Як виявляються приливи? Чи шкідливі вони для здоров'я? Що потрібно робити, щоб ослабити їх вплив?
Першою ознакою клімаксу, що насувається, у багатьох жінок є приливи жару. Шия, особа, руки червоніють, тіло покривається потім, після чого все проходить. Це ж відбувається і ночами: прокидаєшся о 2-3 годині ночі, мокра як миша. Доводиться вставати, міняти нічну сорочку (а то і простирадло) і намагатися знову заснути.
Ці приливи є реакцією гіпоталамуса на брак естрогену. Приливи виникають не тільки у жінок в період клімаксу і після видалення яєчників, але і у чоловіків при недостатній продукції тестостерона.
Дві речі, які слід пам'ятати, якщо у вас приливи: 1) вони абсолютно нешкідливі; 2) вони є нормальною ознакою клімаксу.
Здається, що існує індивідуальна схильність жінок до приливів: деякі їх відчувають не тільки при клімаксі, але і при вагітності, а деякі не випробовують взагалі. Товстухи відчувають їх декілька частіше і довше, але і худина від цього не рятує. Якщо приймати естроген, то приливи проходять і поновлюються з новою силою після відміни гормонозамещающей терапії (ГЗТ).
Існує алергічна теорія приливів, яка сприймає їх як варіант алергії на екологічні забруднення і неправильне живлення (зокрема, вживання молока).
Йоги вважають приливи за різкий підйом вогненної енергії кундаліні, яка піднімається з куприка і ударяє в голову, якщо її неправильно використовувати. Вони пропонують навчитися спеціальним фізичним вправам і медитації, щоб використовувати енергію кундаліні. З погляду філософії Дзен - це виклик жінці, щоб вона могла побути наодинці з собою і подумати про власні цілі.
Більшість авторів вважають, що приливи і пітливість при клімаксі грають роль очищаючого механізму, виводять зайві токсини і гормони. Можливо, це вірно, адже у дітей теж немає естрогену, але немає і приливів.
Нічні пробудження доставляють більше незручностей. Деякі жінки спокійно засипають далі, деякі - труять себе снодійними (зазвичай безрезультатно), деякі лежать і страждають...
Якщо спати не хочеться, то можна використовувати цей годинник для прогулянок до моря, написання книг і планування майбутнього. Це допомагає.
Так що ж робити з приливами? Нічого, терпіти і «використовувати в мирних цілях»!
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.