помідори а яблучному соку
Для заливання: на 1 л свіже вичавленого яблучного соку-30 г цукру, 30 г солі.
Дрібні помідори вимити, опустити в киплячу воду на 0,5 хв., перекласти в трилітрову банку, додати 8-10 листів лимоннику. Сік довести до кипіння, розчинити в ньому цукор і сіль, залити помідори. Коли сік охолоне, злити його, знову довести до кипіння й знову залити помідори. Процедуру повторити ще раз. Після третього заливання банку закупорить.
Делікатесні помідори
Для заливання: на 1 л води - 300 мол соку червоної смородини, 50 г меду, 50 г солі.
Приготувати заливання: суміш води й соку червоної смородини довести до кипіння, розчинити в ній мед і сіль знову довести до кипіння. Помідори залити гарячим заливанням. Коли вона остигне,заливання злити, знову довести до кипіння й знову залити помідори. Процедуру повторити ще раз. Після третього заливання банку закупорить.
Помідори в желе
У літрові банки укласти лавровий лист, порізану кільцями цибулю, гвоздику, чорний перець горошком. Маленькі помідори проткніть зубочисткою в області плодоніжки. Наріжте кружечками різнобарвний (червоний, жовтий, зелений) болгарський перець. Покладете підготовлені помідори й перець у банки зі спеціями. Приготуйте маринад: на 1 літр води -2 ст. ложки солі, 2 ст. ложки цукру, півсклянки оцту 9%- й. Потім прокип’ятите, остудите, додайте 12 ст. ложок желатину. Почекайте 40-60 хвилин, щоб желатин розпустився. Доведіть до кипіння, але не кип’ятите. Залийте маринадом помідори, банки накрийте кришками, стерилізуйте 1 годину. Закатайте.
Помідори з аґрусом Для заливання: на 1 л води - 50 г цукру, 50 г солі.
Помідори вимити, опустити на 0,5 хв. у киплячу воду, перекласти в трилітрову банку. Аґрус перебрати, очистити від хвостиків, вимити, пересипати ним помідори. Приготувати заливання: воду довести до кипіння, розчинити в ній цукор і сіль. Помідори залити гарячим заливанням. Коли воно охолоне заливання злити, знову довести до кипіння й знову залити помідори. Процедуру повторити ще раз. Після третього заливання банку закупорить.
Помідори з вишневим листям
Продукти: 10 кг помідорів, 100 г зелені кропу, 60 г кореня хріну, 60 г перцю стручкового солодкого, 100 г листів вишні й 20 г перцю стручкового гіркого. Усе по рецептурі очистити й укласти в банки. Приготувати розсіл з 8 л води й 400 г солі, тричі залити помідори киплячим розсолом. Банки закупорить.
Помідори в яблучному соку Для заливання: на 1 л яблучного соку - 30 г солі.
Помідори дрібноплідних сортів ретельно вимити. Підготовлені, помідори проколоти зубочисткою в області плодоніжки й укласти їх у банки. Двічі залити киплячою водою, витримуючи щораз по 5-10 хв. Наприкінці залити киплячим яблучним соком із сіллю, відразу ж закатати й перевернути банки нагору дном до повного остигання.
Томати в желатині Розсіл: на 1л води 1 ч. ложка оцтової кислоти, 1,5 ст. ложки солі, 4 ложки піску, 1 ч. ложка желатину.
Желатин попередньо замочити для розбухання на 30 хв. На дно літрової банки покласти пучок зеленого кропу або парасольку, 2-3 часточки часнику. Зверху щільно укласти різані помідори (середні розрізати навпіл великі - на 4 частини). Приготувати розсіл по рецептурі, остудити, додати набряклий желатин. Підігріти, але не кип’ятити. Залити томати й стерилізувати 10-15 хвилин. Закатати.
Корисні поради:
Щоб шкірочка в помідорів не лопалася, треба загостреною дерев’яною паличкою зробити 2-3 проколи зверху.
Користуватися для заливань готовими соками, які продають у магазині, непотрібно, тому що вони приготовлені по зовсім іншій технології.
Банки й кришки перед уживанням необхідно ретельно помити й обшпарити окропом. Закатавши банку, переверніть її кришкою вниз і залишіть так, укривши ковдрою, до повного остигання.
Сирі продукти (городини і фрукти) ретельно миємо, якщо треба зняти шкірочку, миємо після цього ще раз, даємо стекти воді й висохнути.
У рецептах зустрічаються слова дворазове й троєкратне заливання. Це значить, що закладене в банки заливаємо киплячим заливанням, через 3-5 хвилин зливаємо, кип’ятимо заливання й заливаємо ще раз або два.
Заливання тому потрібно готовити більше, чим потрібно, тому що воно усмоктується в продукт, частина уварюється, частина проливається.
Потрібна кількість заливання визначається так: у банку із продуктами, готову для консервування, налити води, вилити її, проміряти кількість, додати ще склянку-півтори і таку кількість заливання готовити на одну банку.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.