З настанням холодів усе коротше й коротше стають дні. На зміну сонцю й теплу приходять депресія, зневіра й втома. Від відсутності сонячного світла загальний тонус організму падає, а від нескінченного сидіння перед комп’ютером...
З настанням холодів усе коротше й коротше стають дні. На зміну сонцю й теплу приходять депресія, зневіра й втома. Від відсутності сонячного світла загальний тонус організму падає, а від нескінченного сидіння перед комп’ютером знижується зір, та й обличчя виглядає не кращим чином. Але всі ці проблеми разом, зможе вирішити морквяний сік, який є одним з кращих тонізуючих, загально зміцнюючи та вітамінних засобів.
Морквяний сік особливо корисний для жінок, так як він поліпшує моторну функцію кишечнику, очищає обличчя й навіть зміцнює волосся. А про його доброчинну дію на колір обличчя знали навіть наші бабусі. Здавна відомо, що досить восени попити морквяний сік, хоча б двадцять днів по одній склянці, і тоді свіжий колір обличчя й ніжний рум’янець - вам забезпечені.
Такий чудесний вплив морквяний сік виявляє, завдяки високому в ньому вмісту каротину, вітаміну Е, нікотинової кислоти, фосфору й заліза, магнію й калію, а також безлічі мікроелементів.
Для того щоб його дія була найбільш сильною, необхідно правильно сік приготувати й вживати. За годину до його приймання й годину після, усяка їжа, що містить концентрований цукор, крохмаль, борошно і які б то не було вуглеводи, повинні бути повністю виключені. Сік краще пити свіже вичавленим і не давати йому стояти більш години після його готування.
Випитий натще морквяний сік з ложкою сметани або вершків, повністю засвоїться й допоможе поліпшити зір, пожвавить рум’янцем ваше обличчя й на цілий день зарядить організм бадьорістю й енергією.
Цілющі властивості морквяного соку можуть здатися просто нескінченними. Він поліпшує апетит і травлення, що дуже корисно для маленьких дітей. Більш дорослим - він виводить холестерин і шлаки, загоює рани, поліпшує ріст волосся і стан шкіри, зміцнює зуби, а також нервову систему, збільшує опірність організму інфекційним захворюванням.
Сирий морквяний сік є природнім розчинником новотворів при онкологічних захворюваннях. У цьому він не має собі рівних.
Цілющий сік показаний і при атеросклерозі, інфаркті міокарда, безплідності, дерматитах, екземах, сечокам’яній хворобі.
А молодим мамам, що годують, морквяний сік допомагає поліпшити якість молока, нормалізуючи й збагачуючи його склад.
Склянка морквяного соку рятує від печії, що виникає при порушенні кислотно-лужної рівноваги.
Високий вміст йоду дозволяє рекомендувати споживання морквяного соку при зниженій функції щитовидної залози.
Маска ж з морквяного соку для волосся відмінно відновлює структуру волосяного коріння і перешкоджає їхньому випаданню. Таку маску слід тримати на голові не менш п’ятнадцяти хвилин, а застосовувати її випливає не менш п’яти раз підряд, перед кожним миттям голови. Звичайно, маска з морквяного соку підійде тільки власницям темного волосся, тому що блондинки можуть одержати від неї небажаний рудий відтінок.
При запаленні ясен, стоматиті, ангіні, фарингіті, захриплості голосу потрібно полоскати рот і ковтку теплим соком, тоді біль і набряклість відступлять. А якщо ви простудилися, то морквяний сік з ложкою меду швидко поставить вас на ноги.
Для очищення стінок судин від холестерину морквяний сік потрібно змішувати з такою же кількістю бурякового соку, якщо у вас до нього немає протипоказань.
Іноді, після того як ви випили велику кількість морквяного соку, відбувається очисна реакція. Не варто лякатися - це природній процес, що вказує на те, що організм почав звільнятися від шкідливих токсинів, що нагромадилися в ньому, і шлаків.
Але не слід перестаратися із уживанням морквяного соку. Пити його випливає не більш, ніж 500 грамів у день. А якщо ні, то, навколо рота може з’явитися жовтий відтінок, викликаний надлишком в організмі каротину. Страшного в цьому нічого немає, але зовні виглядає це не дуже красиво, хоча й швидко пройде.
Існує кілька протипоказань до застосування соку, а саме: загострення виразкової хвороби шлунку й дванадцятипалої кишки, гострі запальні захворювання кишечнику й підшлункової залози, а також ожиріння.
І от ще на що потрібно звернути увагу. Ретельно віднесіться до вибору моркви, з якої ви збираєтеся зробити сік. Така морква повинна бути екологічно чистою. Адже якщо вам попадеться морква, вирощена на одних хімічних добривах, то тут не прийдеться говорити про оздоровлення. Таким соком, де будуть сконцентровані нітрати та інші отрути, можна зруйнувати весь шлунок, а на додачу ще й заробити алергію на все життя. Тому поцікавтеся, ким і де вирощена морква, яка може стати для вас мініатюрною аптекою від більш ніж ста недуг.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.