Формула перших альдегідних парфумів від шановного парфумера Ернеста Бьюкса могла прославити не один модний Будинок, але саме мадмуазель Коко підгледіла в сильному й концентрованому ароматі майбутнє. Її альдегідні парфуми Chanel ...
Формула перших альдегідних парфумів від шановного парфумера Ернеста Бьюкса могла прославити не один модний Будинок, але саме мадмуазель Коко підгледіла в сильному й концентрованому ароматі майбутнє. Її альдегідні парфуми Chanel №5 стали еталоном нової ери парфумерії - ери синтетичних ароматів. І, незважаючи на те, що імениті парфумери говорять про натуральність парфумерних композицій, як про основну основу будь-яких парфумів, от уже сто років альдегідні аромати не здають своїх позицій, продовжуючи радувати жінок.
Як з’явилися альдегідні парфуми
Переможному ходу альдегідних запахів передувало ряд відкриттів. До 1889 року парфуми виготовляли винятково з натуральних компонентів, із застосуванням складних технологічних процесів, що значно здорожувало їхню вартість. Із середини XIX сторіччя хіміки навчилися аналізувати склад запахів і почалися перші дослідження, які в 1874 році дали можливість одержати перший синтетичний аромат - запах ванілі, за ним пішло друге відкриття - кумарину (штучного акценту зеленої папороті). В 1884 році був розгаданий секрет мускусу. Найвідоміші парфумери, такі як Герлен і Хобіган, почали експерименти з новими речовинами, що закінчилися появою перших у світі на половину штучних парфумів Jicky, які були засновані на сандаловім дереві й кумарині (штучній папороті). Для того щоб створити ноту лілії в Quelques Fleurs (1912 рік), Хобіган також скористався хімічною речовиною, яка одержала назву гідроксіцитронеллал. І тільки через десять років з’явився перший повністю синтетичний аромат - Chanel №5.
В 1920 році Коко Шанель зустріла одного з найвідоміших парфумерів сучасності Ернеста Бьюкса, який довгий час працював в одному із самих іменитих парфумерних будинків Rallet in Grasse у Провансі - Мецці французьких парфумерів. Згідно історичних даних, Бьюкс тільки розробив нову формулу, яку він спочатку запропонував одному із самих іменитих парфумерних будинків XX сторіччя Coty. Довідавшись вартість новинки у виробництві, компанія відмовилася випускати настільки дешевий продукт. Реакція Шанель була повністю протилежною: вишуканий, дорогий й витончений аромат саме те, що вона так довго шукала, щоб почати власну парфумерну історію. За згодою сторін Бьюкс став працювати над прототипом знову. Основними компонентами в парфум були травнева троянда, іланг-іланг, жасмин, ціветта, неролі, а також мускус із нотами деревини й ванілі. Але тільки тоді, коли Брукс додав альдегіди, Chanel №5 придбали свій характерний, злегка синтетичний аромат. З тих пір виробництво парфумів стало ще більш масовим.
Що таке альдегіди
Альдегіди це хімічні речовини, запах яких у концентрованому виді нагадує запах прогірклого вершкового масла, а в розведеному по пропорції стану він виливає ніжний квітковий аромат. Унікальність альдегідних парфум полягає в їхній особливості здобувати різні нюанси, стикаючись зі шкірою. Також альдегіди надають насиченості деяким нотам у парфумерних композиціях і здатні імітувати різні природні запахи (найрідші рожеві композиції, дорогі пряності Сходу).
Букет альдегідних ароматів
По запаху відрізнити альдегідні аромати від пудрових, шипрових і східних досить важко, але все-таки вони мають свої особливості. Запах у них, на думку іменитих парфумерів, жирний, важкий і як у задутої свічі.
В XXI сторіччі, крім класичних ароматів Jicky, Chanel №5, Climat (Lancome), Madame Rochas (Rochas), які дотепер утримують лаври першості, популярні й порівняно молоді парфуми. Прекрасний First (Van Cleef Arpels), улюблений і шановний мільйонами жінок Armani Mania (Armani) туалетна вода, що потрясає, Aqua Pour Homme Marine (Bvlgari), притягальний White Linen (Estee Lauder). Більше того, до сімейства альдегідних парфум можна із упевненістю віднести новий Spirit for Men (Antonio Banderas) яскравий аромат, що іскриться, містить деревні ноти, що мистецьки переплітаються свіжі й класичні. З жіночих альдегідних парфум останніх років можна відзначити Azzaro Now Women - жіночний, м’який квітковий аромат, створений Анні Бюзантьєн (Annie Buzantian) у співробітництві з Альберто Морілласом (Alberto Morillas).
Вартість альдегідних парфумів варіює в широких межах ( від 525 рублів до 10 200 рублів за 50 мол). Це цілком виправдане, адже альдегідні аромати дуже стійкі й концентровані, як правило, відмінно тримаються й мають дивний шлейф.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.