Крем проти зморшок - спеціальна косметика, розроблена для зменшення ознак старіння. Для різних вікових категорій і різних проблем зі шкірою призначені різні косметичні засоби: існують анти-вікові...
Крем проти зморшок - спеціальна косметика, розроблена для зменшення ознак старіння. Для різних вікових категорій і різних проблем зі шкірою призначені різні косметичні засоби: існують анти-вікові креми для жінок у віці від тридцяти років і креми проти зморшок для жінок старше п’ятдесяти. Крім того, особлива косметика призначена для особливо ніжної шкіри в області навколо очей.
Вибираючи анти-вікову косметику, варто пам’ятати, що навіть сама якісна й дорога косметика не здатна повністю позбавити шкіру від зморшок. Скоріше, креми проти зморшок дозволяють позбутися відмерлих часточок шкіри, зробити її більш гладкою й пружною. Крім того, анти-вікова косметика дозволяє сповільнити появу зморшок надалі. І хоча крем проти зморшок не позбавить від ознак старіння остаточно, він дозволяє зменшити їхню кількість.
Різна анти-вікова косметика діє по-різному: косметологам удалося довести ефективність лише деяких інгредієнтів, що входять до складу формули косметичних засобів. Деякі креми проти зморшок підтягують і розгладжують шкіру, тим самим зменшуючи кількість зморшок, а інші заповнюють порожнини шкіри, тим самим маскуючи зморшки. Більшість засобів анти-вікової косметики стимулює вироблення колагену й інших хімічних речовин, необхідних для процесу відновлення шкіри. Крім того, анти-вікова косметика збільшує ефективність антиоксидантів, що природно сповільнюють процес старіння шкіри.
Найпоширеніші інгредієнти анти-вікової косметики
Косметологам удалося довести ефективність деяких інгредієнтів, які вважаються найпоширенішими й зустрічаються в складі формул більшості видів анти-вікової косметики.
Вітамін E. Гідроксікислоти ( у тому числі альфа -гідроксікислоти, бета - гідроксікислоти й полі гідроксікислоти). Гідроксікислоти - синтетична версія кислот, що втримуються у фруктах. Вони видаляють верхній шар старих клітин, що відмерли, шкіри, стимулюючи відновлення шкіри. Вітамін A (ретинол). Будучи похідним вітаміну А, ретинол є природним антиоксидантом і зустрічається в складі формул більшості анти - вікової косметики. Третиноїн (ретин-A). Ефективність дії третиноїну подібна з дією вітаміну А. Третиноїн не тільки входить до складу анти-вікових кремів, але й використовується для лікування акне й сонячних опіків. Альфа - ліпоєва кислота. Ця кислота нейтралізує вільних радикалів, які руйнують клітини шкіри, і збільшує ефективність інших антиоксидантів. Крім того, альфа - ліпоєва кислота стимулює процес відновлення шкіри, видаляючи мертві клітки. Коензим Q-10. Коензим Q-10 інгредієнт, що володіє скоріше превентивним ефектом; це з’єднання регулює вироблення енергії клітин і захищає шкіру від впливу ультрафіолету. Пептиди міді. Споконвічно входячи в структуру клітин шкіри, пептиди міді не тільки стимулюють вироблення колагену, але й прискорюють процеси загоєння. Кінетин. Цей інгредієнт допомагає шкірі зберігати необхідну вологу й стимулює вироблення колагену. Ізофлавони. Ізофлавон можна виявити в екстракті сої; його дія подібна з ефектом дії естрогену, ізофлавон зменшує кількість зморшок і вікових плям. Екстракт зеленого чаю. Будучи природним антиоксидантом, зелений чай має ще й ефективні протизапальні властивості. Екстракт зеленого чаю не тільки відновлює ушкоджені клітини шкіри, але й запобігає подальшому її ушкодженню. Вітамін C. Вітамін С природний антиоксидант, що збільшує ефективність вітаміну Е. Діметіламіноетанол (ДМАЕ) природна субстанція, що втримується в м’ясі риби, й ефективно підтягує шкіру, що робить її більш пружною.
Безпека анти-вікової косметики
Жоден анти-віковий крем не можна назвати на 100% безпечним, оскільки різні типи шкіри піддаються ризику виникнення різних алергійних реакцій на різні інгредієнти. Деякі інгредієнти, що входять до складу анти-вікової косметики, можуть викликати почервоніння й роздратування шкіри. Крім того, певні види косметики небезпечні для вагітних.
Інгредієнти, здатні викликати побічні ефекти:
Вітамін А (ретинол) може викликати почервоніння й роздратування шкіри. Ретинол, як правило, має більш м’який вплив, чим чистий вітамін А та, відповідно, з меншим ступенем імовірності викликає побічні ефекти. Вагітним жінкам користуватися косметикою з ретинолом не рекомендується. Третиноїн збільшує ризик одержання сонячного опіку. Побічні ефекти від косметики із третиноїном включають сухість, почервоніння й роздратування шкіри. Гідроксікислоти можуть викликати відчуття печіння, сверблячку, можливий утвір фляків. Крім того, гідроксікислоти збільшують імовірність одержання сонячного опіку. Альфа-ліпоєва кислота може викликати запалення. Вітамін С може викликати відчуття печіння й роздратування.
Як діє анти-вікова косметика?
Науково доведене, що більша частина інгредієнтів, які входять до складу формул анти - вікової косметики, дійсно впливає на стан шкіри. І хоча анти-вікова косметика не здатна повністю позбавити від зморшок, більшість косметичних засобів вирівнює шкіру, видаляє відмерлі частки шкіри, зменшує вікові плями й робить зморшки менш помітними.
Багато інгредієнтів, що входять до складу формул анти-вікової косметики, стимулюють природні процеси в клітинах шкіри, зменшуючи ушкодження й відновлюючи ушкоджені ділянки шкіри, роблячи її більш пружною й підтягнутою й, тим самим, зводячи кількість і помітність зморшок до мінімуму.
Ефективність анти-вікової косметики залежить багато в чому від стану шкіри. Різні засоби косметики призначені для вирішення різних проблем зі шкірою. Варто пам’ятати, однак, що навіть сама якісна й дорога косметика не здатна за кілька днів повністю позбавити шкіру від зморшок, ефективність анти-вікового крему залежить від терміну його використання.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.