Паління приводить до змін у ДНК людини, а так само, суттєво впливає на здоров’я потомства. Такі висновки зробили вчені з різних країн. Учені з Бостонського університету на чолі з доктором А. Спіром вивчили зразки...
Паління приводить до змін у ДНК людини, а так само, суттєво впливає на здоров’я потомства. Такі Висновки зробили вчені з різних країн. Учені з Бостонського університету на чолі з доктором А. Спіром вивчили зразки клітин епітелію бронхів, узяті в групи з 75людей. 34 з них були активними курцями, 23 ніколи раніше не курили, а 18кинули курити після того, як у них на ґрунті постійного паління розвився хронічний бронхіт.
У клітинах курців (навіть тих, хто кілька років назад припинив вживати тютюн) були виявлені певні генетичні зміни, які були відсутні в здорових людей. От як Авраам Спір пояснив отримані результати.
У принципі, ми були практично впевнені в тому, що в механізмі розвитку рака в курців так або інакше задіяні гени,- заявив доктор Спир. - Однак експериментальне підтвердження цієї гіпотези було отримано вперше.
Крім того, нам удалося знайти пояснення тому, яким чином злоякісні пухлини можуть з’являтися навіть через кілька років після того, як людина кидає курити: адже ушкодження генома проявляються навіть після того, як припиняється дія зухвалого їхнього фактора.
А датські і японські сексологи припустили, що за останній час у світі народжується більше дівчаток, чим хлопчиків, саме через те, що багато майбутніх батьків, побажавши зачату дитину, не відмовляються від сигарет.
Медики провели опитування серед батьків майже 12тис. немовлят, поділивши учасників на дві групи. У першу групу ввійшли ті, хто взагалі не курить, у другу - , які викурюють до 20сигарет на день, а в третю - ті, хто викурює щодня більше 20сигарет.
Особливу увагу дослідники приділили звичці затягатися сигареткою до або відразу після статевого акту. Професор Ганні Бисков з Університетської клініки Копенгагена дійшла висновку про те, що паління впливає на клітини сперми, знищуючи Y-Хромосоми, відповідальні за народження хлопчиків.
Х- Хромосоми, виявляється, менш чутливі до нікотину. Тому, якщо під час сексу ви не можете обійтися без затягування, ваші шанси отримати спадкоємця чоловічої статі різко знижуються.
У свою чергу, американські дослідники з’ясували, що діти, матері яких курили під час вагітності, частіше страждають надлишковою вагою.
Зіставивши дані по 35тис. дітей, породжених у період з 1959 по 1965 рр., і їхніх матерів, вони прийшли до висновку, що ризик надлишкової ваги в дітей до 8років зростає пропорційно числу, що викурюються майбутньою матір’ю сигарет; причому кожні додаткові 10сигарет на день, викурені жінкою, яка очікує дитину, збільшували його в середньому на 17% .
На думку вчених, це може пояснюватися тим, що діти, породжені курящими матерями, звичайно з’являються на світ з недоліком ваги, яка компенсується в ранньому дитинстві прискореним ростом. Для росту необхідні калорії, а збільшення їх кількості в раціоні впливає на масу тіла.
Крім того, не виключене, що схильність до набору ваги пов’язана з нікотиновими ламаннями, які діти курців переживають після народження. Під їхнім впливом людина не здатна контролювати свій апетит. Тому жінкам краще відмовитися від шкідливої звички хоча б на період зачаття й виношування маляти.
До речі, 33-річна кінозірка Шарліз Терон теж раніше викурювала до трьох пачок сигарет на день.
Усвідомивши, що паління шкідливе не тільки для здоров’я, але й для її зовнішності, одна з найкрасивіших акторок Голівуда звернулася по допомогу до професійного гіпнотизера.
А Гвінет Пелтроу, яка позбулися пагубної звички за допомогою сили волі, викурила останню свою сигарету , коли довідалася, що вагітна первістком.
Тепер її можна побачити курящої тільки на знімальному майданчику, коли цього вимагає сценарій.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.