Антибактеріальні речовини, що втримуються у фруктах, овочах, зелені нерідко здатні успішно замінити дорогі ліки, але й природні «препарати» мають свої протипоказання. Часник...
Антибактеріальні речовини, що втримуються у фруктах, овочах, зелені нерідко здатні успішно замінити дорогі ліки, але й природні «препарати» мають свої протипоказання.
Часник Для профілактики гнильних і бродильних процесів у кишківнику, додавати в салати, рибні й м’ясні блюда по одному дрібно нарізаному зубчику. Протипоказання: не застосовувати при виразковій хворобі, гастритах і запальних захворюваннях нирок. Лук При колітах із запорами, геморої приймати за узгодженням з лікарем свіжоприготовлений цибульний сік по 1 чайній ложці 3-4 рази на день перед їжею. Протипоказання: свіжа цибуля і цибульний суп не рекомендується при виразковій хворобі, нефритах і панкреатитах. Яблука Для санації шлунково-кишкового тракту (ШКТ) з’їдати щодня по одному яблуку, пити компот із сушених яблук. При захворюваннях ШКТ запікати яблука без насінних коробочок. Протипоказання: кислі яблука можуть ускладнити перебіг виразкової хвороби, гастритів і запальних процесів у підшлунковій залозі. Буряк Коктейль зі свіжоприготовленого бурякового, яблучного й морквяного соків оздоровлює шлунок і стимулює роботу травних залоз. Протипоказання: блюда з буряка потрібно вводити в раціон обережно при цукровому діабеті. Редька Терта сира редька зі сметаною або соняшниковим маслом сприяє санації ШКТ, а редьковий сік загоєнню ран і виразок. Протипоказання: не застосовувати при захворюваннях шлунку, тонкого кишечнику, підшлункової залози, нирок і серцево-судинної системи. Капуста Свіжоприготовлений сік з капусти сприяє лікуванню виразкової хвороби шлунку, захворювань печінки й товстого кишечнику. Хворим цукровим діабетом рекомендується сік квашеної капусти, багатий молочною кислотою. Протипоказання: дозування соку визначається за узгодженням з лікарем. Брусниця Протибактеріальну дію мають киселі, морси, желе й варення із брусниці, а так само чай з листів цієї рослини. Протипоказання: бензойна кислота, що втримується в брусниці, не рекомендується при захворюваннях нирок (нефритах). Журавлина При діареї пити відвар суміші листів і ягід: 2 ст. ложки заварити 2 склянками гарячої води, кип’ятити 10 хвилин на слабкому вогні, пити по половині склянки 4 рази на день. На гнійні рани накладати примочки зі свіжого журавлинного соку. Протипоказання: бензойна кислота в журавлині негативно впливає на нирки. Морква Терту моркву прикладають до збуджених ділянок шкіри, опіків, гнійних ран. Протипоказань не має.
У суботу, 6 березня, в Україні хмарно з проясненнями, вночі та вранці, крім північних та більшості західних областей, помірний сніг, на півдні з дощем, у східних, Кіровоградській та Дніпропетровській областях місцями значний сніг; вдень без істотних опадів.