Ви вагітні, але апетит почав знижуватися? Не хвилюйтеся. Ті самі, очікувані порушення смаку й апетиту - прагну солоних огірків, немає апельсинів, ні, шматочок оселедця, ой взагалі нічого їсти не буду, викликані загальною зміною...
Ви вагітні, але апетит почав знижуватися? Не хвилюйтеся.
Ті самі, очікувані порушення смаку й апетиту - прагну солоних огірків, немає апельсинів, ні, шматочок оселедця, ой взагалі нічого їсти не буду, викликані загальною зміною обміну речовин аж до тонких біохімічних перебудов.
Турбують вони далеко не всіх вагітних, однак як приємно, коли близькі, по першому проханню, радують Вас чимсь смачненьким, входячи в положення.
Звичні для бабусь заяви про те, що необхідно тепер їсти за двох, постарайтеся пропустити повз вуха, особливо, якщо Ви звичайно маєте кілька кілограмів зайвої ваги.
Однак ваше харчування на найближчі півтора року (вагітність плюс годівля дитини) повинне стати більш вдумливим.
Кількість білкової їжі повинна бути достатньою: це м’ясо в відварному, тушкованому або запеченому виді, бажане телятина або молода яловичина, до 120-130 г на день, свіже молоко й сир.
Якщо Ви не любите сир, можна замінити його шматочком нежирного сиру, він також містить молочний білок і кальцій, так необхідний під час вагітності.
Свіжі городини і фрукти, включені в раціон, по-перше допоможуть забезпечити організм необхідними вітамінами, а по-друге одержати достатню кількість клітковини, для гарної роботи кишечнику.
Якщо апетиту зовсім немає, намагайтеся харчуватися маленькими порціями, дробино, до 5-6 разів на добу, не вживайте продукти, що викликають відразу, нетривалу відмову від них не принесе Вам збитку.
Токсикоз в 1триместрі - норма або все-таки ні?
Дотепер обговорюють причини виникнення токсикозу вагітних у ранній термін. Суперечки про те, судинного, або нейрон-гуморального походження токсикоз, звичайно дуже важливі для розуміння проблеми в цілому.
Але потрібно знати, що молода жінка, яка не страждає хронічними захворюваннями, і має здорову серцево-судинну систему, почуває себе при вагітності зовсім здоровою.
Тому що вагітність - це нормальний фізіологічний стан жінки, а не хвороба дивного характеру.
Якщо на ранніх термінах, до 11-12 тижнів, вагітність супроводжується невеликою нудотою ранками, відразою до деяких запахів без частої блювоти, без втрати маси тіла, можна розцінювати це, як варіант норми.
А от коли, крім нудоти турбує часта блювота, втрата ваги, погіршення загального самопочуття на цьому тлі - це привід звернутися по допомогу до акушера-гінеколога.
Такий стан розцінюється, як токсикоз вагітних, і не завжди йде самостійно, без медичної допомоги.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.