Млинці є неодмінним атрибутом свята Масниці. Млинці - споконвіку російські ласощі, які займають гідне місце в кухні багатьох народів світу. Ще із часів язичества на Русі млинець був символом сонця. ...
Млинці є неодмінним атрибутом свята Масниці. Млинці - споконвіку російські ласощі, які займають гідне місце в кухні багатьох народів світу. Ще із часів язичества на Русі млинець був символом сонця.
Уважалося, що млинці їдять у славу весни, родючості землі.
Тим часом, оліїстий тиждень був завжди традиційним російським святом, що буяє звичаями й обрядами.
Хоча млинці пеклися на Русі весь рік, але все-таки саме вони стали головним частуванням і символом свята Масниці, видиме тому, що круглий рум’яний млинець так схожий на жарке літнє сонце, якого чекали всю довгу зиму.
Кожна господарка мала свій особливий рецепт готування млинців. Рецепт цей передавався з покоління в покоління, від матері до дочки, потім до внучки й далі.
Пекли млинці із пшеничного, гречаного, вівсяного, кукурудзяного борошна, іноді з додаванням пшоняної або манної каші, картоплі, гарбуза, яблук, вершків. У селах опару ставили ще в ніч на понеділок, щоб з ранку, до сніданку, на столі вже височіла стопка ароматних млинчиків із запалу, з жару. Млинчики тонкі На 250 г. борошна - 2,5 склянки молока, 3 яйця, 0,5 столової ложки цукру,1/4 чайної ложки солі, 1 столова ложка пряженого масла для обсмажування.
Готування тіста. Змішати сирі яйця із сіллю, цукром, додати півсклянки молока, розмішати, усипати борошно й вимісити тісто, щоб не було грудок. Після цього тісто розвести молоком, що залишилося.
Добре розігріти сковороду, змазати її маслом, налити тісто на сковороду, швидко повертаючи її, щоб тісто розлилося по всій сковороді рівним і тонким шаром. Як тільки млинчик підрум’янився, перевернути його на іншу сторону й так само обсмажити.
Млинці здобні для опари: 1 склянка (150 гр.) борошна; 30 гр. дріжджів; 1 склянка молока; столова ложка цукру без верху; для тіста: 3 яйця; 75 гр. вершкового масла; 1 склянка молока; 1/2 чайної ложки солі; столова ложка цукру без верху; для змазування млинців: 100 гр. вершкового масла.
Приготувати опару з борошна, теплого молока, цукру й дріжджів, поставити на 1-1, 5 години на тепле місце для бродіння. Коли опара підніметься, додати розтерте добіла вершкове масло, жовтки, цукор і сіль, просіяти борошно й замісити однорідне тісто. Потім додати поступово тепле молоко, розводячи тісто до густоти дуже рідкої сметани або густого кефіру. Поставити в тепле місце. Коли тісто підніметься вдруге, увести в нього збиті в стійку піну білки, обережно перемішати зверху вниз і через 15-20 хвилин, коли тісто знову почне пузиритися, пекти млинці. Слід брати ложкою піну, що утворюється на поверхні тіста, і швидко, круговими рухами, розливати її по сковороді. Готові млинці слід промащувати вершковим маслом. Стопку із млинцями краще час від часу перевертати, щоб нижні млинці не відволожилися. Їдять такі млинці неодмінно гарячими.
Дріжджі розвести в теплім молоці, додати цукор, дати небагато постояти. Додати борошно, яйця, сіль, добре перемішати й поставити в тепле місце для шумування на 2 години. Яблука очистити від шкірочки й насінних коробочок, натерти на великій тертці або порізати маленькими шматочками, обережно з’єднати з тістом перед самою випічкою. Брати тісто із самого верху посуду й пекти на добре змазаній жиром сковороді. Готові оладки посипати корицею й цукровою пудрою.
Млинці із припіком На 2 склянки борошна - 3 склянки молока, 1 яйце, сіль і цукор - по смакові, 1/4 чайної ложки соди, небагато оцту.
Млинці із припіком - так називають млинці, у яких запечені які-небудь продукти: рубані варені яйця, гриби, здрібнені городини та ін. Тобто, млинці із припіком - це свого роду пиріжки-пельмені із млинцевого тіста й предки закритої піци.
Печуть ці млинці звичайно в такий спосіб: на сковороду наливають тіста менше, чим звичайно. Коли млинець злегка підрум’янюється, кладуть на нього начинку ( припік і заливають його новою порцією тіста так, щоб припік виявився усередині млинця. Потім перевертають млинець на іншу сторону й злегка обсмажують.
Млинчики на пиві 1 пляшка пива (0,5 літра), по вашому смакові темного або світлого; 1,5 склянки борошна; 1 столова ложка вершкового масла; 2 яйця; 2 яєчних білка; сіль, цукор по смакові; 1 столова ложка рослинної олії; для змазування млинців: 50 гр. вершкового масла.
Збити масло із двома яєчними жовтками, додати сіль і цукор. Додати борошно й добре перемішати. Тепер обережно влити в тісто половину пляшки пива (1/2 літра). Збити в міцну піну два яєчні білки, додати в тісто. Влити пиво, що залишилося, знову все перемішати, дати постояти. Збити в міцну піну 2 білка, що залишилися й додати в тісто вже перед випічкою, перемішати із дна нагору круговими рухами до повного розчинення білків у тісті. Випікати на змазаній маслом сковороді, кожний млинець неодмінно промащувати розтопленим вершковим маслом.
Такі млинці неодмінно треба їсти гарячими - вони, що охололи, стають гумовими. Завдяки цій властивості, млинці на пиві добре підходять для того, щоб загорнути в них начинку, тому що вони виходять дуже тоненькими, але не рвуться. Млинчики, призначені для фарширування, обсмажуємо тільки з одного боку, складаємо їх один на одного, не змазуючи, і обов’язково накриваємо кришкою або мискою, щоб вони не стали твердими.
Начинки для млинчиків існують найрізноманітніші, наприклад, сир, збитий із цукром, жовтками, ізюмом або цукатами; дрібно порізані, обсмажені з цибулею гриби з додаванням ложки сметани; дрібно порізані й посипані цукром з корицею яблука.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.