Зараз уже ніхто не візьметься точно описати історію шарлотки - вона йде з легенди. Одна з них - сама романтична, і повністю позбавлена доказів: нібито безнадійно закоханий кухар присвятив рецепт своїй коханій...
Зараз уже ніхто не візьметься точно описати історію шарлотки - вона йде з легенди. Одна з них - сама романтична, і повністю позбавлена доказів: нібито безнадійно закоханий кухар присвятив рецепт своїй коханій - Шарлотті.
Інша легенда зв’язує насолоду не з якої-небудь безвісної коханої простого кухаря, а з королевою Великобританії Шарлоттою, дружиною короля Георга III.
Але знову ж неясно, чи сама царствена особа придумала рецепт шарлотки, або навпаки, десерт подавали до столу королеви.
Небагато проясняє справу те, що в староанглійській мові було слово charlyt, що позначало саме блюдо зі збитих яєць, молока й цукру. Але історія мовчить про те, як шарлотка стала французькою.
У Франції ж з незапам’ятних часів шарлотку готовлять от як. Беруть білий хліб, просочують маслом, молоком, вершками. Укладають у форму спочатку хліб, потім яблука з лікером, а зверху заливають заварним кремом. Спікаючись, десерт виходить пишним і ніжним.
Можливі його незліченні варіанти: з будь-якими ягодами або фруктами замість яблук, з помадкою або желе замість заварного крему.
Цікавий рецепт пропонують нам Петро Вайль і Олександр Геніс., автори - Російської кухні у вигнанні. Для готування десерту за назвою шарлотка, необхідно очищені яблука порізати тонкими скибочками й засипати цукровою пудрою. Із черствого батона зрізати кірку й нарізати його товстими скибами, які вимочити в суміші яєць і вершків.
Пекти шарлотку треба по можливості не на сковорідці, а в горщику, стінки й дно якого змазати вершковим маслом. На дно укласти хліб - щільно, щоб не було просвітів, густо посипати пудрою, корицею й мускатним горіхом, на хліб укласти яблука, потім знову хліб, і знову яблука. І так поки не дійдете до краю.
Між шарами треба покласти вершкове масло й на останній шар теж. Потім поставити горщик у нагріту духовку хвилин на 40, поки яблука не стануть м’якими. Щоб вони стали ще й гарними, можна посипати їх перед духовкою цукром. І вживати пиріг слідує теплим, як гарячий десерт.
Та наостанку - рецепт нашої, російської, шарлотки, для тих, хто ще не знає.
3 яйця; склянка цукрового піску; склянка борошна; 2-3 кислих яблука. Можна додати ваніль, корицю. Але навіть проста комбінація солодкого тіста й кислих яблук задовольнить гурмана.
Яйця добре збиваємо із цукром, так добре, щоб тісто підійшло без розпушувача. Додаємо борошно, перемішуємо акуратно. У змазану форму на дно укладаємо шматочки яблук. Заливаємо тістом. Хвилин 30 запікаємо до чудової хрусткої скоринки зверху. Готове!
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.