Одним з найбільш популярних і вишуканих напоїв уважається нині глінтвейн. Узимку, особливо в самі люті холоди, саме чудове - це, прийшовши додому, зварити глінтвейн і, укутавшись у плед, залізти з ногами на диван...
Одним з найбільш популярних і вишуканих напоїв уважається нині глінтвейн.
Узимку, особливо в самі люті холоди, саме чудове - це, прийшовши додому, зварити глінтвейн і, укутавшись у плед, залізти з ногами на диван і подивитися гарний фільм або, якщо є камін, просто насолоджуватися, любуючись грою язиків полум’я.
Глінтвейн ( від німецького gluhende Wein - гаряче вино) - гарячий алкогольний напій. Особливо він добре в довгі зимові вечори, але непогано зігріває й у будь-яку холодну погоду. Тому що цей напій насамперед ароматичний, то за основу як правило беруться червоні вина або ель.
У якості пряних добавок до них використовується кориця й гвоздика. Іноді додаються більш міцні напої ром, коньяк, лікер, але в дуже невеликих кількостях так що б не змінився смак, а тільки додався аромат.
У Франції й Швейцарії глінтвейн називають vin chau, у Німеччині - gluhender Wein, що в перекладі означає гаряче вино, що палає.
Найбільше поширення глінтвейн одержав у країнах Північної Європи й Скандинавії, що відрізняються холодним кліматом. Що цілком зрозуміло - цей напій має відмінні тонізуючі властивості, а також є прекрасним засобом при переохолодженні й самими смачними ліками від застуди.
Глінтвейн також підходящий напій у період відновлення після інфекційних захворювань, при фізичнім і психічнім виснаженні.
Цікаво помітити, що перші рецепти палаючого напою і легенди довкола нього з’явилися задовго до нашого часу. Деякі історичні джерела затверджують, що цей напій, можливо, старше самого Різдва.
Адже поміркуєте самі, ще давньоримський кулінар Апіциус в одній зі своїх кулінарних книг посвячував гурманів у тонкощі вино пиття зауважуючи при цьому, що облагородити вина, тобто додати йому нотку специфічного смаку можна за допомогою тимьяну, коріандру, кориці, гвоздики й лаврового листа. Крім того, вино зі спеціями й зберігалося довше звичайного. А в холодні зими вино пили підігрітим.
І так, як же правильно приготувати глінтвейн, щоб він не здався прісним або надто густим і пряним?
Основний постулат готування - глінтвейн ні за яких умов не повинен закипати, інакше він перетвориться в просте кип’ячене вино й враження від напою буде геть-чисто зіпсоване.
У готуванні глінтвейну є де розгулятися фантазії, адже імпровізувати з міцністю напою, його насолодою й іншими смаковими відтінками можна нескінченно. Ідеальними вважаються сухі або напівсухі червоні неміцні вина.
Для готування класичного глінтвейну потрібні такі основні інгредієнти, як 1 пляшка столового червоного вина, 6 або 7 штук гвоздики, по смакові мускатний горіх, столова ложка цукру й одна третина склянки води.
Найчастіше до цього набору інгредієнтів додають по смакові апельсин, лимон або ж лимонну цедру, а також фрукти або інші додаткові спеції або ж міцні напої в дуже маленьких дозах, які надають напою тонкий смак.
У турку необхідно засипати гвоздику й мелений мускатний горіх, а потім залити їх третиною склянки води й довести до кипіння варінням на маленькому вогні близько хвилини. Отриманий відвар слід залишити настояться на 10 хвилин.
Тим часом вино виливається в каструлю й міститься на вогонь. Небагато підігріте вино зливається разом із вмістом турки й до нього додається столова ложка цукру. Головним чином слід стежити за тим, щоб не перетримати глінтвейн на вогні, якщо немає впевненості в тому, що він буде знятий з вогню вчасно, то краще перестрахуватися й зняти його заздалегідь, просто тоді, коли він уже буде досить гарячим.
Коли глінтвейн дозрів, його проціджують через ситечко, наливають у спеціальні кружки з товстої кераміки.
Чайний глінтвейн 1 л чайного настою ( з 5 ложок чаю кращого сорту), 300 г яблучного соку, 300 г абрикосового соку (або виноградного), 200 г цукру, 100 г коньяку або рому.
Чайний глінтвейн подають на святкових і врочистих вечерях. По своїй підбадьорливій і освіжаючій дії він перевершує будь-який вид портвейну.
Чайний настій вливають в емальований посуд, де попередньо замішані соки й покладений цукор. Закрити посудину кришкою й поставити на слабкий вогонь на півгодини, але не доводити до кипіння. Потім додати коньяк або ром. При цьому чай завжди вливається у фруктову суміш. Можна додавати в нього ароматичні спеції, корицю, гвоздику.
Влити в каструлю вино, воду, мед, ром, покласти в цю суміш 600 г цукру, 18 шт. гвоздики, 18 шт. кардамону, паличку кориці, шматочок мускатного горіха. Усе скип’ятити й розлити гарячим у склянки, проціджуючи крізь ситечко. Подавати до стола.
Глінтвейн із медом і апельсином 0,5 яблука, 0,5 апельсина, 1 пляшка червоного сухого вина, 4 ст. л. меду, 12 бутонів гвоздики, 1 паличка кориці, 5 горошин ямайського (запашного) перцю
Яблуко й апельсин нарізати часточками, покласти в каструлю. Влити вино, додати мед і пряності, розмішати. Прогрівати на слабкому вогні до температури 80 С. Не давати кипіти! Готовий напій розлити по високих келихах і негайно подати.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.