Багата жестикуляція дитини пов’язана із кращим розвитком мовних здатностей, виявили дослідники. Було встановлено, що малята з різноманітною жестикуляцією в старшому віці будуть мати більш багатий словниковий...
Багата жестикуляція дитини пов’язана із кращим розвитком мовних здатностей, виявили дослідники.
Було встановлено, що малята з різноманітною жестикуляцією в старшому віці будуть мати більш багатий словниковий запас.
У той же час дитяча жестикуляція асоціювалася з високим рівнем доходу й освіти батьків, але експерти поки не поспішають висувати гіпотезу, що діти з родин з низьким соціально-економічним положенням виростуть із обмеженим словниковим запасом.
Педіатри Університету Чикаго /США/ говорять, що діти починають жестикулювати ще до того, як почали говорити, тому такий спосіб комунікації служить теж ефективною формою спілкування з дитиною.
Учені спостерігали за розвитком 50 дітей, починаючи від 14місяців їх життя до 4,5 років, звертаючи особливу увагу на способи взаємодії малят з батьками.
Як виявилося, рівень жестикуляції в дитинстві був прямо пов’язаний з мовними навичками в ранньому дитинстві; матеріальний дохід і рівень освіти батьків також зіграли свою роль: так, діти із забезпечених родин показували 24жести за годину спостережень і їх словниковий запас складався з 117слів у порівнянні з 13жестами й 93словами в дітей з родин з низьким рівнем доходу.
Психологи зазначають, що такий взаємозв’язок можна пояснити наявністю в більш забезпечених будинках іграшок, різних речей, які можуть зацікавити дитину.
Жести рук підвищують якість навчання й запам’ятовування нових слів в освітньому контексті, пояснюють фахівці.
Вони уклали, що жестикуляція для дитини представляється видом соціальної діяльності, завдяки якій дитина пізнає рідну мову.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.