Гарне волосся - мрія кожної жінки. Однак не всі можуть похвастатися багатим кольором або доглянутістю. І справа далеко не в акуратності самої господарки. Волосся має різну структуру: в одних воно пишне, в інших навпаки...
Гарне волосся - мрія кожної жінки. Однак не всі можуть похвастатися багатим кольором або доглянутістю. І справа далеко не в акуратності самої господарки. Волосся має різну структуру: в одних воно пишне, в інших навпаки тонке. Не додали їм здоров’я й різні способи укладання, фарбування й завивки. Структура жіночого волосся, на думку фахівців, за останні п’ятдесят років значно погіршилася. Тим більше цікаві інноваційні формули, що дозволяють не тільки офарблювати, але поліпшувати її. Один з таких методів елюмінірування волосся. Що це таке й наскільки він безпечний для структури волосся?
Історія питання
У масовому масштабі до фарбування волосся прийшли наприкінці XIX сторіччя, випалюючи модну в той час у зачісці пасмо сивих волосся. Якщо власниця чорного волосся не могла досягти необхідного ефекту, то вона користувалася пудрою для тонування, яка забивала пори й сприяла швидкому забрудненню. У тридцятих роках XX сторіччя з’явилася мода на платинових блондинок і жінки стали використовувати перекис водню, що, безсумнівно, було дуже шкідливо. П’ятдесяті роки XX сторіччя стали самим важким часом для волосся, було винайдено три продукти, один з яких давав можливість фарбувати волосся вдома у всілякі відтінки. В XXI сторіччі з’явилася маса технологій, що дозволяють кардинально змінити колір, при цьому, за словами виробників, це абсолютно безпечно. Елюмінірування - це перший метод, який офарблює й паралельно збагачує структуру волосся.
Що таке елюмінірування
Елюмініруванням називається стійке фарбування спеціальною фарбою, від якої й пішла назва способу Elumen. Запатентовану формулу в 1997 році на замовлення німецької компанії GOLDWELL винайшов японський концерн. Інновація Elumen полягає в тому, що розроблена вона спеціально для європейського типу й структури волосся.
Механізм дії препарату зводиться до наступного: завдяки кислому середовищу мікроскопічні негативно заряджені молекули притягаються, за законами фізики, до позитивно заряджених. Це дає можливість проникати пігментам фарби, у структуру волосся, не ушкоджуючи й не розкриваючи лусочки. У результаті цього вся поверхня покривається іонною плівкою, додатково згладжуючи шорсткості й нерівності. Унікальність препарату, що офарблює, полягає в тому, що він не руйнує структуру, як це роблять інші фарби, вибиваючи натуральний пігмент і залишаючи справжні кратери на поверхні волосся. Тільки пігмент Elumen проникає вглиб, харчує й зміцнює його. У зв’язку із цим серед майстрів перукарського мистецтва слово професійна фарба придбало нове звучання. З початку двохтисячних років фарбуванням називають саме спосіб елюмініруванняя, а тонуванням дії інших фарб ( у тому числі й аміачних).
У салоні процес фарбування займає від однієї до півтора годин. Перед нанесенням фарби волосся знежирюють. Далі накладають спеціальний препарат, що вирівнює волосся по всій довжині й лише після цього підготовчого етапу спеціальний барвник, який тримають на волоссі до півгодини. Після голову миють спеціальним закріпляючим шампунем, а також наноситься стабілізатор стійкості кольору й, на закінчення, бальзам. Усі ці продукти повинні бути фірмовими, з логотипом компанії й призначені саме для елюмінірування ( про що говорять написи на впакуванні).
Гідності елюмінірування
До явних плюсів продукту можна віднести:
під час процедури вирівнюється структура волосся, як наслідок, волосся перестає пушитися, набагато легше укладається, виглядає більш доглянутим й акуратним, у результаті воно стає гладким, міцним й щільним, підсилюється блиск, після фарбування колір довгий час не втрачає насиченості, за десять років компанія розробила унікальну гаму кольорів і відтінків, які надають величезне поле для фантазії: від максимально наближеного до натурального до яскравих, фантастичних акцентів, додатковий бонус - волосся збільшується в обсязі до десяти відсотків, активний компонент ставиться до розряду щадних барвників нового покоління, тому що в Elumen не втримуються перекиси водню або аміаку, при цьому дія фарби має накопичувальний характер, чим довше її використовувати, тим більше вираженого ефекту можна добитися.
Недоліки елюмінірування
До умовно негативних ставиться:
необхідність використання спеціального шампуню й ополіскувала з елюмініруваним покриттям (ефект від процедури в іншому випадку буде нестійким), власницям жирного і товстого волосся фарбування цим методом не рекомендується, фарбування необхідно проводити щораз від коріння до кінчиків, а не як у випадку з аміачною фарбою, підфарбовувати тільки коріння.
До недоліків відносять також і трохи високу ціну за елюмінірування в салоні. Так, на довге волосся вона буде коштувати від 3 500 до 6 500 рублів ( залежно від розташування й рейтингу салону), на коротке волосся від 2 000 рублів. Частота фарбування залежить від швидкості росту волосся (фахівці рекомендують один раз на два місяці).
Проводити елюмінірування в домашніх умовах украй небажане, тому що техніка нанесення вимагає додаткових навичок, якої майстри навчаються на спеціальних курсах.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.