Популярність йоги пояснюється її сприятливим впливом, як на тіло, так і на духовний світ людини. Прийшла до нас із Індії, ця східна практика міцно ввійшла в культуру й побут представників різних народів. Регулярні з...
Популярність йоги пояснюється її сприятливим впливом, як на тіло, так і на духовний світ людини. Прийшла до нас із Індії, ця східна практика міцно ввійшла в культуру й побут представників різних народів. Регулярні заняття йогою дозволяють значно зміцнити здоров’я, позбутися багатьох недуг і добитися психологічної гармонії. Вправи йоги доступні практично всім, оскільки тут не має великого значення ні вік, ні фізична підготовка. Навіть після виконання цілого комплексу вправ людина не почуває сильної втоми, оскільки в йогу відбувається чергування напруги й розслаблення.
Перед виконанням комплексу потрібно прийняти позу сидхасана для медитацій. Для цього сядьте на підлогу, спину тримаєте прямо, ноги зігніть у колінах і підтягніть до таза, одну стопу над іншою. Долоні розгорнуті нагору й лежать на колінах, подих рівний і спокійний. Дана поза дозволяє не тільки відчути умиротворення, але й настроїтися на виконання всього комплексу.
1. Сядьте на підлогу, зігнувши ноги в колінах, стегна на розведених п’ятах. Тіло опустите вниз, чолом торкніться підлоги, руки випрямите вперед. Розслабте м’язи всього тіла й залишайтеся в позі кілька хвилин. Подих при цьому природний.
2. Ляжте на підлогу, обличчям вниз, руки зігнуті в ліктях, долоні впираються в підлогу біля грудей. Роблячи упор на долоні, випрямляємо руки, прогнувшись назад, тягнемося верхівкою нагору. Відчуйте, як розтягуються м’язи спини. Потім переходимо до наступної вправи.
3. З кінцевого положення вправи 2 виконуйте повільні скручування, дивлячись через плече й намагаючись побачити обидві п’яти. Виконаєте такі скручування по 5 раз у кожну сторону. Опустіть корпус і відновите подих.
4. Лежачи на підлозі обличчям вниз, долоні впираються в підлогу, виконуйте підйом таза, спочатку опираючись на коліна, а потім випрямивши ноги. У звичайному підсумку долоні й стопи повинні впиратися в підлогу, при цьому руки й корпус утворюють пряму лінію, ноги випрямлені. Залишайтеся в цьому положенні до п’яти повних вдихів-видихів.
5. З кінцевого положення вправи 4 виконаєте легкий стрибок до кистей. Ноги злегка зігнуті, кисті розташуєте на одній лінії з п’ятами. Повільно випрямляємо ноги й притискаємо корпус до ніг. Якщо не виходить покласти кисті на підлогу, можна стосуватися її тільки кінчиками пальців. Поступово, із практикою, виконання цієї вправи не буде викликати складностей.
6. Стоячи рачки, ноги небагато розставлені, плечовий пояс над кистями, долоні притиснуті до підлоги. Видихніть і вигніть спину нагору, як кішка. Ця вправа й зветься «Кішка». На вдиху повільно опустіть спину й розслабтеся.
7. Сядьте на підлогу, ноги випрямите. Підтягніть до живота праву ногу й виконуйте скручування, при цьому корпус розгорніть вправо. Виконаєте по 5 скручувань у кожну сторону.
8. Сидячи на підлозі, ноги випрямлені вперед. Виконуйте повільний нахил уперед, животом упираємося в стегна, кисті тягнемо до пальців ніг.
9. Стоячи прямо, ноги разом, стопи паралельні. Вдихніть і підніміть руки нагору, відведіть голову назад, максимально прогніть корпус назад від шиї до лопаток. Затримаєтеся в цьому положенні, скільки можете, і виконуйте зворотний рух на видиху.
10. Поставте ноги на ширині плечей і злегка зігніть їх у колінах. Долонями впріться в стегна, трохи вище колін, пальцями усередину. Основний упор на руки, спину розслабте. У цьому положенні втягуйте й випинайте живіт з максимальною амплітудою 10 раз.
11. Стоячи прямо, ноги на ширині плечей, стопи паралельні, руки уздовж тулуба. Виконаєте вдих і швидко нахилитеся вперед, руки при цьому повинні вільно зависнути вниз. Потрібно уявити собі, що ви берете важку штангу. Напружуючи всі м’язи тіла, розгинайте корпус, як би виконуючи підйом штанги. Руки в ліктях не згинайте, основна увага на розгинання хребта. Повністю випрямитеся, затримаєтеся на кілька секунд у цьому положенні, потім різко розтисніть пальці рук і розслабте все тіло.
12. Стоячи прямо, ноги поставте разом, долоні складете разом на рівні серця. Виконаєте повільний вдих, потім повільний видих, втягуючи при цьому живіт, нахиляючи й притискаючи підборіддя до грудей. Затримаєтеся в цьому положенні, після цього розслабте м’язи, випрямите голову й виконаєте вдих.
Окружний адмінсуд Києва вирішив прибрати зі списку люстрованих Миколу Чинчина, який у часи Майдану керував Головним слідчим управлінням Міністерства внутрішніх справ.