Учені з Університету науки й технологій у Тронхеймі дали кілька порад аматорам смажити м’ясо на плиті. Виявляється, щоб знизити кількість небезпечного гару й чаду на кухні, потрібно застосовувати електричну конфорку...
Учені з Університету науки й технологій у Тронхеймі дали кілька порад аматорам смажити м’ясо на плиті.
Виявляється, щоб знизити кількість небезпечного гару й чаду на кухні, потрібно застосовувати електричну конфорку й рослинну олію.
У чаду від сковороди, на якій смажиться шматок м’яса, винні крапельки киплячого масла.
Через підвищену температуру в маслі відбуваються хімічні процеси, що змінюють його склад.
Зокрема, у ньому може з’явитися речовина за назвою нафталін, визнане ще вісім років тому потенційним канцерогеном (небезпека нафталіну з’ясувало Міжнародне агентство дослідження раку після серії дослідів на пацюках).
Також у киплячім маслі утворюються токсичні з’єднання, що належать до класу альдегідів.
Найбільше забруднення кухонної атмосфери було зафіксовано при використанні для готування смаженого м’яса маргарину й газової плити.
Незважаючи на те, що експерти застосовували високоякісний маргарин без гідрогенезованих жирів, заміна його на соєве масло, поліпшила стан повітря на кухні.
Ще більш позитивно позначилася заміна газової плити на електричну.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.