Як ви знаходите потрібну Вам інформацію в Інтернет? Напевно Ви відповісте: «за допомогою пошукової системи». Так, саме так.
Кількість сайтів в інтернет росте гігантськими темпами і зорієнтуватися в цьому масованому інформаційному потоці часом без пошукача буває непросто.
За статистикою, близько 80% користувачів використовують пошукові системи, такі як Yandex, Google і Rambler кожного разу або майже при кожних відвідинах Інтернет. Алгоритм пошуку потрібної інформації простий - в рядку пошуку користувачі формулюють свої пошукові запити, і пошукова система знаходить потрібну інформацію і видає на її сторінках у вигляді посилань на сайти, де ця інформацію розміщена.
Сьогодні пошукові системи є найбільш могутніми акумуляторами відвідувачів, а значить, і потенційних покупців. Потрібно відзначити бурхливе зростання реклами, що спостерігається, по ключовому слову, яке відвідувач вводить в пошуковий рядок (контекстної реклами) на пошукових системах. У пошукових системах контекстна реклама показується користувачам як би як додаткова інформація по пошуковому запиту. Такий вид контекстної реклами не викликає відторгнення у аудиторії і сприймається як інформація до роздуму.
Як же правильно подавати інформацію потенційним споживачам про товар або послугу на пошукових системах? Які правила підбору ключових слова для контекстної реклами?
Як правило, при виборі чого або ми спочатку аналізуємо предмет, ринок і ціни, а вже після того ухвалюємо рішення де ми купимо той або інший предмет. Таким чином, рекламодавець не повинен скидати з рахунків три етапи, які проходить покупець перед покупкою. Ось ці три стадії:
1. Попередня стадія: Дослідження ринку і збір інформації покупцем, пошук оглядів ринку, думки експертів. 2. Стадія детального розгляду: пошук оглядів ринку, порівняння різних типів товарів, порівняння конкретних моделей, думки експертів. 3. Стадія готовності до покупки: назва конкретних моделей, опис конкретних деталей товару або послуги в ключових словах, наприклад, «блакитний диван» .
Кожній стадії в процесі покупки відповідає свої типи запитів.
Попередній стадії в процесі покупки відповідають в основному широкі (висококонкурентні) пошукові запити, типу «диван» або «золото».
Стадії детального аналізу пропозицій відповідають різнопланові ключові слова: найменування брендів, найменування конкретних типів товарів, широкі пошукові запитів, цінова термінологія, а також активне використання пошукових слів, що запрошують статті і тематичні огляди.
При знаходженні користувача на стадії готовності до покупки, використовуються найменування брендів, найменування конкретних типів товарів, цінова термінологія.
Нижче розміщена графічна ілюстрація стадій процесу покупки і пошукові запити, відповідні кожній стадії.
При плануванні контекстної реклами краще враховувати стадії покупки і разом з широкими запитами вживати назви конкретних продуктів, а також розміщувати у себе на сайті огляди і рекомендації професіоналів, щоб відповідати запитам аудиторії і вести відвідувачів сайти в процесі ухвалення рішення про покупку.
Не зайвим буде відзначити і інші особливості запитів в пошукових системах. Використовуйте на повну такі широко поширені слова, як професійний сленг, слова з друкарськими помилками («агенство»), а також актуальну лексику в інтернет. Використовуйте в просуванні жартівливу мову Інтернету («йа» замість я і так далі) з прицілом на серйозний результат.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.